PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=366249}

Nie potrafię inaczej

I Can't Think Straight
6,8 2 800
ocen
6,8 10 1 2800
Nie potrafię inaczej
powrót do forum filmu Nie potrafię inaczej

Zwykły romans

ocenił(a) film na 6

Miałam nadzieję, że oprócz kwestii homoseksualnej poruszona zostanie tematyka religijna Tak się nie stało. Nie wiem w takim razie po co o tym wspominano, skoro nic te rozmowy nie wniosły do fabuły. Poza tym jakoś zadziwiająco łatwo wszyscy przyjęli do wiadomości ich preferencje seksualne. One więcej energii poświęciły na to, by o tym nie mówić, niż było to warte.
Film przyjemny, można sobie obejrzeć wieczorem dla relaksu, ale nic ambitnego, ani nowego tam nie znajdziecie.

jesse89

Wiesz,gdyby film był w kategorii "dramat" mogłabyś rzeczywiście oczekiwać scen dramatycznych,typu wyrzucanie z domu,może nawet próby samobójcze,ale to film obyczajowy,nakręcony ku pokrzepieniu lesbijskich serc ( zresztą reżyserka bazowała na swoim prywatnym życiu ), w założeniu z happy endem.Może dla Ciebie to tylko relax,ale daje głowę:)), że dla większości lesbijek film ważny.Poza tym zgodzę się z Tobą,że to nie jest ambitne kino.Jeśli byś chciała obejrzeć coś ambitniejszego z tematem les, to jako film-całość polecam np. Bound ( Więź ) Wachowskich ,Fingersmith (Złodziejka ) czy Gia. A kontekst religijny został przypuszczam wprowadzony po to,aby zróżnicować środowisko bohaterek i pokazać ,że uczucie-miłość nie zna barier,także religijnych

ocenił(a) film na 6
melania1964

No cóż, po prostu kontekst wiary trochę zbił mnie z tropu i przez to czuje się nieco rozczarowana. Spodziewałam się, że bariera religijna będzie dla nich równie trudna do przeskoczenia, co bariera społeczna. W końcu jedna z nich była muzułmanką, co w moim przekonaniu wyklucza wszelkie odchylenia od normy. Dzięki autorowi opisu, miałam ochotę na więcej, więc ostrzegam innych, którzy z podobnych pobudek mieliby zamiar zobaczyć film.
Nie jestem lesbijką i nie z tego powodu pokusiłam się na ten tytuł. Sugerujesz, że tylko tacy ludzie go obejrzą? To chyba błędne założenie, jeśli chce się zrobić porządny materiał (mam na myśli reżyserkę, o której wspominasz). Ja chciałam zobaczyć po prostu coś dobrego. Tajemnica Brokeback Mountain była mocnym filmem, pomimo kontrowersyjnej tematyki. A może właśnie ze względu na nią? (:
Dziękuje za tytuły, na pewno pokuszę się na któryś z nich, a być może na wszystkie, jeśli przypadnie mi do gustu (:

jesse89

W/g mnie tylko teoretycznie,oczywiście, religia wyklucza odchylenia od normy,bo niestety nie mamy na to wpływu jakiej jesteśmy orientacji, tak jak nie mamy wpływu na kolor naszej skóry czy oczu.Jestem katoliczką,ale wpływ tego faktu na to że jestem lesbijką jest żaden.
Wracając do filmów, absolutnie nie sugeruję,że filmy o tematyce homo mają oglądać tylko takie osoby !!
Przeciwnie -dobry film jest dobrym filmem niezależnie od treści i każdy, kto uważa sie za kinomana powinien je wyszukiwac wsród zalewu tandety i myślę że Ty tak robisz:) Dlatego poleciłam Ci te 3 filmy j/w ,których bohaterki wiążą się kobietami,ale gdyby były to osoby hetero, filmy nic by na tym nie straciły,bo sa po prostu bardzo dobre.Oczywiście, to jest tylko moje,subiektywne zdanie,więc aby to sprawdzić musisz te filmy obejrzeć:)Ja je polecam,do Ciebie nalezy decyzja.
P.S. Raczej nie oglądam filmów gejowskich ,ale uważam że "Tajemnica..." to świetne kino i jeżeli mam tylko okazję, to zawsze go chętnieobejrzę

ocenił(a) film na 8
jesse89

Wątek religijny poszedł tutaj bokiem, bo jak w wielu innych produkcjach tego typu - mówi się o osobach rezygnujących z części swojej kultury na rzecz wzorów zachodnich. W filmie słyszymy, że 'przestałaś chodzić do meczetu, a teraz to...' W rodzinach wypadałoby to i owo, ale dziewczyny odsuwają kwestie wyznaniowe tak, jak jedna z sióstr przyrządza greckie sałatki zamiast potraw lokalnych.

ocenił(a) film na 8
TangoAndWaltz

Wydaje mi się, że opis rzeczywiście wprowadza nieco w błąd.

TangoAndWaltz

Fajny film a dziewczyny zwaliły mnie z nóg, szczególnie Leyla, której oczy hipnotyzują mnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones