PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433313}

Nasza klasa

Klass
7,5 44 413
ocen
7,5 10 1 44413
6,4 13
ocen krytyków
Nasza klasa
powrót do forum filmu Nasza klasa

Po obejrzaniu filmu pozwole sobie napisac kilka slow.
Film wykonany bardzo dobrze. Widac, ze jest to kino o niskim budezecie i niedociagniecia gry aktorskiej. Jednak klimat filmu i zakonczenie bardzo mi sie spodobaly.

Nie obchodzi mnie fakt, ze powstaly podobne filmy. Z ostatnich pamietam film "Slon".

Film poruszyl mnie do refleksji..
Czy w naszych szkolach nie jest podobnie? Spotkalem sie z podobnymi sytuacjami.
Mam nadzieje, ze po obejrzeniu tego filmu kilka osob nie bedzie patrzec obojetnie wobec losu ponizanego kolegi i pomoze mu, podobnie jak jeden z bohaterow filmu o imieniu Kaspar.


Nareszcie oderwalem sie od hollywoodzkich ekranizacji..
Oby wiecej takich dziel !
Moja ocena to 9/10.

ocenił(a) film na 4
max179

Dla mnie film płytki...
4/10

ocenił(a) film na 9
Znawca_

Coz..
Ludzie wychowani na produkcjach Hollywoodzkich nie rozumieja takich filmow..
Klasa plytkim filmem?

:)

ocenił(a) film na 4
max179

Jak ktoś ośmieli się mieć inne zdanie, to go zaraz tylko z błotem mieszać...
Dla mnie film płytki. Skupial się na pokazywaniu przemocy, zamiast na stronie psychicznej.
Film porusza ważny temat, ale według mnie porusza go źle.
Początek filmu zraził mnie do siebie... końcówka już lepsza...

ocenił(a) film na 9
Znawca_

Moze poporstu dlatego cie krytykuje, bo nie czytales tego filmu pomiedzy wierszami. Nie wczules sie w ten film odpowiednie.
Pisac, ze tak ciekzi film jest plytki, to gruba przesada.

ocenił(a) film na 4
max179

Może i nie wczułem się w ten film dokładnie, może i miałem z góry negatywne nastawienie do niego...
Ale, no nie podobał mi się...
Porównam go (choć nie wiem czy to dobre porównanie) do "Głowy do wycierania" Lyncha... Ten film, choć prawie wcale nie ma dialogów, bardzo mnie poruszył i skłonił do myślenia. Co Naszej Klasie zupełnie się nie udało.
O filmie Słoń się nie wypowiem, bo go nie widziałem. Będę musiał dla porównania zrobić sobie seans...
Nasza Klasa ma mocne momenty, pokazuje przemoc, ale to nie to samo co pokazanie psychiki ofiary i tego co ona czuje...

użytkownik usunięty
max179

"Ludzie wychowani na produkcjach Hollywoodzkich nie rozumieja takich filmow.. "

Co to w ogóle za argument? Zwykły błąd logiczny (pochopne uogólnienie).
Zakładasz, że ktoś ogląda tylko filmy Hollywoodu jeśli się z tobą nie zgadza.

Czy "Klass" płytkim filmem jest, nie wiem. Raczej nie, bo porusza poważne problemy. Ale czy od razu staje się filmem głębokim o istotnym przesłaniu?
Oczywiście, że nie. Film ma absolutne błędy scenariuszowe, które rażą po oczach dorosłego widza. Film nastolatkom się spodoba. Bo jest to przykład 'junior drama' coraz częściej popularnego w Europie. Ale tak naprawdę nie jest to wielkie kino.

Zachwycasz się kinem europejskim. Bardzo dobrze, kino starego kontynentu jest naprawdę rewelacyjne. Niestety w kinach aż tak wiele pozycji europejskich nie ma. Przykład dobrego filmu euro to np. Jabłka Adama. Polecam.

Czy estońskie kino podbije świat? Jednym filmem raczej nie. U nas prym raczej wiodą filmy czeskie, francuskie, szwedzkie i brytyjskie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones