PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112761}

Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe
7,0 282 375
ocen
7,0 10 1 282375
6,2 21
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa

Płakałam jak głupia...

użytkownik usunięty

Po prostu nie wiem co sie ze mną stało. Jestem stara d... a płakałam jak jakieś dziecko. Może dlatego, że jest to lektura mojego dzieciństwa i nadal bardzo chętnie do niej wracam.Jest magiczna, wspaniała, przenosi w bajkowy świat, gdzie dobro zawsze zwycięża. Jak byłam mała zawsze chowałam sie do szafy....ale żadnego innego świata tam nie było- więc zawiedziona zanurzałam nos w książce by wyobrażnią przenieść się w świat faunów, driadów i najadów.Powiem jako ekspert- ten film wiernie oddaje treść książki, jest piękny, uroczy, świetnie zrealizowany. Wzruszył mnie. Podobał mi się, ale czekam z niecierpliwością na Wędrowcę, Księcia Kaspiana i Srebrne krzesło. Tam to dopiero reżyser mógłby puścić wodze fantazji.

ocenił(a) film na 10

Tak, bardzo piękny. Chyba chwilami czułem się jak dziecko. Ładne odzwioerciedlanie następującej sprawy: coś bardzo blisko, a jednocześnie daleko...

ocenił(a) film na 7
Tatar

Spałem jak idiota...

Tak, bardzo piękny. Jednak nie dla mnie. Dla mnie pięknym filmem mógłby być gladiator, a nie jakaś opowieść o dzieciach z mieczami. Dzieci miały po 12 lat i wycinały trzymetrowe giganty i minotaury jak kurczaki rzeźnik. Nie wiem czemu komuś mogłoby tak poryc banię, by pokazywać dzieci jako głównych bohaterów w wojennym filmie fantasy. Film nadaje się jedynie dla dzieci poniżej 9 roku życia, lub kobiety z odmianą chorego fanatyzmu pospolitego.
Pozdrawiam,
Condic

ocenił(a) film na 6
Harry_25

Hmmm, dziwne, to powyżej ja napisałem. Nawet jest pozdrowienie na końcu. A tu jakiś harry wyskakuje :/ (??)

Condic

Hmmm... Wybacz ale mam zdrowo ponad 9 lat i nie czuję u siebie chorego fanatyzmu. A film mi się podobał jak jeden z niewielu... :)

Condic

Gość chciał być fajny. Szkoda, że nie wyszło.

TEGES

Condic - jakbyś przeczytał książkę a nie ślęczał przed Gladiatorem, czyli kinem średniej klasy, to wiedziałbyś, że po wejściu do Narnii dzieciaki zyskały o wiele większą siłę, niż każde normalne 12-letnie dziecko ;/ żal.com.pl
Pozdrawiam,
mystique_amidala

ocenił(a) film na 10
Black_Martini

Narnia to inny typ filmu. To historia, która ma sprawić, że dzieci ujrzą w sobie nie tylko chęć do mordowania w grach typu CS itd. To opowieść o przyjaźni, oddaniu, wierności i, rzecz jasna, miłosci.

ocenił(a) film na 6
Lynn_2

"Narnia to inny typ filmu. To historia, która ma sprawić, że dzieci ujrzą w sobie nie tylko chęć do mordowania w grach typu CS itd. To opowieść o przyjaźni, oddaniu, wierności i, rzecz jasna, miłosci."

Cholera, czemu ja zauważyłem tylko to pierwsze? ;)

No nie! I to gówno wygrało Oscara! żal.pl!!! :/

Co ja gadam :/ Złoty kompas to gówno dostało Oscara żal.pl

A co do Opowieści z Narnii to jakoś mnie ten film nie zachwycił ale muszę przyznć że jest dużo lepszym filmem niż to dziadostwo Złoty Kompas

femles_CS

No pewnie.
poszłam z klasą na to badziewie(Złoty Kompas).
Srasznie nudny film, a na dodatek co jeszcze zwiększa mój żal
było to że cały czas reklamowali go. No i pewnie każdy kto zaobaczył
taką reklamę chciał to oglądnąc.
Ale nabierają ludzi.!

Aniass_La_Ct

to chyba logiczne że reklamują film by jak najwięcej osób go obejrzało. na tym polega branża filmowa.a badziewiem to można nazwać transformers który ma fabułę jakby pisał ją sześciolatek ! a może po prostu złotego kompasu ...

ocenił(a) film na 9

Tak naprawdę jest coś, co sprawi że nawet dorosły zapłacze wzruszony - bo to przekład na baśń Ewangelii o zmartwychwstaniu i Ofierze Chrystusa. Z takim zamiarem pisał Lewis książkę, sam powiedział, że kiedy się zorientował, iż jego pokolenie zatraciło poczucie grzechu, postanowił je przywracać młodym poprzez baśnie.

ocenił(a) film na 9
Wydmin

Dodam, że po upływie czasu podwyższyłem moją ocenę tego filmu do "9".

użytkownik usunięty
Wydmin

Nie rozumiem, po co rozsiewasz swoją fałszywą propagandę zarówno w komentarzach, jak i osobnym temacie? Jak widać, nie pomyliłem się co do ciebie. Średniowieczny fanatyzm nie jest już modny od setek lat.

ocenił(a) film na 9

Usunięto cię, ale na świadectwo dla innych odpowiem: to są FAKTY, a nie propaganda, czytałem o tym w artykułach.

Zgadzam się :)

"Powiem jako ekspert" hahaha hahaha. Rozbawiło mnie to do rozpuku. A jakie studia filmowe czy redaktorskie skończyłeś? Obejrzałeś 100 czy 150 filmów?
Nie jesteś ekspertem, tylko amatorem, który uważa się za eksperta bo obejrzał parę filmów i ma być może dobry gust filmowy. Ale to cię nie czyni ekspertem. Widać to z treści twojej wypowiedzi, dla pewności przeczytalem dwa inne twoje posty.

ocenił(a) film na 8

Aslan to wcielenie Jezusa. Powstał z martwych, niewiadomo w jaki sposòb, w taki sam sposòb jak Jezus, z dodatkiem motywu i opowiastki o stole , a właściwie ołtarzu ofiarnym. Fajny film dla dzieci i nie tylko, bo dla rodzicòw też, minusem jest za dużo ukrytej symboliki chrześcijańskiej jak to we wszystkich filmach bywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones