PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34881}
7,6 1 093
oceny
7,6 10 1 1093
Niedziela Barabasza
powrót do forum filmu Niedziela Barabasza

Szukałem, szukałem i znalazłem gdzie kręcono:
"Ilekroć przejeżdżam ulicą Ogrodową w Łodzi, z sentymentem spoglądam na zaniedbany, pusty plac pod numerem 28a. Było tam od 1928 roku boisko zakładowego klubu IKP, działającego przy fabryce Poznańskiego, a za moich szkolnych czasów - Klubu Sportowego Bawełna, spadkobiercy dawnego IKP tak jak ZPB im. Marchlewskiego (później “Poltex”) były w pewnym sensie kontynuatorem przemysłowego imperium Izraela Poznańskiego. “Bawełna” działała do roku 1962 - gdy postanowiono, że “Marchlewski” będzie patronem Łódzkiego Klubu Sportowego, ŁKS piłkarzy i bokserów Bawełny wchłonął, bo w nowej sytuacji osobny przyzakładowy klub nie miał już racji bytu."
(...)
"Wielokrotnie grał na tym boisku Ryszard Polak, ale jemu obiekt ten kojarzy się z… karierą filmową. “Grałem z Anną Seniuk” - może śmiało opowiadać, bo wystąpił w filmie “Niedziela Barabasza” w reżyserii Janusza Kondratiuka, opowiadającym o bramkarzu-amatorze, który był rezerwowym i marzył o miejscu w pierwszej jedenastce (Anna Seniuk grała jego żonę). Sceny na boisku kręcono właśnie na Ogrodowej, a statystami byli juniorzy ŁKS oraz właśnie Polak, który akurat był kontuzjowany i nie pojechał z drużyną na ligowy mecz."

http://www.lzpn.org/publicystyka/nasz-felieton/z-archiwum-pamieci-ikp-czyli-bawe lna/

Raczejj

Wiedziałem że łódź, te budynki mówią same za siebie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones