PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=433313}

Nasza klasa

Klass
7,5 44 413
ocen
7,5 10 1 44413
6,4 13
ocen krytyków
Nasza klasa
powrót do forum filmu Nasza klasa

Ja już wcześniej o tym wiedziałem a ten film tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że to co się dzieje w dzisiejszych czasach jest chore i to właśnie to jest sprawcą bardzo wielu patologii w naszym społeczeństwie.

O co chodzi?

Oczywiście o szkoły koedukacyjne. Autor filmu wyraźnie pokazuje, że właśnie to jest przyczyną zła (bo tak trzeba to nazwać co się działo w tej klasie). I muszę przyznać mu rację - to przez pakowanie chłopców i dziewczyn do tych samych szkół dochodzi do takich tragedii.
Mam tylko nadzieje, że jak najwięcej osób obejrzy ten film i zauważy, że coś jest nie tak.

A tak poza tym to nie skojarzył wam się ten film z "Mrocznym Rycerzem"? :P
Jooseph to ludność Gotham City, Anders to przestępczość z Jokerem na czele a Kaspar to oczywiście Batman :P Fabuła wygląda podobnie :
- gdy Kaspar nie bronił Joosepha to ten dostawał raz na jakiś czas w pysk i było ok, gdy nie było Batmana przestępczość kwitła jednak dało się żyć
- gdy Kaspar zaczął bronić Joosepha to jego sytuacja się pogorszyła (dostawał bardziej w mordę), gdy Batman zaczął bić przestępców pojawił się super złoczyńca Joker i również było tak źle jak nigdy wcześniej (zamiar dilerki, korupcji i napadów na banki pojawił się terroryzm na biblijną skalę :P).

Na dodatek Kaspar tak samo jak Batman był samotny i raczej nie lubiany przez społeczeństwo...
Jedynie zakończenie się nie zgadza - w Batmanie rzeczywiście ten mrok który przysłonił Gotham City to była ciemność przed świtem, w "Klasie" (tak jak zazwyczaj w życiu a nie w komiksie) wszystko się pojebało...

Waclaw

Nie, nie zgadzam się z Tobą. Gdyby nie było dziewczyn (w klasach ofc:)) było by jeszcze gorzej. Gdyby wszystkie się postawiły, sprawy mogłyby się potoczyć inaczej. Chłopacy stracili by pewność siebie, i by nie było komu szpanować. Trzeba zauważyć, że dziewczyny próbowały w jakiś sposób na początku interweniować (fakt, bardzo nieudolnie ale próbowały).

mrocznego rycerza nie oglądałam, ale teza wydaje się interesująca :d

ocenił(a) film na 7
bodocada

Byłoby jeszcze gorzej? Przecież wszystko zaczęło się od popisywania się przed dziewczynami... Które na dodatek były tak samo winne bo wszystkie (no może oprócz Thei i tej mrocznej) dręczyły psychicznie Josepha.

Nawet konflikt Kaspara z Andersem - chociaż zaczął się od tego, że Kaspar wypuścił Josepha z szatni dziewczyn to dopiero stał się faktem po tym jak Thea olała na przyjęciu Andersa - to dopiero obudziło agresje w tym kolesiu...

Gdyby nie było dziewczyn w tej klasie to by Anders nie miał się przed kim popisywać a i ten Joseph pewnie byłby pewniejszy siebie bo nawet jakby go katowali to jedynie sami faceci a nie faceci razem z dziewczynami (to dopiero jest żenujące...).

A według ciebie to kto był winny tej całej sytuacji jak nie obecny system?

Waclaw

Fakt, masz trochę racji, ale uważam że wszystko zależy od tego JAKIE są dziewczyny, a nie to czy są czy ich nie ma. Gdyby wszystkie były takie jak Thea i ta druga, byłoby inaczej. W końcu Thea też uległa Andreasowi na plaży bo wiedziała że nikt się za nią nie wstawi. Innym dziewczynom tez się to później nie podobało, ale sprawy doszły za daleko, żeby interweniować.

'A według ciebie to kto był winny tej całej sytuacji jak nie obecny system?' - Powiem jedno. W szkole spędzamy dużo czasu. Nie wyobrażam sobie jakby nie było w niej facetów, mimo że nierzadko to chamy i debile, są też osoby jak najbardziej w porządku.

ocenił(a) film na 7
bodocada

No wiesz, jakby wszyscy faceci tacy byli jak Kaspar i Joseph to też by było inaczej...
To co się stało w tej klasie to nie wina dziewczyn i chłopców którzy tam byli - to wina systemu który wpakował wbrew naturze do jednego worka chłopaków i dziewczyny. Na dodatek stało się w najgorszym możliwym momencie - dojrzewanie, burza hormonów itd. Dotyczy to obu płci.

Piszesz, że nie wyobrażasz sobie szkoły bez facetów i że niektórzy są w porządku - jasne, że masz rację. Jednak gdybyś chodziła jedynie z dziewczynami do szkoły to nie byłoby w niej żadnego chama i debila, nie miałybyście przed kim się popisywać i ogólnie atmosfera bardziej by sprzyjała nauce niż teraz...
A jak pokazał ten film - wystarczy w klasie dwóch, trzech debili żeby doszło do niewyobrażalnej tragedii.

Waclaw

Widzę, że ty masz swoje poglądy ja mam swoje. Nie ma sensu się licytować kto ma rację, bo każdy swoje wie. Może gdybym była w takiej klasie, twierdziłabym inaczej, bo można sobie gadać, a nigdy się nie wie jakby się postąpiło w sytuacjach 'ekstremalnych'.

Przyczepię się tylko do jednego: "to wina systemu który wpakował wbrew naturze do jednego worka chłopaków i dziewczyny" - moim skromnym zdaniem, wbrew naturze jest izolowanie dwóch płci od siebie :d

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones