PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 283
oceny
6,3 10 1 118283
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

Świetne zdjęcia, wspaniała muzyka (choć skąpa), bardzo dobra gra aktorska (z wyjątkiem Lindy i Żebrowskiego), trzyma klimat, dobrze napisany scenariusz, wspaniale obrazuje treść epopei! Ludzie, skąd tutaj głosy, że to chłam i gniot?!? Mickiewicz jest ponadczasowy, był geniuszem, zostawił nam wspaniałą pamiątkę po czasach Polski Szlacheckiej. Jeżeli ktoś ma gdzieś przekaz tego dzieła i jego głęboki, intensywny wyraz, to niechaj nawet nie komentuje ani filmu, ani książki. Pozdrawiam.

użytkownik usunięty
pidi881

popieram w 100%

ocenił(a) film na 7

8/10 , ale i tak wajda to pier! dolony ! komunista :)

użytkownik usunięty
Arturro_P

osobiści nie obchodzi mnie życie prywatne aktorów i reżyserów. oceniam filmy po tym, jak zostały nakręcone. nie lubię czytać plotek, newsów na ich temat - każdemu to polecam. wtedy naprawdę mozemy skupić się na filmie, a nie na tym, co zrobił/jaki jest rezyser/aktor. mnie to nie interesuje

ocenił(a) film na 7

no widzisz, a mnie interesuję , ale nie ma to wpływu na ocenę filmu

ocenił(a) film na 8
Arturro_P

Trudno się nie zgodzić z przedmówcą, zarówno z oceną filmu jak i jego reżysera...
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
miro_9

dla mnie samo nakręcenie filmu na podstawie tego eposu to mistrzostwo :D ale irytujący był Robaczek i Gerwazy

ocenił(a) film na 8
Eridanus

Wygrał Wajda, zachował dialogi mówione trzynastozgłoskowcem (zapomniałem o tym gdzieś po pierwszym kwadransie projekcji), ze szczególnym pietyzmem opowiedział akcję co lekko zmodyfikowało ważność postaci (ksiądz Robak).
Całość starannie zrealizowana, widać każdą wydaną złotówkę.Wbrew pozorom film potrzebny i dający radość z oglądania co nie było takie oczywiste.
,,Wesele" jest dla mnie arcydziełem, bardziej ekscytuje mnie tamten oniryczny nastrój, tu gwiazdek ,,9" bo materiał wyjściowy jest odmienny i odrobinę zgrzyta mi narrator użyty jako filmowy środek.Good night and good luck, esforty.
9/10

ocenił(a) film na 9
pidi881

Żebrowski sie faktycznie nie popisał, ale Linda, moim zdaniem, jak ulał do roli Soplicy, film rewelacyjny na podstawie bezsprzecznego arcydzieła a komentarze w stylu Wajda komunista tłukę o kant dupy, gdzie ten komunizm w Polsce pytam?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones