PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=691078}

Noc oczyszczenia: Anarchia

The Purge: Anarchy
6,2 57 513
ocen
6,2 10 1 57513
5,1 10
ocen krytyków
Noc oczyszczenia: Anarchia
powrót do forum filmu Noc oczyszczenia: Anarchia

Współczułam prawie przez cały film Sierżantowi, że mu się trafiły do niańczenia te głupie baby o_O jak nie darły się wtedy co nie trzeba to przewracały wtedy co nie trzeba, one wszystko robiły wtedy co nie trzeba, zawadzały bez końca. A tak to całkiem dobry nawet.

klaudusia761212

Niestety, skądś się wziął taki stereotyp tępej, nieudolnej w obliczu zagrożenia baby. PS. To prawda

ocenił(a) film na 4
8pik

Na wszystkich horrorach, kiedy baba siedzi w ukryciu a morderca przechodzi obok, baba zawsze piszczy. Znów na filmach wojennych jest odwrotnie. Kiedy niemcy przeszukują mieszkanie, kobieta w ukryciu prędzej udusi własne płaczące dziecko niż pozwoli się odkryć.
A może po prostu te piszczące zostały już dawno wywiezione do obozów i zagazowane. Te który ukrywały się przez lata wojny, to właśnie te niepiszczące.

8pik

Zdaję sobie sprawy z daty, ale możesz mi wyjaśnić jakim sposobem jesteś wstanie stwierdzić, że każda ,,baba” zachowuje się tak w sytuacji zagrożenia? Jeżeli w taki sposób generalizujesz kobiety, to świadczy tylko i wyłącznie o twojej inteligencji. Jakbym powiedziała, że każdy facet nic nie robi tylko siedzi i pije piwo, to by było ok?

fyodorenjoyer

Oj, mnie bawi, że kobiety są w taki stereotypowy sposób ukazywane w tego rodzaju filmach. Bowiem sama jestem "baba" i odstaję od takiego obrazka - zdecydowanie "fight" a nie "flight". Szanuję komentarz po siedmiu latach, nie wiedziałam nawet, że komentowałam coś na forum!

ocenił(a) film na 9
klaudusia761212

Błagam, a jesteś pewna, że wiesz jak ty byś się zachowała w takim dniu, na środku ulicy i czy w pędzie byś się nie potknęła? Jestem prawie pewna, że gdybyś z napięciem czekała na to, czy mordercy za rogiem cię zauważą i nagle wlazł na ciebie szczur (o czymś byś nie wiedziała, po prostu coś cię złapało) to byś krzyknęła.

ocenił(a) film na 5
klaudusia761212

Zgadzam się w 100 %. Najbardziej denerwująca była Cali. Facet do niej kilka razy "zamknij się", a ona gada jeszcze więccej, plus jej filozoficze komentarze. Ale poza tym to fajny film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones