PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=832195}

Niezłomni

Resistance
5,8 1 198
ocen
5,8 10 1 1198
Niezłomni
powrót do forum filmu Niezłomni

W tym filmie po oczach daje heroizm Francji. Ale tak od początku wstawki filmowe i krótkie informacje Niemcy wkroczyli do Polski a II wojna światowa to się chyba rozpoczęła atakiem na Francje. Oczywiście co w Polsce moze byc to tylko antysemityzm bo Tato uciekł... i pokazany jedynie właściwy, zaciekle walczący z okupantem francuski ruch oporu. Francuzom to jedynie filmy pozostało robić bo historii nie zmienią.

ocenił(a) film na 2
kwon_filmweb

Właśnie tak się zmienia historię.

grd1

My nie musimy odwracać Historii ale dbać o Swoich Bohaterów

ocenił(a) film na 1
kwon_filmweb

Niestety, te filmy zmieniaja historię. Mam na myśli zarówno antypolskie, jak i profrancuskie, proniemieckie itd.

ocenił(a) film na 4
kwon_filmweb

Oczywiście, Polak jedyne co wyłapuje to polski akcent. Takie wąskie są jego horyzonty. Gdybyś znał historię. To wiedziałbyś, że antysemityzm był w Polsce faktem. Mieliśmy osławione getta ławkowe. Mieliśmy Dmowskiego, który głosił, że Żydów trzeba odsunąć od gospodarki. W trakcie okupacji, doszło do wielu pogromów, chociażby na Podlasiu.

przewrotnie

Tak jestem Polakiem i potrafię być krytyczny. A Ty znasz historię?

ocenił(a) film na 4
kwon_filmweb

Tak, znam. I w każdym kraju był nawet marginalny ruch oporu. Dodam, że w filmie Francuzów nikt nie pokazuje jako narodu wielce odważnego, fałszując stereotyp Francuza - tchórza (swoją drogą krzywdzący, bo Francuzi pamiętając Verdun, słynne czerwone portki i rzeź w trakcie IWS robili wszystko by w konflikt z Hitlerem się nie angażować). Mało tego, jest scena w której pokazano salę pełną kolaborantów. Nikt historii nie zakłamuje. A antysemityzm w Polsce był i jest (mimo, że wyznawany przez ludzi, którzy Żyda na oczy nie widzieli). 

przewrotnie

Cieszę się bardzo, że Pan ma dużo wiedzę historyczną ale i tak wszystkiego się nie wie. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 4
kwon_filmweb

Pani, drogi Panie, a skoro Pan nie wie, to po co wypluwa takie kocopoly, te płytkie generalizacje? Ja nie wiem wielu rzeczy, ale pewne jest jedno, że nie ma narodów złożonych w 100 procentach z bohaterów, ani w 100 procentach z tchórzy. Historia się wydarzyła i zamiast cieszyć się, że Francja miała chociaż jednego Korczaka, to wszędzie trzeba tę pseudopatriotyczno, narodowo, antyeuropejską łyżkę dziegciu umieścić.

przewrotnie

Nie dogadamy się. Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones