PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=11042}

Niewłaściwy człowiek

The Wrong Man
7,3 3 139
ocen
7,3 10 1 3139
7,3 6
ocen krytyków
Niewłaściwy człowiek
powrót do forum filmu Niewłaściwy człowiek

GENIALNY

użytkownik usunięty

Film - arcydzieło, i, jak to większość u Hitchcocka, oczywiście niedoceniony. Hitchcock w "Niewłaściwym człowieku" pokusił się o jeszcze głębszą analizę stanu emocjonalnego człowieka, niż robił to wcześniej. Mam tu na myśli szczególnie momenty, kiedy Manny zostaje osadzony w więzieniu. Do tego połączenie gry zdjęciami i muzyką... Sceny w sądzie - kapitalne. Po prostu czysty majstersztyk, nie da się tego inaczej określić.

Tak, jak zwykle przesadzasz. Nie mogę się zgodzić. Wprawdzie jest to bardzo dobry film Mistrza, ale arcydziełem nie jest. Daleko mu do np. "Zawrotu głowy" i "Okna na podwórze".

użytkownik usunięty
La_Pier

A dla mnie ty przesadzasz jeśli chodzi o "Okno na podwórze".

Jasne, "Okno na podwórze", niepodważalne arcydzieło Hitcha, a Ty wyjeżdżasz z "Niewłaściwym człowiekiem". Wiesz, udana byłaby z nas para. Ty co innego lubisz, ja również. Moglibyśmy przerzucać się kontrargumentami.

użytkownik usunięty
La_Pier

Nie wiem, czy byśmy w końcu nie zaczęli rzucać czymś innym... ;)

Mam nadzieję, że jednak nie byłoby aż tak źle ;)

użytkownik usunięty
La_Pier

Ja lubię filmy Hitchcocka, ale szczerze mówiąc muszę przyznać, że "Okno na podwórze", mimo że oglądało się przyjemnie, to nie mam skąd wziął się ten chór zachwytów nad tym filmem, za to "Zawrót głowy" to dla mnie arcydzieło.
No ale to nie o tych filmach temat, a "Niewłaściwy człowiek" to świetny film i jak dla mnie naprawdę warty uwagi. Klimacik filmu urzeka, ciekawe kadry, czarno-biała taśma filmowa, wszystko współgra tworząc doskonałą ponurą atmosferę. Aktorstwo również bez zarzutu. Świetne sceny w więzieniu, jak i te rodzinne(np. relacja ojca z dziećmi). Jak dla mnie film można uznać wręcz arcydziełem, choć rozumiem tych którzy powiedzą że to dobry film ale szału nie ma. Po prostu Ci którzy lubią taki mroczny, osaczony, samotny klimat zjedzą film ze smakiem i zachwytem, reszta powinna docenić przynajmniej rzemiosło.

Film znakomity aż do końcówki, kiedy wszystko siada... Ja wiem, że Hitchcock chciał się bardzo trzymać faktów, ale mógł darować sobie tę planszę informacyjną na końcu, która nie pozostawia żadnych pytań, czy niepokoju... Gdyby jednak to pominąć "Niewłaściwy człowiek" jest jednym z najlepszych filmów Hitcha... Znakomity klimat i zdjęcia, sprawiają, że ogląda się jak na szpilkach - pomimo tego, że film na faktach widać wyraźną inspirację "Procesem" Kafki... Ta cała znieczulica systemu itp. Jedynie pod koniec film robi wrażenie bardzo płaskiego i jednowymiarowego, ale jak już pisałem to przez to, że Hitchcock bardzo chciał trzymać się faktycznych wydarzeń, jednak niepotrzebnie, bo film na tym traci...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones