PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=427887}

Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

The Chronicles of Narnia: The Voyage of the Dawn Treader
6,7 84 059
ocen
6,7 10 1 84059
4,9 10
ocen krytyków
Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu
powrót do forum filmu Opowieści z Narnii: Podróż Wędrowca do Świtu

Juz tłumaczę:
W pierwszej części bohaterowie sie starzeja ale potem znowu są dziecmi jak wracaja do normalnego świata. Czyli poprostu w Narnii czas leci szybciej.
W drugiej części spędzili rok w "normalnym" świecie a w Narni minęło kilka stuleci gdy tam powrócili,
Kiedy w tej częsci powrócli do narni poraz 3 to o dziwo upłynęło tam (chyba) dokładnie tyle samo czasu co w normlnym świecie... wtf???!!! może mi ktos to wytłumaczyć bo może cos pominąłem..
Dodam że z książek czytałem tylko pierwszą cześć wiec nie jestem obeznany dokładnie w temacie narnii.

użytkownik usunięty
krzysiuuus

W książkach czas w Narnii płynął różnie. W tej części też wrócili w tym samym momencie, w którym odeszli, ale np. w ostatniej części między dwoma "wizytami" w Narnii upłynęło z 10 minut a w normalnym świecie kilka tygodni.

ocenił(a) film na 3
krzysiuuus

Dokładnie, Narnia i nasz świat mają zupełnie odrębne czasy. Nieważne, ile czasu spędzisz w Narnii, bo do domu wrócisz zawsze w tym samym momencie, w którym go opuściłeś. Natomiast gdy jesteś u nas, czas w Narnii płynie już zupełnie niezależnie od naszego. Może minąć dzień, rok, kilka wieków, albo może się nie wydarzyć nic. W trzeciej części w Anglii minął mniej więcej rok, za to w Narnii trzy lata.

ocenił(a) film na 7
krzysiuuus

Mnie z kolei zastanawiało jak w 1 części byli już dorośli, bo żyli tam kilka lat. Opuścili Narnię i byli ponownie dziećmi. A w 2 części trafiając do Narni byli dziećmi a nie tymi dorosłymi którymi byli w 1.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones