PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10011894}
3,8 6 933
oceny
3,8 10 1 6933
4,0 15
ocen krytyków
Pan Samochodzik i templariusze
powrót do forum filmu Pan Samochodzik i templariusze

Szmira.

ocenił(a) film na 1

Film spełnił moje oczekiwanie - te oczekiwania które wywołał we mnie trailer. Nie te które miałem przed obejrzeniem trailera. Film jest miałki, sztuczny i praktycznie nie mający nic wspólnego z książkowym pierwowzorem. Latynoski zabójca nie wiadomo skąd, Anna Dymna jako przywódczyni sekty neopogańskich hippisów. Petersen ginie w 10 minucie. Silnik wehikułu brzmi jak silnik zaburtowy do pontonu. Całe harcerstwo to w ogóle jakaś pomyłka. Sam byłem harcerzem przez całą młodość więc te głupoty szczególnie mnie rażą. Harcerka w zielonym mundurze? Akcja dzieje się w latach 60tych ale na ekranie widzimy UAZa 469 produkowanego od 1972 roku. Bójki, strzelaniny, zabójstwa... kompletnie nie to z czego słynął Pan Samochodzik. Teksty Wiewióry o feminizmie to jakaś porażka. Marczak jest kobietą?! Wygląda toto na skrzyżowanie "Indiana Jones i Ostatnia Krucjata" , starych filmów z Bondem oraz "Aniołów i Demonów", nie mający polotu i jakości żadnego z nich. Szmira, porażka i totalne rozczarowanie.

ocenił(a) film na 2
Yanc75

Nic dodać i nic ująć

ocenił(a) film na 3
Yanc75

Niestety film nie ma zbyt wiele wspólnego z książką... Do tego Pan Samochodzik jest dla mnie mega niesympatyczną postacią. Tak jak uwielbiałam tego książkowego, tak ten jest dla mnie zupełnie kimś nieznanym i zachowującym się w niezrozumiały sposób...

Yanc75

Ja byłam gotowa pod koniec, że harcerz sierota zostanie zaadoptowany przez Pana Tomasza

ocenił(a) film na 1
Yanc75

Moim zdaniem scenarzysta i reżyser nigdy nie czytali książek przygodowych. Maturę kupili. Film dostali do zrobienia po znajomości. Scenariusz pisali w kiblu na wiecu Biedronia, gdzie wciągali koks.

ocenił(a) film na 1
Flashlight_Beam

...jakbyś był przy tym. serio tak było. a tak na poważnie to obawiam się że tak w rzeczywistości wygląda "śmietanka" naszego polskiego współczesnego kina...

ocenił(a) film na 1
Flashlight_Beam

dokładnie tak, te indywiduua to typowe woke osobniki. Takie coś dostało scenariusz do napisania. Pełna pogarda dla tego czegoś.

Flashlight_Beam

Nie, podrzucili AI i poszli sobie. Wpisali tylko, że kumpel ma stodołę do spalenia i chętnie by za nią kupił apartament w Wawie.
Ostatnio wszystkie polskie scenariusze pisane są pod kątem wynajmu lokalizacji. Tego pilnuje scenarzysta. Reszty - stażysta.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones