PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10010480}

Osobliwość

The Wonder
6,3 11 468
ocen
6,3 10 1 11468
6,1 19
ocen krytyków
Osobliwość
powrót do forum filmu Osobliwość

Kolejne wiekopomne dzieło ukute w stajni Netflixa, które w dość płytki sposób ma za zadanie uderzać w wiarę.

Obejrzałem z kronikarskiego obowiązku. Nic mnie w tym obrazie nie urzekło. Począwszy od głównej bohaterki, na którą nie potrafiłem się otworzyć, poprzez mizerne dialogi, nazbyt rozwlekłą narrację, a nawet i muzykę. Film "jedzie" z tematem wiary po utartych kliszach, nie proponując niczego konkretnego, trwałego i mocnego, stosując przy tym ograne sztuczki, niewysokich lotów.

Twórcom produkcji zapomniało się chyba, w jakich czasach dzieje się akcja. Rzecz jasna wypust ze stajni Netflixa zobowiązuje i w filmie mamy do czynienia z silną postacią kobieca, co w tamtych czasach już samo w sobie stanowiło absurd. Kobiety były ciche, skromne i bogobojne i raczej nie było od tego odstępstw. Także wizerunek głównej bohaterki to raczej pobożne życzenia. Wątpliwym jest również, aby pielęgniarka miała tak wielka swobodę działania i możliwość wyrażania własnych opinii.

Film mnie nie porwał, wręcz przeciwnie, przemęczyłem go. Spodobać się może środowiskom zrzeszonym wokół Gazety Wyborczej.

Swir

Ja nie zauważyłem, że to dzieło netflixowe. Zjechałem sobie tu na sam dół, do forum, no i czytam opinie jedna po drugiej: och, jak fanatyzm religijny pięknie ukazany! Och, jak pięknie ów film to uzmysławia! Myślę sobie: zaraz sobie sprawdzę, pewnie na netflixie jest do obejrzenia, bo gdzie indziej. Dzięki, już nie muszę sprawdzać, wszystko jasne. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones