PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 044
oceny
6,7 10 1 84044
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

według mnie Zuzanna nie może być wyrzucona z narnii tylko dlatego że stała się kobietą... ma przecież tyle zasług dla narnii kiedy panowała w złotym wieku. a co wy o tym sądzicie??

natalia3460

Może być w Narnii tylko że on już nie chciała tam powrócić.Dużo zrobiła dla Narnii ale i tak wybrała inną drogę.Szkoda że tak postąpiła ale ją lubię.

natalia3460

no własnie ja tez ja lubie a tak myslam ze bedzie cos wiecej miedzy caspianem a zuzanna? bym chciala zobaczyc co z nimi bedzie

doris18doritta

Przecież w książce żadnego pocałunku między Kaspianem i Zuzanną nie było... Dlatego zaskoczyło mnie, że w filmie coś takie miało miejsce.

użytkownik usunięty
natalia3460

ale ona nie została "Wyrzucona" dlatego, że została kobietą! W "ostatniej bitwie" odsunęła się od rodzeństwa, przestałą wierzyć. Lewis, wbrew temu co niektórzy mu zarzucają, nie miał nic przeciwko kobiecości (czego jest przykładem choćby postać Arawis) Piętnował tylko zapominanie o wierze, Bogu;oddalenie się od tego co duchowe na rzecz tego co czysto fizyczne. Zuzanna dlatego nie wróciła do Narnii bo nie chciała o Narnii pamiętać.

natalia3460

Here we go again.

Zuzanna _nie_ została _wyrzucona_ z Narni. Żeby zostać wyrzuconą, musiałaby najpierw tam znowu trafić. Nic takiego nie miało miejsca.
Zuzanna sama się z Narni "wypisała". Skoro uważała, że Narnia to bajki, a nylony, balety itp. są takie cool, to po cóź Aslan miałby ją zaciągać tam na siłę, w imię jakiejś źle pojętej sprawiedliwości? Zuzanna wolała przyćmiony blichtr materialnego świata, więc pozostała w świecie, gdzie mogła spełniać te swoje wątpliwej jakości zachcianki.
Poza tym uważam, że Aslan jej zrobił, że się tak kolokwialnie wyrażę, przysługę. Gdyby wtedy umarła, od trafienia do Narni bardziej prawdopodobne byłoby znalezienie się w pewnym _nieprzyjemnym_ miejscu.

natalia3460

Rodzeństwo Pevensie zawsze się trzymało i bardzo kochało.Dlaczego nie starali się zatrzymać Zuzanny i przekonać jej?

użytkownik usunięty
Kolo_15

ależ starali się! Rozmawiali z nią o Narnii ale ona mówiła tylko "Jakie to słodkie, że pamiętacie o zabawach z dzieciństwa!". I jak tu z taką gadać? :/

A tak z początku Zuzanna wydawała się na mądrą ale i bym była tym starsza tym się zmieniała.

Szkoda że tak postąpiła myślałam że jest mądrą dziewczyną.

użytkownik usunięty
Kolo_15

ja tam zawsze uważałam ją za zbyt przyziemną... Dla mnie najmądrzejsza była Łucja - może nie myślała tak LOGICZNIE jak Zuzanna ale mądrość to nie to samo co inteligencja czy wiedza.

Aby lepiej pojąć treść filmu, pewnych wyborów, a przede wszystkim losów bohaterów, polecam książki! Prawdę mówiąc film nie odzwierciedla w pełni książki, która jest lekka, łatwa i przyjemna :) polecam! A Wasze problemy dotyczące Narnii drodzy filmwebowicze, znikną :)

użytkownik usunięty
Ireth

no nie przesadzajmy znowu. W książkach też nie jest wszystko opisane. Ale zgadzam się, trzeba czytać, a nie tylko oglądać ekranizację.

ocenił(a) film na 10
Ireth

ciekawostka zauwazyliscie, ze w filmie sw Mikolaj zwracajac sie do Zuzanny (dokladnie przed wyowiedzeniem jej imienia) wydaje sie byc ee... smutny, wspolczajacy. Zupelnie jakby juz wiedzial co sie z nia stanie:( Fajnie to wymyslili. Moze w Ostatniej Bitwie scenarzysci dorzuca Mikolaja i w dialogu z rodzenstwem w krainie Aslana powie ze widzial cos doroslego w jej oczach

feniks0913

Nie zauważyłam:P

użytkownik usunięty
feniks0913

w książce Mikołaj mówi, że one nie wezmą udziału w wojnie bo wojna nie wygląda ładnie jak biorą w niej udział kobiety. Nic o tym co się miało wydarzyć Mikołaj nie wiedział. Jeśli coś takiego pojawiło się w filmie to to wymysł scenarzystów. Ale moim zdaniem to "smutne spojrzenie" właśnie było tym co książce mówił.

ocenił(a) film na 9

Zuzanna wróci do Narnii ale w ostatniej części dopiero jak właściwie wszyscy będą martwi...Ale Piotra w
trzeciej części też nie będzie...a w czwartej nawet nie będzie Edmunda ani Łucji...Tylko Eustachy z ...ee...no
nie pamiętam jak się pna nazywała... :)

właściwie to polecka książkę "__"

użytkownik usunięty
Tea_22

masz złe informacje. Ona nie wróci do Narnii.

Eustachy i Julia :)

Macie racje ona nie została wyrzucona, nie mogłam zrozumieć jej zachowania i bardzo ją lubiłam więc nie mogłam uwierzyć że to jej wina... Może dlatego tak to zrozumiałam...

ocenił(a) film na 7
natalia3460

A moze tworcy zmienia troche fabułe ostatniej bitwy i Zuzanna wroci jednak do Narni.

użytkownik usunięty
lukasz16

Chyba sobie żartujesz...

ocenił(a) film na 7

Nie zartuje ,tak tylko spekuluje i tyle.

użytkownik usunięty
lukasz16

to byłby gwałt na dziele Lewisa

ocenił(a) film na 7

co bedzie to bedzie.

użytkownik usunięty
lukasz16

gdyby Zuzanna wróciła do Narnii w Ostatniej Bitwie to by było tak jakby Frodo wpadł do lawy z Golumem.

ocenił(a) film na 7

No fakt.Ale twórcy tak juz duzo zmienili w filmowej Narni .Ze moze do tego dojsc.

użytkownik usunięty
lukasz16

Są zmiany i Zmiany.

ocenił(a) film na 7

Ej a moze twórcy zrobia ze zuzanna zostanie zona kaspiana.?

użytkownik usunięty
lukasz16

Kaspian zakochany w Zuzannie to Zmiana. Ale pasowała w filmie i większość fanów to wybaczyła... Ale Kaspian ma być z córka Ramandu. Ktoś musi urodzić Riliana, a Zuza to na pewno nie będzie.

Tea_22

Tak, Zuzanna jako jedyna nie wróciła do NArnii, co mnie bardzo zasmuciło. Jednak z tego, co pamiętam, to w którejś części jeszcze Zuzanna była, ale to były te czasy, w których Piostr,, Zuzanna, Edmund i Łucja rządzili Ker Parawelem (mam nadzieję, że nie pomyliłam).

ocenił(a) film na 6
natalia3460

Najlepiej się spytaj samego C.S Lewis'a

użytkownik usunięty
bzykus100

może być ciężko biorąc pod uwagę, że Jack nie żyje od 49 lat XD

ocenił(a) film na 6

Na tym polega ironia mojej wypowiedzi...

użytkownik usunięty
bzykus100

którą ciężko wyczuć w internecie gdzie nie widać twarzy, a człowiek piszący nie używa emotek

natalia3460

a ja mysle ze to wszystko fikcja, bo to jest troche niewyobrazalne zeby cos takiego wogole mialo miejsce...

jagodajulia

Jeju, wczoraj mi się net zaciął i ja nie wiem skąd wzięło się to zdanie...

natalia3460

Wciąłż nie rozumiem czemu Zuzanny nie będzie w ostatniej książce??

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones