PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011894}
3,8 6 946
ocen
3,8 10 1 6946
4,0 15
ocen krytyków
Pan Samochodzik i templariusze
powrót do forum filmu Pan Samochodzik i templariusze

Nie będzie to szmira i tandeta jak "Pan Samochodzik i Praskie tajemnice" z roku 88. Ktoś sobie zakpił z fabuły i klimatu. Nienacki pisał dla dzieci i młodzieży ale nie pisał bajek, tylko poważne historie z leciutką nutą uśmiechu.

jaca45

A "Niesamowity dwór"? To dopiero była chała. Obawiam się, że to będzie jeszcze gorsze. Tak jak stare nowe przygody Kargula i Pawlaka...

eltoro10000

chyba nie oglądali Panowie filmu "Latające maszyny i Pan Samochodzik". To zwycięzca wśród szmir Kidawy. Creme de la creme.

adio77

"Latające machiny kontra Pan Samochodzik". Faktycznie, nie miałem nieprzyjemności oglądać tego tworu filmopodobnego. Rzuciłem okiem, bo jest dostępny w necie. Trzeba przyznać, że mocny kandydat na podium ;-)

ocenił(a) film na 1
jaca45

No co Ty? Rola Gromiłły jest daje duże szanse na jakieś odejście od fabuły. Ale zobaczymy. Jak na razie to wygląda tak (subiektywnie) : Klub włóczykijów - porażka, Sposób na Alcybiadesa (Sponaa) - porażka, (nowe) Igraszki z diabłem - porażka, (nowy) Satan z siódmej klasy - porażka, (nowe) w pustyni i w puszczy - porażka. Nawet serial z Mikulskim nie był taki jaki być powinien bo wypadło z niego sporo wątków, co jest zrozumiałe ale za to powstały sceny zapychacze (z Krzyżakami) a o takich drobiazgach jak Anka zamieniła się w Iwonę czy Malinowski stał się kuzynem Petersonów już nie wspominając.

ocenił(a) film na 1
jaca45

Oj chyba będzie.. Teajler.... hmm... Najpierw skupiłem się na oprawie muzycznej która jest tak beznadziejna, że aż człowiek dochodzi do zdumiewającego wniosku, że nawet Zenek by to zrobił lepiej.... to skłoniło mnie do różnych przemyśleń natury egzystencjonalnej więc na treści trailera skupiłem się po wchłonięciu napoju chłodząco-relaksującego. Nie było lepiej... Jakieś łubudubu z wojną o władzę nad światem. Nie zdziwię się jak się i miejsce ns Smoleńsk znajdzie....

ocenił(a) film na 1
jaca45

Niestety, ale to będzie jeszcze gorsze. Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale trailer zapowiada koszmar, który nie ma kompletnie nic wspólnego ani z książką, ani nawet ze zdrowym rozsądkiem.

Flashlight_Beam

Rzuciłem okiem na zwiastun... ja pierdzielę, masakra!!! W pierwszym wątku zabrakło mi znaku zapytania, miałem poważne obawy, że dostaniemy kolejną szmirę i tandetę, która nigdy nawet nie leżała koło książki Z. Nienackiego. Teraz wyobraźcie sobie co zrobią ze Znachorem albo Sami Swoi! Rozumiem, nowe trendy, nowe interpretacje, nowe spojrzenie ... ale nie wszystko da się przerobić na modłę obecnych czasów!!! 

ocenił(a) film na 1
jaca45

Jest jeszcze gorszy od Praskich tajemnic. Operator kamery nie ma pojęcia o prowadzeniu kamerą wątków. Gra aktorska nie ma jej. Liczyłem na Pana Samochodzika a nie denną wersję polskiego 007 Bonda. Jednym słowem CHŁAM silnia!

jaca45

Aha, czyli Pan Samochodzik i człowiek z UFO to nie bajka, tylko poważna historia...

użytkownik usunięty
pawelp

Niemal ostatnia opowieść Nienackiego jest i tak 10x lepsza niż te netflixowe wysrywy Sztymbora.

A skąd to wiesz, przecież nie czytałeś.

pawelp

Bez przesady!  Mowa o sztandarowych powieściach z cyklu Pan Samochodzik, z UFO to ostatnia z serii, tej nie miałem na myśli.

jaca45

Jak ostatnia, to znaczy, że nie istnieje, czy się nie liczy?

pawelp

Całość serii obejmuje 12 tomów:

1 Wyspa Złoczyńców,
2 Pan Samochodzik i templariusze,
3 Księga strachów,
4 Niesamowity dwór,
5 Pan Samochodzik i Kapitan Nemo,
6 Pan Samochodzik i zagadki Fromborka,
7 Pan Samochodzik i Fantomas,
8 Pan Samochodzik i tajemnica tajemnic,
9 Pan Samochodzik i Winnetou,
10 Pan Samochodzik i Niewidzialni,
11 Pan Samochodzik i złota rękawica,
12 Pan Samochodzik i człowiek z UFO.

ocenił(a) film na 1
jaca45

Uczciwie trzeba przyznać, że to sam pisarz przerobił i dodał do kanonu "prequele", które kiedyś były oddzielnymi powieściami. Osobiście nie przepadam za "Pozwoleniem na przywóz lwa", ale "Skarb Atanryka" jest ok, a "Uroczysko" jest świetne i ma ten "samochodzikowy" klimat.

pawelp

Jak ktoś chce być upierdliwy, to faktycznie zgadza się...

jaca45

No pięknie wymieniłeś, za pomniałeś tylko jeszcze o 3 kiedy Tomasz nie miał jeszcze wehikułu. Ale to akurat pikuś, bo dalej twoja teza jest nie do obrony.
No, chyba że przyjmie się zasadę, że jeżeli fakty przeczą tezie to tym gorzej dla faktów. No to wtedy faktycznie, można przyjąć, że Nienacki nie pisał bajek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones