PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=814639}
8,3 6 992
oceny
8,3 10 1 6992
Niepodległość
powrót do forum filmu Niepodległość

wzruszające

ocenił(a) film na 9

Wspaniały dokument. Boże, ile zachodu, ofiar i wysiłku trzeba było ponieść, żeby NIE ZGINĘŁA!!! A dzisiaj tak lekko stado sprzedawczyków oddałoby Ją za kilka srebrników...

użytkownik usunięty
Jowita_Cz

To Państwo jest dla ludzi a nie ludzie dla państwa.
Jeśli ktoś nie ma ochoty korzystać z usług tej instytucji to co złego w tym że rezygnuje.

ocenił(a) film na 9

A co to ma do rzeczy, a propos filmu?
Jeśli się komuś dane państwo nie podoba, niech szuka sobie innego, a nie go sprzedaje i zdradza.

użytkownik usunięty
Jowita_Cz

A co ostatnie zdanie twojej wypowiedzi ma do rzeczy a propos filmu?
To samo można powiedzieć w stosunku do państw zaborczych, poniekąd sprzedanych i zdradzonych przez własnych obywateli.

ocenił(a) film na 9

Równie dobrze można stwierdzić, że białe jest czarne, a czarne jest białe, że okupanci byli bohaterami, a bohaterowie zdrajcami... Sorry, ale nie ma o czym dyskutować.

użytkownik usunięty
Jowita_Cz

Ktoś kto był okupantem dla jednego był też bohaterem dla drugiego, a ktoś kto był bohaterem dla jednego był też zdrajcą dla drugiego.
Nic nie jest czarno-białe, poza światopoglądem ludzi ograniczonych.

ocenił(a) film na 9

masakra...

użytkownik usunięty
Jowita_Cz

Prawda boli...

ocenił(a) film na 9

Prawda? Relatywizm moralny nazywasz prawdą? Dyrdymały. Zło zawsze będzie złem, a dobro dobrem. I nie wmawiaj mi, że szarość jest normalnością. Zazwyczaj zwolennicy "szarości" mają coś na sumieniu, relatywizm wykorzystując po to, aby się usprawiedliwiać. Nie ma czegoś takiego jak dobro czy zło czysto subiektywne. Jak na twoich oczach zgwałci ci ktoś żonę czy córkę, wytłumaczysz sobie, że ten czyn był "dobrem" dla oprawcy, a złem tylko dla twojej rodziny? W zależności jak na to spojrzeć... Państwo jest dla obywatela w takim samym stopniu, jak obywatel dla państwa. Nie można tylko brać, ale też trzeba coś z siebie dawać, w przeciwnym razie staje się człowiek jedynie pasożytem. A nasz kraj, jak historia pokazuje, niestety zawsze źle kończył, gdy pasożytnictwo zaczynało być wyznacznikiem moralnym. Okupant nie ma żadnego prawa do innego państwa. Jego napaść, to czysty gwałt zadany obywatelom suwerennego kraju. O jakiej zdradzie więc mówisz w odniesieniu do okupanta. Toż to zwykły bełkot i degrengolada współczesnej lewicy.

ocenił(a) film na 9
Jowita_Cz

Zanim coś takiego napiszesz, zastanów się najpierw czy się nie ośmieszasz.

użytkownik usunięty
Jowita_Cz

Oczywiście że tak jest, wszystko zależy od punktu widzenia, a większość ludzi ma niestety trudności w dostrzeganiu tych innych stron, to naturalne a nawet przydatne w życiu, ale nie w poznawaniu rzeczywistości która jest trochę bardziej złożona niż zdolności analityczne przeciętnego człowieka.
A kto tu mówi o obywatelstwie? A skoro już nazywasz takich "nie dających" nic państwu obywateli pasożytami to wiedz, że tym samym nazywasz pasożytami tych wszystkich "bohaterów" pokazanych w filmie, byli przecież prawnymi obywatelami państw przeciw którym występowali, trochę konsekwencji.
"Okupant nie ma żadnego prawa do innego państwa (...) to czysty gwałt zadany obywatelom suwerennego kraju " - w takim razie Państwo Polskie nie mam Prawa bytu, w końcu całe powstało poprzez napaść i okupację kilku sąsiednich plemion przez grupkę wojaków spod Gniezna :D
Nie mówiąc już o Śląsku i Pomorzu które to już w średniowieczu jako suwerenne kraje dobrowolnie oddały się pod zwierzchnictwo Czech i Niemiec, czyżby cała Polska była jednym wielkim terytorium okupowanym przez Gniezno? Czy to czysty gwałt na suwerenności?
To jak to w końcu jest? Napadasz na inny kraj/plemię i zajmujesz siłą - suwerenne Państwo
Podpisujesz w pełni prawny pakt rozbiorowy z przedstawicielami rozbieranego terytorium - okupant
Zbrojnie występujesz przeciwko państwu którego jesteś zobowiązanym, prawnym obywatelem - bohater
I kto tu się ośmiesza?

ocenił(a) film na 9

Człowieku, poucz się trochę historii! I najlepiej załóż sobie bloga, a nie wtrącaj mi tu pod moim konentarzem swoje lewckie pie...dolamento. Tyle w temacie.

użytkownik usunięty
Jowita_Cz

Wygląda na to że ktoś inny potrzebuje tu korepetycji z historii :D
A komentarze mogę pisać gdzie chcę i jakie chcę, zgodnie z regulaminem.

PS.Przed użyciem słowa "lewackie" zapoznaj się z treścią definicji słowa "lewica" dostępnej wszędzie bądź skonsultuj się z Politologiem lub Historykiem gdyż każde słowo niewłaściwie stosowane zagraża twojej reputacji, życiu lub zdrowiu ;)
Tyle w temacie.

ocenił(a) film na 10
Jowita_Cz

Podziwiam Twoją cierpliwość wobec ofiary długotrwałego prania mózgu. Takich ofiar mamy w Polsce, niestety, mnóstwo. Byłoby lepiej gdyby wybrały lepsze dla siebie miejsce do życia niż Polska. Ja akurat jestem dumny z tego, że jestem Polakiem a powody do tej dumy pokazano m.in. na tym genialnym filmie. Tak trzymaj - pozdrawiam:-)

Jowita_Cz

Film bardzo dobrze zrobiony, ale fakt, co do teraźniejszości zgadam się, to przerażające jak od 6 lat Polacy dają się przekupić władzy i to własnymi pieniędzmi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones