PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664257}

Nimfomanka - Część II

The Nymphomaniac Part 2
5,8 45 825
ocen
5,8 10 1 45825
5,8 24
oceny krytyków
Nimfomanka Część II
powrót do forum filmu Nimfomanka - Część II

Dziwny zabieg

ocenił(a) film na 5

Dziwnym zabiegiem jest dla mnie nierównoczesna zamiana aktorów odtwarzających role Joe i Jerôme'a na ich "starsze" egzemplarze. To znaczy w pewnym momencie Shia La Beouf spotyka Charlotte Gainsbourg. La Beouf mógłby z powodzeniem zagrać tę rolę do końca, bo jego starzenie sie na ekranie jest bardzo przekonywujące. Von Trier tymczasem wprowadza nowego aktora (Michael Pas) praktycznie po sam koniec II cz. Stąd - scena katowania bohaterki w finałowej scenie filmu nie budzi w widzu (we mnie) prawie żadnych emocji.

ocenił(a) film na 7
wawu

też miałam takie odczucia :D

ocenił(a) film na 7
wawu

Czułam dokładnie to samo. Ta postać to nie był już Jerôme; dla mnie był to już tylko negatywny charakter (i to taki, który wcześniej w filmie się nie wypowiadał). O ile Joe od początku filmu widzimy pod dwoma 'postaciami', Postać Jerôma utożsamiamy z La Beouf'em. To mi właśnie nie zagrało. Myślicie, że ten zabieg był zamierzony? To, że, jak napisałaś/eś- Von Trier mógłby spokojnie zostawić w tej roli Shia (podzielam tę opinię), musi mieć jakieś znaczenie; cały film skonstruowany tak dokładnie, a tu zmieniają aktora 'bo by źle wyglądał w stosunku do starzej wyglądającej Charlotte'?

ocenił(a) film na 6
wawu

dokladnie to samo odczulem, nawet nie wpadlem na to ze to tak naprawde starsza wersja Jeroma..

ocenił(a) film na 8
wawu

może chcieli jakoś pokazać dorastanie emocjonalne , nie wiem mnie tez zdziwiła ta nie spójność

ocenił(a) film na 7
wawu

O! Nie ogarnąłem tego, teraz film mam więcej sensu :D

ocenił(a) film na 7
Mathiej

W takim razie, muszę uznać, to za błąd reżysera (bądź montażysty) :D

ocenił(a) film na 7
wawu

Też nie rozumiem dlaczego zmienili aktora. Teraz są takie metody postarzania i odmładzania dla celów filmów ,ze nie było by z tym żadnego problemu. Chyba, że był to jakiś zabieg , który miał coś symbolizować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones