PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=90341}
6,8 41 206
ocen
6,8 10 1 41206
Mulan II
powrót do forum filmu Mulan II

Moim zdaniem Disney oraz inne wytwórnie nie powinny brać się za kontynuacje kasowych dzieł - w 99% procentach kończy się to porażką. Ale pecunia non olet.

Mulan II, dla mnie to gwałt na oryginalnej Mulan. Począwszy od tytułowej bohaterki - w drugiej części mamy do czynienia z inną osobą (nie tylko mam na myśli dubbing) - bohaterka jest do bólu irytująca, moralizatorka, gdzieś zatraciła swoją lekkość. O reszcie postaci nie mam sił wspominać - Szang w pierwszej części był dość sztywny, ale było to usprawiedliwione jego pozycją i nie drażniło. W drugiej ulega metamorfozie - kłótliwa i sztywna primadonna, szkoda słów. Trójka genialnych kompanów Mulan - nie wybaczę twórcom tego, co im zrobili. Muszu także skrzywdzili - ciężko mi znaleźć bohatera, który nie był denerwujący. Może koń? Księżniczki - płytkie, nudne, przesadzone. Nawet Cesarz - dobrotliwy, acz mądry dziadziu w pierwszej części - w drugiej zgryźliwy ramol.


UWAGA - PONIŻEJ JEST NIECO UJAWNIONA FABUŁA - MOŻLIWE SPOILERY.


Z fabułą jeszcze gorzej niż z bohaterami - choć wydaje się to niemożliwe. Naciągana, nieprzekonująca, nudna. W dodatku okraszona wspaniałymi mądrościami w stylu "idź za głosem serca", powtarzanymi do znudzenia. I to fantastyczne połączenie - 3 kompanów-nieudaczników i każdemu trafiło się po księżniczce, ha, ha, jak wspaniale. Gdyby jedna księżniczka zakochała się w żołnierzu eskortującym ją - ok, jest to do zaakceptowania, ale wszystkie? Są nawet dopasowani wzrostem, gabarytami. Tragedia.

Piosenki fatalne - "O tym lekcja ta" rozpoczynająca film, przekonała mnie, że będę mieć do czynienia z katastrofą - przesłodzona do granic możliwości. Chociaż przyznam, że "Taka jak inne pragnę być" ma potencjał.

Trochę się naprodukowałam, ale chciałam dokładnie uzasadnić, dlaczego film otrzymał 1/10.

Dziękuję ludziom odpowiedzialnym za ten film, za zgwałcenie mojego dzieciństwa.

ocenił(a) film na 7
SpiderLily

poleciłbym pewną maść, przy filmach pomaga ale żeby przy bajkach również na to cierpieć ? MASAKRA, życzę szybkiego powrotu do zdrowia

nillvo

Post był sprzed ponad roku, gratuluję zapłonu. :)
Dosyć niesprawiedliwym jest osądzanie kogoś o ból odwłoka tylko dlatego, że coś mu się nie spodobało. Dodatkowo nie rzuciłam "Beznadzieja 1/10", tylko wyczerpująco napisałam, co mi się nie podoba. Jako że pierwszą część Mulan bardzo lubię, druga okazała się być dla mnie traumą i opowiedziałam o tym, ot tyle (wszak forum jest od dzielenia się opiniami). Raczej oczekiwałabym inteligentnej dyskusji, a nie infantylnych przytyków.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
SpiderLily

Infantylne jest ocenianie tego typu bajek 1/10, tylko dlatego, że jedynka była genialna i wylewanie swojego ogromnego żalu, jakby na świecie nie było ważniejszych problemów.
Czy na pewno ta bajka zasługuje na 1 ? Czy ta ocena nie oznacza w tak dużej skali, że w filmie nie ma nawet jednej dobrej sceny ? Że dialogi wymyślali gimnazjaliści, że kreska jest paskudna, muzyka to nagrania parzących się kotów ? Czy na pewno żadne inne widowisko nie było gorsze od MULAN 2 ? O to w tym wszystkim chodzi, gdy ludzi boli odwłok, bo uważają że kontynuacja ich ukochanych filmów jest kiepska i sypią jedynkami, przez co od dawna już NIE MOŻNA się sugerować ocenami filmwebu bo są NIEOBIEKTYWNE. Zaprzecz, powiedz że ten film powinien mieć średnią 1,0 aby nikt go czasem nie oglądnął, ech.

nillvo

To, że na świecie są ważniejsze problemy automatycznie oznacza, że nie można zabierać głosu na temat spraw błahych?
Wydaje mi się, że to strona poświęcona filmom, a nie sprawom politycznym czy gospodarczym.Chyba nie bardzo wiesz, do czego forum służy - oświecę cię - do wyrażania opinii (nie zawsze pełnych zachwytów) i do dyskusji.

Oceny na filmwebie są subiektywne, każdy ocenia według własnej skali, ja dałam 1/10 i wydaje mi się, że mam pełne prawo, zwłaszcza, że film obejrzałam - moja ocena nie musi zgadzać się z innymi. Nie będę mówić, jaką film powinien mieć ocenę, ponieważ nie uważam się za alfę i omegę oraz osobę, która ma prawo narzucać swoje gusta innym. Jeżeli ktoś potrzebuje ocen innych, od tego jest podana średnia głosów (skądinąd całkiem wysoka przy tym filmie), co nie narzuca mi w żaden sposób, dawania not porównywalnych do wyświetlanych. Oceny na filmwebie nigdy nie są obiektywne, bo co to jest obiektywna ocena filmu, obrazu czy piosenki? Raczej to kwestia indywidualna. Nie sądzę, żeby kiedykolwiek były obiektywne.

Jak na razie zrozumiałam, że to niedopuszczalne, że ośmieliłam się dać filmowi 1, co jest nieco dziwne. Ja innych nie krytykuję za ich subiektywne odczucia, co najwyżej się z nimi nie zgadzam. I zabawne, jak teraz wszystko nazywa się bólem tyłka, świetny kontrargument.

ocenił(a) film na 5
nillvo

ale tu nie ma czego bronić, film jest rzeczywiście słaby, nawet nie porównując go do pierwszej części, gdybym go obejrzała, jako pierwszy nigdy w życiu by mi nie zapadł w pamięć, tak szczerze to dialogi są niezbyt ciekawe, fabuła ogromnie naiwna, mushu też mi się nie podobał i to co sobą reprezentował, nie oglądałam z dubbingiem więc nie wiem jak to wygląda od tej strony, ponadto rzeczywiście piosenka otwierająca film jest zwyczajnie nieciekawa, ogólnie film dla mnie słaby i rozczarowujący

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones