PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90341}
6,8 41 209
ocen
6,8 10 1 41209
Mulan II
powrót do forum filmu Mulan II

Po latach klapa

użytkownik usunięty

Zacznę od tego, że Mulan jest jednym z mich ulubionych filmów Disneya, a gdy miałam 10 lat
również lubiłam 2, jednak już wtedy widziałam w filmie kilka istotnych wad które mnie irytowały.
Teraz jako osoba dorosła muszę jednak przyznać, że wolałabym, by ten film nigdy nie powstał.
Jak większa większość Disneyowskich sequeli jest to jawna profanacja w stosunku do jedynki
(DreamWorks w tej kwestii bije korporację myszki Miki na głowę, gdyż większość ich kontynuacji
trzyma jakikolwiek poziom). Jednym z powodów dzięki którym już jako małolata byłam zła na tą
bajkę, był fakt, że złamała postacie które pokochałam dzięki jedynce. Shang tutaj jest wprost
tragiczny, w ogóle nie przypomina mi odważnego generała, który mimo swojej powagi ma serce
we właściwym miejscu i nawet pomimo wielkich chęci nie mogę zapomnieć jego dupkowatego
zachowania. Mushu jest wnerwiający, zdecydowanie zbyt egocentryczny i wredny. Tylko Mulan
jakoś mi nie przeszkadzała choć i ona została nieco skrzywdzona przez scenarzystów, z resztą
jedna postać, nawet taka jak ona, nie jest w stanie pociągnąć całego filmu. Bardzo nie podobało
mi się to jak przy końcówce to ona dostała po tyłku i była zmuszona (znowu) się poświęcać,
wolałbym, żeby to Shang się jakoś bardziej wykazał, może wtedy zrehabilitowałby się trochę, za
to, że przez pół filmu zachowywał się jak palant. Fabuła nie ma w sobie nic specjalnego, tak
samo jak postacie poboczne. W mojej ocenie nie warty uwagi,.

użytkownik usunięty

A od siebie ludziom którzy lubili Mulan, pragnę polecić grę Kingdom Hearts 2 gdzie pojawia się świat Mulan, tamtejsza fabuła ma znacznie więcej potencjału, choć w pewnej części jest to zdublowanie jedynki, aczkolwiek akcja jest lepsza Mulan zachowuje się jak na Mulan przystało, Mushu jest nawet zabawny, a Shang nie dość, że nie jest marudzącym debilem, to jest totalnie i absolutnie słodki ^.^ i nawet raz dostaje szanse do wykazania się jeśli chodzi o odwdzięczenie się Mulan za ratowanie zadka :D. Ja osobiście wolę właśnie ten epizod w Kingdom Hearts 2 brać za sequel z elementami jedynki, a jeśli chodzi o tą abominację... cóż, udawajmy, że nigdy nie powstała. Na serio większość funfic'ów jakie czytałam miało więcej sensu i znacznie ciekawszą fabułę i szczerze polecam raczej zapoznać się z tamtymi historiami niż oglądać ten szajs. Co do tłumaczenia, że jest to film przeznaczony dla dzieci które gdzieś w innym temacie wpadło mi w oko, to nie jest rzadne usprawiedliwienie, pierwsza część Mulan oraz takie bajki jak Król Lew też były przeznaczone dla dzieci, a mimo wszystko nawet z ponad 20-stką na karku oglądając nie mam niezłą radochę, a tu coś kurka nie wyszło. Poważnie myślę o zmianie swojej oceny bo 5 jest zdecydowanie za wysoka.

ocenił(a) film na 6

Też od dziecka Shang w tej części mnie denerwował. Końcówka jest tak hollywoodzka że aż za bardzo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones