PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=451598}
5,9 11 315
ocen
5,9 10 1 11315
Od sklepowej do królowej
powrót do forum filmu Od sklepowej do królowej
ocenił(a) film na 6
dorotiii

So true!!!

dorotiii

Trudno zaprzeczyć.. Polacy są "mistrzami" w tłumaczeniu tytułów (nie tylko filmów, ale książek) ;-)

ocenił(a) film na 6
Etka90

nie tylko Polacy źle tłumaczą tytuły...

Madziunia_filmweb

Bo i nikt nie stara się ich tłumaczyć, przynajmniej nie zawsze to zależy od tytułu, chodzi o to by tytuł był chwytliwy. W każdym państwie dystrybutorzy podają taki tytuł, jaki w ich ocenie sprowadzi jak największa liczbę widzów do kin. Nie ma to nic wspólnego ze złym tłumaczeniem,nie myślicie chyba, że filmy tłumaczą idioci z ulicznej łapanki...

dorotiii

jest wiele filmów czy książek, które można przetłumaczyć dosłownie. odchodząc od tematu to kiedyś pojawiło się Picture This i u mnie był taki pomysł obejrzenia tego filmu ale nie zależało mi tak bardzo więc.. a w niedzielę czyli dzisiaj patrzę i 17:05, rozpoczął się o 16:00 to "nie oglądam". warto? bo szkoda, a powtórki pewnie i tak nie będzie.

tytulfilmu

chodzi mi że jest ich dużo a Polacy beznadziejnie tłumaczą tytuły

użytkownik usunięty
dorotiii

Oj taaak...

ocenił(a) film na 4
dorotiii

zgadzam się, a przecież nie trudno byłoby przetłumaczyć "Picture this" jako "Wyobraź sobie..." albo coś w tym stylu, tak jak się zaczyna mówić ploteczki :p

Black_Betty

Dokładnie :) tymczasem ten obecny tytuł to chyba jakiś rekord koszmarności xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones