PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=643609}

Noc oczyszczenia

The Purge
5,7 80 784
oceny
5,7 10 1 80784
4,1 14
ocen krytyków
Noc oczyszczenia
powrót do forum filmu Noc oczyszczenia

(możliwy tzw. spoiler, ale niewielki)

1. W jaki sposób taka noc ma jakikolwiek pozytywny wpływ na cokolwiek? Jak takie coś może poprawić sytuacje gospodarczą (tylko bez nazistowskich gadek o eliminowaniu tzw. nieprzystosowanych) lub zmniejszyć przestępczość? Nie może. Jest to bez sensu, bo absolutnie nic nie daje.

2. Dlaczego ludzie nie popełniają "normalnych" przestępstw przynoszących jakieś korzyści: przestępstwa bankowe, internetowe, włamania na konta, duże kradzieże, oszustwa itp, tylko bezsensowna przemoc, morderstwa bawiące tylko psychopatów.



użytkownik usunięty
D_M_A

ten film już na samym wstępie nie ma sensu.

ocenił(a) film na 8
D_M_A

Po prostu gatunek ludzki jest chory, porównując człowieka i zwierze , zwierze zabija by przetrwać czyli zaspokoić głód nie wyniszcza się wzajemnie , a człowiek zabija dla przyjemności , dla sportu heh jeśli to można nazwać sportem dlatego też gatunek ludzki jest gorszy niż zwierzęta. Młodzież ma zero w głowie imprezy zabawy łobuzawanie , jednym słowem gatunek ludzki jest skazany na zagładę

ocenił(a) film na 7
D_M_A

Również nie rozumiem idei tej "czystki" bo niby jak ma pomóc gospodarczo to że ktoś zabiję sąsiada z zazdrości. Wydaję mi się że wręcz przeciwnie bo pewnie zazwyczaj zabijani by byli jedyni żywiciele rodziny, jacyś prezesi, dyrektorzy generalnie grube szychy więc to oczyszczenie jest bezsensu. Film sam w sobie mi się podobał

użytkownik usunięty
D_M_A

Również jestem zdania, że taka czystka kompletnie nic by nie dała. A co do drugiego podpunktu to na pewno były też takie przestępstwa jakie wymieniłeś, ale po prostu tego nie pokazywali bo chcieli pokazać brutalność i morderstwa, a nie jak ktoś grabi sklep monopolowy.

ocenił(a) film na 7
D_M_A

według filmu pozytywne strony mniej bezdomnych czy powiedzmy w pełni legalnie możesz zabijać muzułmanów, chrześcijan czy żydów fakt to jest chore
ps. ale na pewno każdy raz w życiu myślał aby w jak najbardziej okrutny sposób pozbyć się swojego wroga i nie odpowiedzieć za to :P

Baal

tyle że między myślą a realizacja jest różnica. Wyrzuty sumienia, wychowanie itp.
Nie dziwiłam sie rodzicom dzieci zgwałconych i zamordowanych przez Mariusza T. , były informacje o tym, że starali sie dotrzeć do niego różnymi drogami żeby zemścić się za smierć dzieci, ale widząc obecne rozluźnienie zasad, bezmyślne podejście do zycia wielu osób, głównie dość młodych bałabym się takiego rozwiązania.
Czystka - nie. Edukacja, uczulanie ludzi na drugiego człowieka - tak.

ocenił(a) film na 7
waleczny_kurczak_III

Ale jakie wyrzuty sumienia znam sporo jeszcze żyjących Austriaków i Niemców i po dziś dzień uważają i są dumni że oczyszczali europę i to nie są przypadki jedna czy dwie osoby tylko całkiem sporo więc takie cos jak sumieni można zastąpić bo "słabi" odpadną pierwsi życie jest bardzo brutalne to pokazuje filim jak i takie jest naprawdę

Baal

oczywiście, dobrze znamy z lekcji historii to,jak łatwo całe masy społeczeństwa poddawały się chorym ideologiom głoszonym przez chorych ludzi, i nikt nie robił wielkich oczu.

Osobiście uważam, że brak szacunku wobec osób "słabszych" - ubogich, bezdomnych,mniej przystosowanych do zycia, ba nawet słabszych fizycznie to jakieś nieporozumienie. Film jest przerażający nie dlatego,że komuś odstrzelono głowę, ale właśnie dlatego że pokazuje ludzi zupełnie wyzutych z uczuć o jakich piszę wyżej. Tam morduje się nie innych psycholi,którzy lubią sobie pobiegać z maczetą ale zwykłych, bezbronnych, często też przypadkowych ludzi.
Chore po prostu.
Niestety, historia pokazała, ze jesli ludziom wbic do głowy chorą ideologię, dac trochę władzy wówczas wariują. Smutne.

ocenił(a) film na 7
waleczny_kurczak_III

Zgadzam się, ale prawda jest taka, że najłatwiej przy minimalnym ryzku jest zaatakowanie słabszego niż równego sobie lub silniejszego zawsze tak było i o zgrozo będzie druga spraw zapewne w początkowym okresie historii film ci najwięksi się wymordowali, choć mogę się mylić, bo większymi mordercami była ta bogata widownia niż jakiś koleś, który zabija na ulicy

Baal

Kurczę, pierwszej części nie widziałam, co prawda nie mam zamiaru bo mam dość słabe nerwy.
Nie jestem też zwolenniczką przesadnej poprawności politycznej i innych pierdół, tak dla jasności.

Muszę się z Tobą zgodzić, że rzeczywiście łatwo zaatakować słabszego, nawet słownie, psychicznie...Zastanawiam się natomiast nad ostatnim zdaniem. Ci ludzie sa odrażający, bo wykorzystują mozna powiedzieć możliwości do maximum (zapewnienie sobie bezpiecznego miejsca w "miłym"towarzystwie przy drineczku i przekąsce, nie musza ganiac po ulicach w poszukiwaniu odpowiedniej ofiary narażając się prz okazji na ataki innych psycholi, no i moga sobie wybrac ofiarę) a wszystko za pieniążki.
Jednocześnie na ulicach równowaga sił tez jest zachwiana, bo sa i silniejsi i lepiej przygotowani, z większym arsenałem broni i pomysłów....
Sąsiad, który wpada do mieszkania bohaterek tez na poczatku wydaje się odrażający,później gościu z giwerą z ciężarówki wygląda niemal jak rzeźnik....
Ale rzeczywiście, chyba najbardziej odrzuciło mnie gdy pokazali tą familię modląca się nad starszym panem w pokoju zabezpieczonym folią...
Cos potwornego.
Kto ma pieniążki-ma władzę, kto ma władzę - ...może bardzo wiele.
Przeraża mnie to, czego dokonali, napisałam to juz na innym forum, ale zrobienie czegos takiego tylko dlatego że po prostu mozna. ....nie miesci mi sie to w głowie.

D_M_A

Poodpisuję wszystkim jak będę miał czas po niedzieli, bo chociaż to słaby film, to dyskusja może być ciekawa:)

ocenił(a) film na 8
D_M_A

popelniają tez inne ale film pokazuje akurat sprawy zw. z zabójstwami

D_M_A

moim zdaniem film miał pokazać obłudę społeczną, wszyscy chodzą w maskach przyzwoitości , sąsiedzi uśmiechają się do siebie pozdrawiają, a wystarczy żeby zaistniały odpowiednie okoliczności np.wojna, brak żywności, a podobna sceneria mogłaby stać się rzeczywistością,

ocenił(a) film na 7
D_M_A

Ad. 1. Taka czystka miała zgodnie z tym co mówi władza rozładować agresję. Dzięki temu jednej nocy ci co chcą mogą rozładować swoją chęć brutalności i agresji do woli. Miało to skutkować tym, że przez prawie cały rok zmniejszy się przestępczość. Jednak w rzeczywistości było trochę inaczej inaczej. Ofiarami nocy oczyszczenia nie były tylko osoby, które chciały się wyżyć na innych ale głównie osoby słabsze, biedniejsze, bezdomne, które nie mogły się ochronić. Bogaci mieli lepsze zabezpieczenia, broń więc mało kto ich atakował. Także eliminacja osób słabych i chorych a także zmniejszenie przestępczości w czasie poza czystką poprawiały sytuację gospodarczą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones