PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794885}

Niedobrani

Long Shot
6,6 33 404
oceny
6,6 10 1 33404
7,0 29
ocen krytyków
Niedobrani
powrót do forum filmu Niedobrani

Czy w jakimkolwiek filmie prezentuje jakąkolwiek grę aktorską, czy w każdym jest po prostu sobą?
Jeśli jest jakiś film , w którym gra, to miło by poznać jego tytuł:-)

ocenił(a) film na 5
bukichektor

Take this walz

ocenił(a) film na 7
bukichektor

Steve Jobs

ocenił(a) film na 7
bukichektor

disaster artist

ocenił(a) film na 8
bukichektor

Może wywoła to skrajne oburzenie wśród niektórych osób tutaj ale najlepsi aktorzy jakich znamy zawsze grają tak samo. Chyba ze wcielają się w postacie o skrajnych zachowaniach.
Al Pacino „gra” zawsze Ala. Denzel Washington jest zawsze sobą. To samo Robert Redford.
Zaznaczam w cudzysłowiu ponieważ moim zdaniem właśnie im mniej aktor gra tym lepiej wychodzi. Bo nad ekspresyjność aktora jest najgorszym co może spotkać w filmie ( te miny strzelane przez niektórych aż biją ze aktor „gra” ). Najlepsi aktorzy zawsze są sobą.
Seth „gra” siebie i w swoim sektorze sprawdza się rewelacyjnie. Oczywiście nie porównuje go do wyżej wymienionych żeby nikt się na mnie nie rzucił od razu...

ocenił(a) film na 7
andrea_paolo_nigro

Ja podobnie zauważyłem, że najlepiej zarabiają aktorzy, którzy prezentują jakieś określone emploi i po prostu jest na takie postacie zapotrzebowanie. The Rock jest zawsze The Rockiem, Robert Downey Jr jest zawsze Robertem Downey Jr, a Johnny Depp jest zawsze Johnnym Deppem.

gaclav3

I jest nawet na to określenie: typecasting.

ocenił(a) film na 9
Jim_Carrey

Jest takie mądre przysłowie "najlepsze kłamstwo zawiera 90% prawdy".

ocenił(a) film na 4
Tek14

Jeżeli ktoś mówi prawdę, to przeważnie okazuje się, że zapomniał skłamać.

ocenił(a) film na 3
gaclav3

A to ciekawe, bo mi z kolei nasuwają się aktorki, które nigdy nie są sobą , jak Theron, Streep czy Blunt..
Myślę więc, ze są i tacy, którzy poza swój kanon nie wychodzą i tacy, którzy są aktorskimi kameleonami (wygląd i styl gry).

gaclav3

Zestawienie The Rocka z RDJ jest dosyć brawurowe :) Polecam Roberta w Chaplinie albo chociażby Jajach w Tropikach. Johnny Depp - porównaj np. Piratów z Karaibów z co Gryzie Gilberta Grape'a

ocenił(a) film na 7
frankowski

Fajnie, tylko szkoda, że zestawiasz ich kreacje w filmach, które dzieli 20 lat :D Przecież Depp od Piratów gra to samo, podobnie jak Downey Jr od Iron mana.

andrea_paolo_nigro

typecasting, grają to samo i są z tym utożsamiani.... DeNiro gangsterów, Denzel i Liam Neeson twardzieli itp itd jak raz Nesson zagrał twardziela i to się sprawdziło to trzymają się schematu i jadą z kolejnymi filmami, dopóki komuś się nie znudzi (Craig Bondem) lub schemat przestanie się sprawdzać... co nie znaczy, że taki aktor nie potrafi zagrać czegoś innego... i wtedy ludzie są w szoku, że etatowy pozytywny bohater zagrał czarny charakter lub etatowy śmieszek i głupek gra w poważnym dramacie - i wtedy kręcą głową i nosem twierdząc, że to jednak nie to samo bo tak się przyzwyczaili do jego gęby w innym emploi.

bukichektor

Pinapple Express

ocenił(a) film na 8
Eleanor_Zissou

Tam akurat jest 100% Rogena.

dezertx

No raczej odwrotnie. Seth mówił w wywiadach, że był pewny, że zagra rolę wyluzowanego "zielarza", którą o dziwo chciał i zgarnął mu James Franco. W efekcie obaj zagrali role przeciwne do swojego emploi.

ocenił(a) film na 3
dezertx

I to największa wada. Nie trawię gościa.

ocenił(a) film na 7
bukichektor

Take This Waltz

Ten tytuł wskazał bym jako "najbardziej odstający od niego samego". I chyba również jako najlepszy film, w którym go widziałem. Gość jest zabawny, fajny, ale to totalnie inna liga. I właśnie taki jest jego Fred-Seth. Dlatego jego postać wydaje się być tak wiarygodna do bólu. Tak samo jak idealna pani Charlize w roli pięknej księżniczki, której wszystko wychodzi.

ocenił(a) film na 6
bukichektor

A co powiedzieć o największym twardzielu amerykańskiego kina Clincie Eastwoodzie? Czy Clint kiedykolwiek grał nie siebie - sikającego napalmem, z głosem przypominającym odgłos papieru ściernego walczącego ze skorodowanym metalem, wytłukujący gówno z każdego kto mu stanął na drodze? A jaką rolę grał w filmie, który rozpieprzył galę oskarową i znokautował [jakże mogło być inaczej - to Eastwood przecie] wszystkich rywali naraz.
Nawet najsłynniejszy kameleon De Niro - 95% jego ról to mafiozy.
A boski Leo? Całe życie gra coraz starszego, ale wciąż aniołka z różkami i łobuzerskim uśmiechem.
ITD.

bukichektor

Wydaje mi się, że z Amy Schumer jest to samo

bukichektor

Amerykański Tomasz Karolak? ;)

bukichektor

typecasting. gra to samo bo takie role mu dają i/lub takie wybiera .. raz na jakiś czas zagra coś innego drugoplanowo, pewnie z nudów (w Steve Jobs jako Woźniak)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones