PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=258641}
7,2 5 920
ocen
7,2 10 1 5920
7,0 4
oceny krytyków
Nocna zmiana
powrót do forum filmu Nocna zmiana

dlaczego ludzie przeszli obok tego obojętnie? dlaczego nie pamiętają tamtych wydarzeń? dlaczego nikt teraz o tym nie mówi? nie potrafię tego pojąć. ręce opadają.

ocenił(a) film na 9
krupy

Od roku '39 i po '45 czystka na polakach, zwłaszcza inteligencji zrobiła swoje, jesteśmy kwiatem tego co pozostawili przy życiu. nie wymagaj za dużo, nawet porządnej opozycji nie jesteśmy w stanie uformować. Jesteśmy zakomunizowani w każdej dziedzinie i na każdym szczeblu.

użytkownik usunięty
krupy

Ludzie w polsce wybieraja do rzadzenia takich samych debili jakimi sami są.

Rządzą matoły

A mądry nie wybrałby do rządzenia matoła

Wiec matoły wybierają matołów

A zapominają bo chlanie to narodowa dyscyplina polaczków od czasów Mieszka I

ocenił(a) film na 1

Wybierają, "pana" Du.ę i inne wrazi...y "pana" (p)osła Jarosława K. Na marginesie, "panie" btc5 POLSKA pisze się z Wielkiej litery. No, ale wolscy "mądrzy inaczej" tego nie wiedzą.

krupy

Elity władzy i politycy w każdym zakątku świata żerują na jednej zasadniczej i niszczącej społeczeństwa tendencji - na tendencji do ZAPOMINANIA. To jest właśnie to, o czym piszesz. Zapominanie. Nie pamiętanie o ważnych rzeczach. Dzisiaj przybiera to formę tzw. tematów zastępczych. Jeśli w Polsce mamy największy po 1989 r, kryzys (a mamy), to co się pojawia na pierwszych stronach gazet? Mała Madzia. Jeśli Rostowski rozkrada państwową kasę i zadłuża moje i Twoje wnuki - co się pojawia? Ksiądz pedofil. I tak dalej, i bez końca
Sprawa z tym filmem i książką też pewnie zniknęła pod warstwą tematów zastępczych. Pamiętam, że lata temu, buszując po swojej piwnicy natknąłem się na "Lewy czerwcowy". Szkoda, że byłem za młody, aby wtedy się zainteresować. Tajemne jaranie fajek miałem we łbie. Nie ma co - palenie szkodzi ;)

krupy

Bo nad tendencyjną propagandą, że to był jedyny "rząd prawdziwych Polaków" warto przejść do porządku dziennego i ją po prostu zapomnieć.

krupy

Bo to był fatalny rząd Drogi Panie, może dlatego?

ocenił(a) film na 10
kaleenee

Nie ma argumentów, Twój komentarz nie mieści się w ramach rozumu.

Siejesie

Nigdy nie został nawet w pełni skompletowany, brakowało ludzi na poziomie szefów resortów, kierownicy zastępowali ministrów.

krupy

Jestem rocznik '91 i pierwszy raz słyszę o tym filmie, fakty historyczne tego okresu też mi są słabo znane. Wstyd mi za to.

ocenił(a) film na 8
invasion

Ale poczet królów i systemy irygacyjne w starożytnym Egipcie znasz. I o to chodzi, by ludzie nie pamiętali jak czerwone mordy przekazały pałeczkę innym czerwonym mordom. To nie przypadek, że w szkołach w ogóle nie uczy się historii współczesnej, tej najbliższej i najważniejszej.

ocenił(a) film na 8
krupy

Bo trzeba było rozliczyć ludzi tamtego systemu, ostro i zdecydowanie. Nie zrobiono tego i teraz mamy tego efekty - byli esbecy i PZPR-owcy robią kariery w biznesie i polityce, natomiast Ci, którzy naprawdę zasługiwali na bycie kimś (Gwiazda, Walentynowicz) zostali wypchnięci na boczny tor, a w ich miejsce postawiono na sprzedawczyków i wydmuszki mające pozować na autorytety (wałęsa, geremek, mazowiecki, michnik, krzywonos itd.)

Pawuloniasty

Polecam "Niebezpieczne związki Bronisława Komorowskiego" Sumlińskiego, włos ci na głowie stanie. Mam nadzieję, że PIS rozliczy całe WSI.

ocenił(a) film na 1
Dadramel

Przecież cała ta książka to jeden wielki plagiat...

Kryminał ot co, a nie reportaż.

ocenił(a) film na 9
Gierrapa

Niestety to nie plagiat, to prawda i to straszna. Albo jesteś zwolennikiem "totalnej opozycji", albo naiwniakiem jak redaktorka w "Norymberdze" z Januszem Gajosem w roli głównej.

ocenił(a) film na 1
honky2000

Oho, a może jakieś konkrety? Jak rozumiem jesteś kolejnym fanem naczelnego kłamcy IV RP Pana Kurskiego?

ocenił(a) film na 1
Pawuloniasty

CO to jest: wałęsa, geremek, mazowiecki, michnik, krzywonos? Jakoś w żadnym słowniku nie mogę znaleźć znaczenia tych rzeczowników.

ocenił(a) film na 8
krupy

Dlatego są ciągle wojny bo ludzie zapominają. Jak dzwoni do mnie koleżanka, nauczycielka historii i mówi o żołnierzach wyklętych jako o kolejnej denerwującej rocznicy to... Ludzie, którzy nie pamiętają historii są łatwiejsi do zmanipulowania. Dlaczego tak mało się słyszy o Janie Olszewskim a odszedł w ciszy.

ocenił(a) film na 8
krupy

A najlepsze jest to że 3 lata później wybrano czerwonego na prezydenta.

krupy

Zapomnieli? Ludzie pamiętają. Ale nie traktują poważnie. Przede wszystkim zobacz, kto odpowiada za powstanie filmu. A potem obejrzyj jeszcze raz i odpowiedz sobie na pytanie, czy to próba obiektywnej oceny tych wydarzeń czy może dość jednostronne zobrazowanie?
I jak sobie na to odpowiesz, to zrozumiesz, czemu to film zapomniany. A może raczej - zignorowany.

sunshine0

to troche nie tak.
ci ludzie, o ktorych piszesz, nie posiadaja zbyt wielkiej lotnosci umyslu (znakomita wiekszosc spoleczenstwa polskiego), zdolnosci kojazenia faktow i tym podobnych. ktos wyzej napisal o wyrznieciu ludzi wyksztalconych, niestety rozwoj zabieral czas pokolen, a ich ojcowie najczesciej nie potrafili przeliterowac poprawnie swoich nazwisk ...
ktos, kto rozumuje na poziomie czwartoklasisty nie moze czegokolwiek traktowac powaznie, bo rozumie tylko bardzo proste rzeczy, pozostalych sie boi. bardziej ich kreca losy lolka z serialu na wspolnej, bo to cos blizej ich swiata. latwo ich zmanipulowac i to problem do dnia dzisiejszego.

co do samych wydarzen, przeciez nie wazne kto i jak pokazuje. licza sie fakty i rezultaty, a to mozesz sprawdzic i samodzielnie ocenic.

użytkownik usunięty
sunshine0

Ta cała sytuacja "nocnej zmiany" jest tak oczywista, że raczej nie można tu mówić o żadnej manipulacji. Po prostu komuchy wygrały.

ocenił(a) film na 9
krupy

Wałęsa był tak umoczony że musiał za wszelką cenę obalić tamten rząd. Podobnie jest teraz z PO i ich aferami. Ludzie nie zapomnieli, co niektórzy otwierają oczy... inni zaślepieni zawsze będą bronić bolka choćby pokazać im nagranie to zawsze będą go usprawiedliwiać że tak musiał bo grał, albo że to fotomontaż.

ocenił(a) film na 7
Boskigrom

Nocna zmiana" i "Prawnik w czasach bezprawia" - ważne filmy o Janie Olszewskim w piątek w tv

krupy

Ta ludzie dawno zapomnieli, o prawdziwej nocnej zmianie która miała się wtedy wydarzyć. Czyli o nieudanym puczu MacierewiczA.
Mniejszościowy rząd Olszewskiego był słaby i skonfliktowany z prezydentem, a wniosek o odwołanie go leżał jeszcze zanim jkm wyskoczył z lustracja.

Na marginesie przypominam, że na liście Macierewicza było 7 członków rządu, oraz lider partii z którą toczono rozmowy o rozszerzeniu koalicji. xD

ocenił(a) film na 7
krupy

Macierewicz to powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za to co zrobił.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones