PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106525}

Opowieści o detektywie

Detective Story
7,8 1 017
ocen
7,8 10 1 1017
8,0 5
ocen krytyków
Opowieści o detektywie
powrót do forum filmu Opowieści o detektywie

Totalny zachwyt

użytkownik usunięty

Jestem świeżo po seansie i brakuje mi słów. Film idealny, zrobiony tak, jak uwielbiam - wszystko rozgrywa się niby w jednym miejscu, ale wielość sytuacji i mądrość tego obrazu jest po prostu nie do opisania słowami. W mojej prywatnej kolekcji na jednej z pierwszych pozycji.

U mnie też - może nie totalny - ale zachwyt tak. Ma mnóstwo tego co uwielbiam w starym kinie - plejada aktorów z "tamych" czasów + sposób opowiedzenia historii + klimat (który tak mocno współtworzy czarno-biała taśma) + praca kamery (+ parę innych spraw, np. samochody osobowe, zwłaszcza limuzyny, z tamtych lat :)).
Aktorzy - wszyscy świetnie dobrani do swoich ról i wszyscy świetnie te role odegrali. Ze wskazaniem na Kirka - w idealnej dla niego roli - wymiata w niej; Josepha Wisemana i Eleanor Parker (tych dwoje widziałem po raz pierwszy) oraz dwójkę aktorów należących o moich ulubionych (Kirk też do nich należy) - Lee Grant (to młoda), i etatowy czarny (mniej lub bardziej) charakter - George Macready. (W roli nie czarnego charakteru widziałem go tylko 1 raz - w "Tora! Tora! Tora!". Kto nie oglądał nich koniczenie obejrzy "Ścieżki chwały" (też z Kirkiem) i jego generala Mireau. I oczywiście "Gildę".) Cathy O'Donnell jako łagodna i zakochana po uszy dziewczyna też gut.
Miło że to jeden z tych niezbyt licznych starych filmów który dostąpił zaszczytu bycia wydanym na DVD nad Wisłą.

ocenił(a) film na 9

Mnie też zachwycił. Niesamowity obraz. Jeden z lepszych w gatunku.

ocenił(a) film na 8

Film jest znakomity, tylko ten polski tytuł (w obu wersjach) brzmi głupawo, bo o detektywie (głównym bohaterze) opowieść jest jedna, a sekrety są żony, a nie jego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones