PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=792644}
6,2 451
ocen
6,2 10 1 451
Nostalgia
powrót do forum filmu Nostalgia

O stracie

użytkownik usunięty

O tym, że po kochanych osobach, które odeszły, zostały nam tylko rzeczy, które nie tylko, co nam o nich przypominają, bo pamięć ma się w sercu, co w jakiś dziwny, transcendencyjny sposób, nas ciągle nas z nimi łączą

Film melancholijny, refleksyjny. Dla wielu będzie wręcz nudny. Dla mnie był spokojny, klimatyczny, ze piękną, korelująca z fabułą, ścieżką muzyczną
Każda historia świetnie opowiedziana, świetnie zagrana. Bez ról drugoplanowych. Chociaż dla mnie na pierwszy plan wysuwa się jednak Ellen Burstyn, która nie grała, a była Helen.

Film raczej nie dla ludzi młodych, bo mało w nim się dzieje, i nie ma stricte akcji. Jest tylko smutek, i spodoba się komuś, kto w smutku widzi piękno.

ocenił(a) film na 10

Z Twojego wpisu wynika, że ten film powinien mieć tytuł "Tęsknota".

użytkownik usunięty
Krzypur

Trafne spostrzeżenie, bo nostalgia to właśnie tęsknota :)

ocenił(a) film na 10

No tak, ale nostalgia to konkretna tęsknota, właśnie za ojczyzną.

użytkownik usunięty
Krzypur

Wgooglałes jedno zdanie z definicji.
Nostalgia, to tęsknota za czymś, co minęło. Tęsknota za chwilami spędzonymi z osobami, których już z nami nie ma. To w kontekście filmu.
Ale nostalgia może być również za zapachem z dzieciństwa. Za obiadkiem jak u mamusi ;) Za wieloma rzeczami, chwilami, odczuciami, które minęły.
Nostalgia, to szeroko pojęta tęsknota

ocenił(a) film na 10

Nie muszę niczego guglać; uczyłem się wiele lat i nadal to robię.

użytkownik usunięty
Krzypur

To cieszy, że na FW ludzie tak wykształceni, i sie kształcący ;)

ocenił(a) film na 10

Cieszę się, że się cieszysz. Po co ta ironia?

użytkownik usunięty
Krzypur

Żadna ironia
Miałam nawet napisac w Twoim komentarzu, ze ładnie opisałeś swoje refleksje. Ba, Twój komentarz zreflektował mnie do podniesienia oceny tego filmu.
Patrząc przez pryzmat Twojej wypowiedzi, dostrzegłam w nim cos nowego

ocenił(a) film na 10

Dziękuję. Wyjaśnienie: mam, niestety, przypadłość ironiczną, więc innych o to samo podejrzewam.

ocenił(a) film na 8

Tęsknota za czymś, czego nie ma - piękny, mądry film - 8/10 !!!

Dejcie sie po szlagu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones