PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688105}
4,5 6 424
oceny
4,5 10 1 6424
2,0 14
ocen krytyków
Obce ciało
powrót do forum filmu Obce ciało

Jakby taki film nakręcił Marthy Scorsese to to dyskusja pod nim (po obejrzeniu zwiastuna), wyglądałaby następująco: ,,Już nie mogę się doczekać"; ,,Zapowiada się znakomicie": ,,Zajebisty zwiastun" etc, etc. No, ale jak nakręcił go Polak... jakiś tam Zanussi... No to tzw. polaczki, czyli osoby mieszkające w Polsce i wstydzące się tego faktu, zaraz wyskakują: ,,Oh, ah, ale gniot" itd, itd. Osobnicy ci, z tego względu, że czują się ,,polaczkami" mają zaniżoną samoocenę, połączoną z poczuciem winy, dlatego też przy każdej okazji starają się zaprzeczać, swojemu etnicznemu pochodzeniu.
Ja pana Krzysztofa Zanussiego cenię niezwykle wysoko. Obejrzałem zdecydowaną większość jego filmów, i ten również obejrzę i DOPIERO wtedy go ocenię.

Rudolfo

Film był emitowany na jednym festiwalu, a oceniany już przez około 200 osób i to bardzo miernie, jak to możliwe? Niestety coraz częste zjawisko. Taka ignorancja woła o pomstę do nieba, ale niektórzy po prostu mają taką kulturę osobistą, nic tylko współczuć. Ja film bardzo chętnie zobaczę i po raz kolejny przekonuje się, aby zupełnie nie zwracać uwagi na komentarze czy oceny przed premierami, bo to przeważnie twór żałosnych cyników.

piotra

Na jednej sali zmieści się i 3 razy 200 osób.

Rudolfo

Misiu, co ty pierd...isz! Krytykujący polskiego gniota filmopodobnego mają antypolski kompleks? Mam tylko nadzieję, że sam na to nie wpadłeś tylko zostałeś wynajęty przez dystrybutora.

ocenił(a) film na 2
Rudolfo

Drogi panie Rudolfo.
Powstaje bardzo dużo dobrych polskich filmów.

Ale porównanie obcego ciała z Martinem jest dla mnie niezrozumiałe, mimo podobnego wieku dwóch panów.

Czekam na pana reflekcje po seansie tego bardzo nieudanego filmu.

Qbixxxx

A może dowiemy się jakie to są polskie dobre filmy ?

ocenił(a) film na 2
persis

z ostatnich 3 lat:

Chce się żyć, Imagine, Jesteś Bogiem, Róża, Ida.
reżyserzy: Smarzowski, Komasa, Krauze
bardzo dużo przykładów kina dokumentalnego można znaleźć.


"Obcego ciała" nie da się niestety zaliczyć do takiego.

Qbixxxx

Próbowałem oglądać w Święta 'jesteś bogiem' ale nie dało się wytrzymać tych wulgaryzmów co kilka sekund . Biedni ludzie, którzy uważają to za sztukę.
Ida - kolejne filmidło na zamówienie polityczne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones