PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90341}
6,8 41 209
ocen
6,8 10 1 41209
Mulan II
powrót do forum filmu Mulan II

Nowy głos Mulan

ocenił(a) film na 6

Hej.
Bardzo lubię Mulan i mogę oglądać ją bez końca, ale, niestety, nie mogę powiedzieć tego samego o drugiej części. I przeżyję, że z Shanga zrobili podejrzliwego, obraźliwego i impulsywnego gostka a z Mushu totalnego egoicentryka ( w Mulan I też był, lecz nie tak bardzo).
Najbardziej przeszkadzał mi głos głównej bohaterki. Oczywiście nie mam nic do Agaty Buzek, jest b. dobrą aktorką, tylko do producentów. Dlaczego J.Fraszyńska dalej nie mogła udzielać swojego głosu ?

użytkownik usunięty
Jaga162

też się nad tym zastanawiam ... dla mnie ten "nowy" głos Mulan jest zbyt mocny... w pierwszej części główna bohaterka miała taki bardziej delikatny, kobiecy głos.. wydawała mi się sympatyczniejsza :p takie jest moje zdanie

ocenił(a) film na 6
Jaga162

Zgadzam się nie tylko co do zmiany głosu Mulan, Shanga też mogliby dać tego samego, albo chociaż podobnego...
Po pierewsze, wcześniejsza cześć była zrobiona dużo staranniej, zwłaszcza pod względem animacji. Po drugie, w Mulan II dużo rzeczy wcisnęli na siłę do fabuły, odniosłam wrażenie, że nie trzyma się to kupy. Jestem rozczarowana dwójką :(

ocenił(a) film na 8
Iseris

Mnie też zdenerwowało, że zmienili głos Shanga(Maciej Molęda miał idealny) oraz Mulan(Fraszyńska nadała fajny charakter postaci). Fakt, fabuła mnie trochę zaskoczyła i nie było aż tak fajnych piosenek jak w pierwszej części.

Blu_jewel

Totalne nieporozumienie jeśli chodzi o część dubbingową. No ale cóż. Oceniłam film na 7 gwiazdek jako fabułę. Ale jako dubbing to chyba był postawiła 4 gwiazdki i to naciągnięte,bo po części co ratuje partię wokalną w filmie to dubbing Pana Jerzego Stuhra w roli Mushu. Jolanta Fraszyńska świetnie operowała głosem Mulan w I części i do Shanga wyśmienicie pasował głos Macieja Molendy. Po co była zmiana na Buzek? Pojęcia nie mam,ale moim zdaniem film chyba właśnie najbardziej na tej zmianie utracił i stąd posypały się w większości te negatywne komentarze. Takie jest moje zdanie.

ocenił(a) film na 8
Jaga162

Nie wierzę w to co czytam. Ja byłam zachwycona tym,że zmienili Mulan głos...zdecydowanie bardziej pasuje głos Agaty ! Oglądałam obie części jednego dnia i pierwszy mój komentarz brzmiał "Jak ten głos nie pasuje do niej" a przy drugiej "Jak dobrze,że ktoś inny podkłada głos Mulan!" :D To była bardzo korzystna zmiana....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones