PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=595629}

Odruch serca

The Normal Heart
7,2 12 558
ocen
7,2 10 1 12558
7,8 4
oceny krytyków
Odruch serca
powrót do forum filmu Odruch serca

Fatalny

ocenił(a) film na 5

Składająca się z serii emocjonalnych i tłuczonych na jedno kopyto monologów pogadanka o tym, że
lepiej zapobiegać niż leczyć.
Fatalnie obsadzona Julia Roberts, która do końca filmu siłuje się z napisaną zupełnie nie dla niej rolą
oschłej, profesjonalnej i skrzywdzonej przez życie pani doktor.
Parada znanych, pięknych ryjów, tak żeby było widać że każdy gej jest śliczny i wymuskany. Jest
jeden grubasek, ale za to śmieszny i brodaty. Reszta to pięknoocy eunuchowie.
Fabuła tak przewidywalna, że po jakimś czasie trudno było odróżnić ten film od Requiem dla Snu.
SPOILER Było tak:
pierwsze trzy minuty: super zabawa, ekstra!
kolejne dziesięć minut: robi się smutno
kolejne czterdzieści minut: robi się smutniej
do końca filmu: tragedia na tragedii, więcej niż gdyby zrobić remake Pianisty ze wszystkimi aktorami
chorymi na progerię.

Nie zrozumcie mnie źle, film ma dobre strony: główny bohater dobrze gra.
To chyba przede wszystkim.
Jego chłopak jest uroczy.

Poza tym jednak - niestety - film ten przypomina gazetę "Takie jest Życie", siłując się z widzem żeby
wreszcie się poryczał i epatując kumulacją dramatu i tragedii która w takim natężeniu przestaje być
życiowo autentyczna, a staje się śmieszna.

Soundtrack fajny.

Polecam: fanom Requiem dla Snu i 13-latkom.

graww

Mogę się mylić, ale mam wrażenie, że wystawiasz krytyczną ocenę przede wszystkim konwencji filmu telewizyjnego, a w mniejszym stopniu samej ekranizacji. Weź pod uwagę, że jeśli chodzi o formę film pokrywa się, mniej więcej, z wytworami serii "Okruchy życia" i przez ten pryzmat oceń, czy nie reprezentuje wyjątkowej jakości.
Z drugiej strony dla mnie Julia była znakomitym wyborem, więc nie oczekuję tożsamej oceny. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones