PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31578}

Mumia

The Mummy
6,2 1 212
ocen
6,2 10 1 1212
6,3 3
oceny krytyków
Mumia
powrót do forum filmu Mumia

MUMIA to trzeci horror wyreżyserowany przez Terence'a Fishera wskrzeszający potwora z wytwórni Universal(po PRZEKLEŃSTWIE FRANKENSTEINA i DRACULI - zabrakło tylko WILKOŁAKA). Niestety jak dla mnie jest to film straconej szansy. Mamy tu potężną scenografię, dobrych aktorów(ponownie Peter Cushing i Christopher Lee), a mimo to brakuje tu prawdziwych emocji. Wydaje mi się, że po prostu Fisherowi przytrafił się przerost formy nad treścią. Strzałem w stopę jest też zbyt długa i nudnawa historia Kharisa i Ananki. Pomimo tych wad i tak warto obejrzeć ten film, z najlepszego dla wytwórni Hammer okresu.
6/10

ocenił(a) film na 6
Jason_Horror

Podpisuję się pod Twoją opinią.
Co prawda nie było mi dane obejrzeć żadnego z pozostałych, wspomnianych przez Ciebie filmów, ale mi również w tym filmie imponowała scenografia. Historia sama w sobie nie była zła, ale zabiły ją nadmiernie szczegółowe opisy (np. główny bohater wykładający detektywowi całą historię mumii w odpowiedzi na pytanie, czy podejrzewa kto mógł zabić jego kolegę). Brak emocji i te tłumaczenia sprawiały, że zasypiałem przy opowiadaniach Dicka, że rozczarowała mnie "Psychoza", a teraz zabiły w moich oczach "Mumię". Najciekawsze są chyba dwie sceny ataku mumii - pierwszy i ostatni, ale i tak nie wzbudzają emocji choćby porównywalnych do scen z "Psychozy".
Osobiście nie polecam, ale zainteresowanych tematem raczej nie zniechęcam. Podejście moim zdaniem ciekawsze niż z "Mumii" z Fraserem, ale emocji jakby mniej.

ocenił(a) film na 6
Khaosth

Dodajmy, że sam film jest za krótki, ale to przypadłość większości dzieł Hammera. Na szczęście Cushing i Lee ratują całość. :)

ocenił(a) film na 4
Jason_Horror

przepraszam, a jaki to byłby mniej więcej przedział czasu ten najlepszy okres wytwórni hammer, bo nie moge sie oprzeć wrażeniu, że nie mogę ustrzelić dobrego filmu od nich...

ocenił(a) film na 6
Goat_2

Ja najbardziej z tej wytwórni polecam Horror Draculi 1958
Horror Draculi 1958 > Przekleństwo Frankensteina 1957 > Mumia 1959
Nie polecam kolejnych części Draculi czy Frankensteina.

Horror Draculi 1958 imdb 7,4
Przekleństwo Frankensteina 1957 imdb 7,2
Mumia 1959 imdb 6,8

ocenił(a) film na 4
returner

Ok, dzięki. Widziałem więc. Od siebie dodam w takim razie, ludzie sprawdźcie 'przekleństwo frankensteina', bo najlepszy wg mnie, a do niego z kolei prawie dorasta 'gabinet figur woskowych' (53). Pozdrawiam szperających za perełkami z lamusa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones