PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 264
oceny
6,3 10 1 118264
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

Film jest beznadziejny Wajda liczył na sukces dzięki tej dobrej obsadzę pełnej gwiazd!. Moim zdaniem Żebroski to laluś do tej roli. W książce Tadziu był menem! a ten Żebroski to tragedia!. Szapołowska to jakaś świruska!. A książka nuda, długa a ta inwokacja nudna!

PussyCandy

Mam nadzieję, że to prowokacja i tak naprawdę nie myślisz. Jeśli uważasz, że książka jest totalnym dnem to tylko sobie wystawiłaś ocenę. Do tej książki trzeba niestety dorosnąć, trzeba znać tło historyczne i problematykę oraz ogólną sytuację. Trzeba się wczytać i zrozumieć... Dlatego też uważam, że nie powinno być tej książki w gimnazjum bo dzieciaki są za małe i nic nie rozumieją z tego dzieła.

ps. wybitniejsi od Ciebie przyznali za ten film Oscara - to tak na marginesie.

prozaiczny

popieram !!!

ocenił(a) film na 7
prozaiczny

Dla twojej wiadomości - nie wszyscy gimnazjaliści to tępaki...

ocenił(a) film na 5
Keira2016

Dla twojej wiadomości - no tak, nie wszyscy, tylko 99,9%...

Negra_

A ja myślałem, że tu niezależnie od wieku można być niemądrym...

ocenił(a) film na 1
prozaiczny

Trzeba kochać Mickiewicza... A Feeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!
Chcesz coś wartościowego? Przeczytaj dajmy na to "Granicę", również lekturę.

marstas09

Twierdzisz, że wszystko w tym filmie zostało zrobione w 100% źle? Że złe jest przedstawienie fabuły, gra aktorska, charakteryzacja, kostiumy, montaż, muzyka, zdjęcia?

Trzeba chociaż docenić świetną muzykę Wojciecha Kilara, którego autorstwa polonez na dobre zdominował studniówki.

ocenił(a) film na 8
prozaiczny

chcę zauważyć, że nie wszystkie 'dzieciaki' nie rozumieją tek książki
jestem w gimnazjum a 'Pan Tadeusz' bardzo mi się podoba

prozaiczny

Nie wprowadzaj innych w błąd.Kiedy to "Pan Tadeusz" dostał Oscara? Bo jakoś sobie nie przypominam.
To tyle co do filmu.Natomiast co do Twojej wypowiedzi odnośnie książki Mickiewicza.Nie bardzo rozumiem czemu nie szanujesz zdania innych?Czy to,że "Pan Tadeusz" Tobie bardzo się podoba ma automatycznie oznaczać,że musi podobać się wszystkim? Przecież każdy jest inny,ma inną wrażliwość,czego innego szuka w literaturze.Mi osobiście "Pan Tadeusz" Mickiewicza się podoba,chociaż momentami czyta się ciężko,ale nie znaczy to,że mam od razu osobę mającą inne zdanie atakować "ad personam".A Ty tak zrobiłeś z autorką tematu (abstrahuję już od jej wypowiedzi,która była na niskim poziomie,ale to nie uprawnia do wycieczek osobistych).Dyskutujmy na argumenty.

PussyCandy

A jakiej innej opinii można się spodziewać od użytkownika o nicku "PussyCandy" mającego za autorytet Britney?
No fakt jej intelekt jest troszeczkę groteskowy.

ocenił(a) film na 3
PussyCandy

nie zgadzam się. film rzeczywiście beznadziejny, ale książka jest niezła...

ocenił(a) film na 9
Koxinga

Jak dla mnie film jak i ksiazka sa rewelacyjne, ten temat to czysta prowokacja. Po nickach od razu mozna sie domyslic czym bedzie wypelniony temat...

ocenił(a) film na 8
PussyCandy

Skoro uważasz, że książka jest beznadziejna to znaczy, że jej nie rozumiesz. Myślałaś, że jak obejrzysz film to wszystko się "rozjaśni"??:D
Mickiewicz pisał wybitne dzieła i nic dziwnego,że trudno jest je przenieść na ekran...pomimo to uważam,że wersja Wajdy jest całkiem dobra;] a PussyCandy radzę przeczytać epopeję jeszcze raz;]

ocenił(a) film na 8
mardybum91

Na takie opinie w sumie nie warto odpowiadać. Mogę tylko wyrazić nadzieję, że takie osoby jak cukierkowa (...) pewnego dnia zostaną oświecone i docenią takie dzieła jak Pan Tadeusz.

Ewencja

Bardzo dobra ekranizacja rewelacyjnej książki. Czytając "Pana Tadeusza" jestem dumna, że jestem Polką.

amma

A mi wstyd że jestem twoim rodakiem.Zgadzam się z założycielką tematu.To mierna adaptacja,miernej książki."Pan Tadeusz" jakoś mi nie podszedł,być może dla tego że romantyzm to nie mój konik.Wracając jednak do fabuły.O czym to jest?Historia szlachciów,sarmatów i duchownych,ludzi przez których właśnie doświadczyliśmy 123 lat niewoli siedzą sobie w dowrku na Wileńszczyźnie i zastanawiają się co zrobić ze swoim patriotyzmem.Przy okazji robią to co przed 1795,piją,balują i urządzają polowania.Jedna wielka nuda z romansami i pompatyzmem w tle.

ocenił(a) film na 9
wojciechcejrowski02

Historia naszego narodu nie jest jednak tak prosta jak się Tobie wydaje...

wojciechcejrowski02

Większość dzisiejszej młodzieży wychowała się na pompatycznych amerykańskich filmach, więc czego od nich oczekiwać, jeżeli nie krytyki. Niestety, "Potop", "Pan Tadeusz", przecież to wstyd czytać te książki! Może lepiej ignorować wypowiedzi pełne narzekań i krytyki. "Pan Tadeusz" mierną książką? To co uważasz za arcydzieło?

curious_case

Czytam te wasze wypociny i zastanawiam się czy każdy mieszkaniec polandii jest takim chamem, Dziewczyna wyraziła swoje zdanie a wy bronicie tego filmu jakby to było arcydzieło wszech czasów. Gdyby miała w awatarze papieża to też byście ją zjechali bo ma w awatarze papieża?

rpd0

Nie, chodzi raczej o sposób, w jaki wyraża opinię. Można krytykować film nie obrażając aktorów w nim grających (tyle, że aby tego dokonać, trzeba mieć jakiekolwiek inne argumenty).

Dyskusja w stylu: nie lubię "Pana Tadeusza", bo Tadzio nie jest fajnym menem? Eh, nie, dziękuję.

PussyCandy

'Moim zdaniem Żebroski to laluś do tej roli. W książce Tadziu był menem! a ten Żebroski to tragedia!. Szapołowska to jakaś świruska!. A książka nuda, długa a ta inwokacja nudna!'
powiedziała Pussy Candy

ocenił(a) film na 3
PussyCandy

przez całe życie bede pamiętał cytat "o hrabim który miał przy boku złotego kutasa" ;D reakcja mojej klasy licealnej na własnie te słowa nauczycielki, bez cena!! :] ale ile to już lat! ech...

ocenił(a) film na 3
Victor_Delacroix

potwierdzam ze film nudny i chce sie na nim spać ;p

użytkownik usunięty
modzian08

Potwierdzam, że film jest rewelacyjny. Dałbym mu dychę, gdyby sceny potyczek, pojedynków były sfilmowane lepiej.
Ale i tak jest git, a ostatnia scena jest genialna. :)

Całość filmu mnie się podobała, była zgodna z książką, dopiero przed bitwą się troszeczkę pomieszało, ale to w sumie nieistotne dla całości.
Co do bitwy, mogła być zrealizowana lepiej. Mieliśmy jedynie namiastkę tego, co przedstawione jest w książce. A to co czytamy naprawdę buduje emocje i świat przedstawiony koło nas. Ale w pełni zgadzam się z tym, że nie wszystko da się przedstawić w filmie, więc jak na kinowe możliwości tego czasu, film zrobiony dobrze, a kiedy zna się również książkę oglądanie sprawia znacznie większą przyjemność!

PussyCandy

A ja się na nim śmiałam, te wszystkie sceny walki były taaakie sztuczne np.: Tu se w niedźwiedzia strzelają i nie wiem co się stało w każdym razie przegapiłam moment ja Hrabia zleciał na ziemie. i ta Telimena z tymi mrówkami i ten Tadzio taki babowaty i to, że nie trafił z 2metrów do gościa a potem se do moskali !celnie strzela i ogólnie te wszystkie walki były głupie.
Kojarzę, że książka akurat mi przypadła do gustu, ale już jej za bardzo nie pamiętam. W każdym razie ks. Robak i ten jego heroiczny rzut na Klucznika z tymi/tą kulą w ciele. Nie wiem, ale ja widziałam, że 2 dostał a potem miał 1 chyba, że mi się przywidziało.

Weranqa

A tak skrótem to ten film za dobry nie był.

PussyCandy

A ja się całkowicie zgadzam z autorem tematu. Ale co do Britney to.. ekhm... delikatnie mówiąc ta pani to zwykła szmata.

PussyCandy

Do autora tego tematu. Samo to w jaki sposób się wypowiadasz jest żałosne, typu:,,W książce Tadziu był menem...''- nie chcę cię urazić, ale pamiętam,że parę lat temu,gdy czytałam ,,Pana Tadeusza'' to doskonale zrozumiałam tę książkę. A.Mickiewicz tworzył świetne dzieła i zaliczę tu także ,,Pana Tadeusza''. Autorze tematu- należy przemyśleć, to co napiszemy lub powiemy (to dobra rada dla ciebie).

ocenił(a) film na 8
PussyCandy

A moim zdaniem jesteś za tępa by dotarło do Ciebie coś więcej niż komedia romantyczna... "Słitaśny" nick i av mówią sam za siebie. Przykre, że dzieci neo, będące wtórnymi analfabetami zaniżają ocenę całkiem dobremu filmowi, który został nagrodzony Oscarem.

ocenił(a) film na 8
Aerthevist

Wypowiedz jest adresowana oczywiście do autora tematu

PussyCandy

Pytanie do autorki tematu: Wiesz, co oznacza słowo "pussy"? Czy przez przypadek nazywasz siebie "cukierkową cip.ką?" (Serdecznie przepraszam za słownictwo, ale niech dziewczyna ma tego świadomość ;P)
A teraz co do filmu: Naprawdę dobry klimat, ciekawa baśniowa opowieść, gawędziarski narrator, świetna obsada :) Było w nim trochę sztuczności (tak, jak ktoś już powiedział- sceny walki), jednak w niektórych momentach ta zamierzona "sztuczność" stawała się elementem komicznym (postać Hrabiego i Telimeny). Świetna rola Alicji Bachledy-Curuś (gdzież nam odleciała za ocean ta niewinna piękność??;) )
Ogólnie na 9, bo ciężko jest odwzorować takie dzieło, jakim był "Pan Tadeusz" :)

PussyCandy

Pytanie do autorki tematu: Wiesz, co oznacza słowo "pussy"? Czy przez przypadek nazywasz siebie "cukierkową cip.ką?" (Serdecznie przepraszam za słownictwo, ale niech dziewczyna ma tego świadomość ;P)
A teraz co do filmu: Naprawdę dobry klimat, ciekawa baśniowa opowieść, gawędziarski narrator, świetna obsada :) Było w nim trochę sztuczności (tak, jak ktoś już powiedział- sceny walki), jednak w niektórych momentach ta zamierzona "sztuczność" stawała się elementem komicznym (postać Hrabiego i Telimeny). Świetna rola Alicji Bachledy-Curuś (gdzież nam odleciała za ocean ta niewinna piękność??;) )
Ogólnie na 9, bo ciężko jest odwzorować takie dzieło, jakim był "Pan Tadeusz" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones