PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792644}
6,2 451
ocen
6,2 10 1 451
Nostalgia
powrót do forum filmu Nostalgia

Pellingtonowi i Perry'emu udało się, oczywiście, moim zdaniem - pokazać wędrującą granicę między ludźmi i rzeczami, ale tę granicę ostateczną zwaną pamięcią i rozpaczą. Portugalczycy mają na to odpowiednią nazwę - "saudade"; ich bard, Chico Buarque, napisał: "Saudade to sprzątanie/ w pokoju zmarłego syna. " Ten amerykański film jest bardzo... europejski, ja znalazłem w nim melancholię Kieślowskiego.
"Nostalgia" jest filmem jednocześnie prostym i trudnym; prostym, ponieważ mówi o sprawach, które dotyczą i dotykają każdego człowieka, trudnym zaś dlatego, że niewielu ludzi przystaje, by się im przyglądnąć i próbować zrozumieć. Gdy zostaje tylko fotografia (książka, piłka bejsbolowa, breloczek), to jest bardzo mało, ale często to jest wszystko, jeśli chodzi o rzeczy, te rzeczy, które ktoś bliski kiedyś dotykał, które cieszyły go, które zostały...

ocenił(a) film na 6
Krzypur

No fakt, nietuzinkowa opowieść i film też niesztampowy. Aż dziw, jak niska tu jego średnia ocena. Bardzo refleksyjne kino, "niedzisiejsze" jakby z tą nostalgią... I ta wzruszajaca muzyka w tle.
Pięknie to wszystko podsumowałeś twarzowy kocurku ;-)

ocenił(a) film na 10
Sabistyna

Dziękuję. Sądzę, że coraz więcej ludzi ma coraz mniej refleksji. Nie "czasu na refleksję", ale właśnie refleksji. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Z tego wynika też inna obserwacja: każdy chce mówić, nikt nie chce słuchać, a przecież uczymy się jedynie wtedy, gdy słuchamy; także swojego głosu wewnętrznego, co jest... refleksją. Miłych Świąt.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Coraz mniej refleksji...otóż to. Podzielam tę opinię. Pozdrawiam i....spokojnych świąt.

ocenił(a) film na 10
LapisLazuliLL

Dziękuję, choć to za miesiąc...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones