PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9369}

Nic nie mów

Say Anything...
6,9 3 525
ocen
6,9 10 1 3525
8,2 6
ocen krytyków
Nic nie mów
powrót do forum filmu Nic nie mów

Scena z magnetofonem

ocenił(a) film na 7

jest chyba jedną z najbardziej kiczowatych w ogóle. Nie krytykuje jej, bo ma w sobie urok, ale w filmach o miłości takich scen jest przesycenie. Johna Cusacka uwielbiam i nawet jeśli by jeszcze na dodatek w niej skakał na jednej nodze i miał przepaskę na oku jak pirat, to i tak uwielbiałabym ten film. Staram się być obiektywana. Piosenka, chyba Petera Gabriela jest dzięki niej niezapomniana. Może ktoś jeszcze zna inną, bardziej kiczowatą scenę (mam tu na myśli dobre filmy, a nie komedie dla kretynów)??? Pozdro

ocenił(a) film na 10
ziena

Hm..Ja myśle,że ta scena jest bardzo daleka od kiczu.Wszystko jest bardzo proste i prawdziwe.Mogloby się zrobić troche kiczowato gdyby Diane rzucila się w objęcia Lloyda ale nic takiego się nie dzieje.Nie potrafie sobie przypomniec filmu ktory mialby rownie romantyczna scene.A John Cusack rzeczywiscie w tym filmie jest boski :) Pozdrawiam

mota

Całkowicie się z tobą zgadzam ;)

ocenił(a) film na 10
ziena

Ciekawa jestem jakie filmy uważasz za "komedie dla kretynów" , z tego co przychodzi mi do głowy to kilka scen z "Miłość na żądanie" i "Miłość. Nie przeszkadzać".

ocenił(a) film na 8
ziena

Ta scena jest chyba jedną z najczęściej 'cytowanych' w kinematografii, produkcjach telewizyjnych - nawet zupełnie współczesnych. Odniesień doń jest multum. Cytat z długopisem też zresztą bywa często parafrazowany. Scena z boomboxem jest może kiczowata, ale w sposób tak charakterystyczny i uroczy, że weszła do do historii, a z tym ciężko nawet dyskutować, zwłaszcza mając tego świadomość.

ocenił(a) film na 7
ziena

W tym rzecz, że kiedyś chodzenie z odpalonym boomboxem na ramieniu było dość popularne. Sama tak chodziłam. :D
A scena jest parafrazą tzw. scen balkonowych z literatury/teatru - czyli pan-szarpidrut wyjący pod balkonem do ukochanej. Tutaj ten typ sceny "unowocześniono".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones