PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688105}
4,5 6 427
ocen
4,5 10 1 6427
2,0 14
ocen krytyków
Obce ciało
powrót do forum filmu Obce ciało

... filmowych.
Byłam dzisiaj, jak mam w zwyczaju ostatnio dwa razy w tygodniu iść na coś przypadkowego. Poszłam wreszcie na Obce Ciało, co to mnie tutaj strasznie namawiali w reklamach. Uległam, fakt, oczekując czegoś mało wymagającego od myślenia, raczej do popatrzenia na obrazki - niestety tego ostatnio chyba potrzebuję przy tym całym zamotaniu moim osobistym mózgu. Leming by powiedział 'odmóżdżanie się', może trochę racji przyznam.

Ale wracając - film w zwiastunie mnie nastawił na to co napisałam wyżej - kolejne seksy polskiej komedii, do obrzydzenia wręcz traktowane, by wyśmiać się z reakcji zwierzęcych u człowieka. No ale poszłam, bo akurat o 16 było to w moim kinie, a tego godziny potrzebowałam.

Efekt?
Z początku sceptyczna, trochę się - może 'zastanowiłam' to zbyt wyniosłe stwierdzenie, ale zmartwiłam. Nie samym nakręceniem czy grą aktorską, ale tym, że jednak WBREW POZOROM tutaj nie ma nagonki na żadną stronę. Kot biznesu, który tutaj walczy i to nie czysto, zostaje wygryziony przez odrzuconą, ale też obserwującą zachowanie swojej przełożonej? Zastępczyni? Ze stanowiska. Wierzący nie dostaje tego co chce, bo jak widać nie mamy tutaj nawiązania, że Bóg wszystko nagradza, ale rzuca realia, że jednak są aspekty których sami nie zmienimy (ateiści powiedzą - choroba psychiczna, katolicy - Bóg) i że nawet z wielkim zaangażowaniem i uparciem się, nie zawsze dostaniemy tego czego chcemy (brzmi znajomo, nie? :P)
Także nie widzę tutaj całkowitego subiektywnego dania piątki Wierze, jak to widzę, że sugerują Ci którzy nie widzieli - bądź oglądali z jednym nastawieniem.
Rzecz z oddychaniem ojca pana 'co zbierał na droższe piwo' - well, może to i nastawienie mocno religijne, zważywszy na to, że wcześniej był motyw 'ciemnej nocy', jednak nie dałabym tutaj stuprocentowego aplauzu wierze.
Dla mnie przez większosć filmu był sens walki ze swoimi przekonaniami, oraz to, że jak się szczerze wierzy, to nie da się tego złamać (nawet Aniołek się całkiem nie złamał, pomimo ostatniej sceny).
Ten temat mógłby być w każdym innym aspekcie rozważony, nie tylko w kwestii wiary. Przykładowo polityczna, dostałaby oklaski i wyższą notę pewnie tutaj - jednakże, jak dla mnie, całkiem znośne kino.

Pozdrawiam c:

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones