PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877347}
7,0 1 892
oceny
7,0 10 1 1892
Old Henry
powrót do forum filmu Old Henry

Przeczytałem ten komentarz na imdb i w pełni się z nim zgadzam. Ten western jest bardzo dobry, a jednak nie ma promocji. Nie zawiera widowiskowych wybuchów, fajerwerków ani wielominutowych scen walk polegających na wzajemnym uderzaniu się po głowach i reszcie członków w stylu karateków czy innych akrobatów.

Potrafi natomiast zainteresować tym czym każdy film powinien: ukazanymi postaciami. Ich relacjami i dialogami. Naturalnością (w przeciwieństwie do hollywoodzkich efektów specjalnych), realizmem zachowań i całkiem sensowną historią.

użytkownik usunięty
krzysyek

W pełni też bym się pod tym podpisał . Ważniejsze pudełko niż zawartość , ładnie zapakowany kit , ja preferuje raczej na odwrót . Na mnie film zrobił również pozytywne wrażenie , minusy są , jest to jednak dość dobry posiłek nie za mocno przyprawiony absurdami .

krzysyek

Pierwsza scena typowo zerżnięta z "Public Enemies".

krzysyek

Jak dobrze czasem obejrzeć zwykły film. Bez fajerwerków, ale też bez jakichś na siłę wciskanych pseudofilozoficznych rozważań. Po prostu dobre kino w starym stylu.

krzysyek

Western w starym dobrym stylu. Nie ma bohaterskich murzynów(nie ma ich wcale) i gejów. Wreszcie pod prąd tej lewackiej poprawności, która owładnęła w ostatnim czasie Hollywood.

ocenił(a) film na 7
Filbo

No i wszechmocnych kobietonów nie ma.

ocenił(a) film na 7
Filbo

Smutne jest to, że film nie może ci się po prostu podobać, tylko ważnym aspektem oceny jest brak murzynów, gejów i pewnie jeszcze ktoś by się znalazł na liście niemilewidzianych. Czy naprawdę coś by to zmieniło, gdyby np. zamiast szwagra był czarnoskóry przyjaciel bohatera, poczciwy kowal z twardym charakterem, czy inna tego typu niewielka zmiana, a reszta filmu byłaby taka sama, wciąż dobra hidtoria w surowym klimacie dawnego zachodu? Moim zdaniem nie. Nie jestem pewny po twoim komentarzu, czy i dla ciebie nie robiłoby to różnicy w ocenie filmu. A jeśli się mylę, to przemyśl może dobór argumentów w komentarzu następnym razem, bo nawet nie widzisz, jak dajesz się porwać tej propagandzie, którą krytykujesz, skądinąd słusznie. Ale zamiast skupić się konkretnie na filmie, skupiasz się na szerszym spektrum i w nim na siłę film umieszczasz, aby skrytykować lub pochwalić, to już wtórne. Robisz ten sam błąd, co ci przesadnie poprawni politycznie twórcy filmów, tylko od drugiej strony.

ocenił(a) film na 8
tawindan

Dokładnie, różnicy nie robiłby czarnoskóry przyjaciel o ile wpisywałby się w story i nie byłoby to naciągane tak jak historyczna krolowa która była biala a gra ją czarnoskóra aktorka. No po co takie wciskanie czarnoskorych aktorow na sile? ;) cleopatra też była czarna, a wróżka kopciuszka była tak naprawdę czarnoskórym wróżkiem ubranym w panterkę? ;) nie mam nic do tych grup społecznościowych ale to co się dzieje w filmach to jest bezsens. Żeby film miał szansę dostać się na Oskary to MUSI tam grać czarny i MUSI być wątek homo. Co to za kryteria??? To się nazywa dyskryminacja ;)

Z tego pewnie powodu netflix usunął film ze swojej strony nie wiedzieć czemu. Brak wątków homo/czarnoskórych aktorów. Film nie wpisuje się w ideologie netflixa.

Dobrze ze na cda można było obejrzeć za darmo...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones