PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=630}
6,3 118 235
ocen
6,3 10 1 118235
6,1 29
ocen krytyków
Pan Tadeusz
powrót do forum filmu Pan Tadeusz

Miałem wrażenie, że oglądam raczej licealny teatrzyk, a nie film z profesjonalnymi aktorami. Rozumiem, że to
ekranizacja i pewne uproszczenia względem książki muszą mieć miejsce, ale ten film to jakaś pomyłka.
Wiele scen powklejanych w różnych dziwnych miejscach, dialogii kompletnie uproszczone, trochę żenująca gra
aktorska przy wypowiadaniu niektórych kwestii. Przed oczami wciąż mam obraz sługi biegnącego powiadomić o
zauważonym niedźwiedziu. Komiczna reakcja zebranych, zamiast gęsto wykrzykiwanych rozkazów padają dwie
śmieszne kwestie i pan Asesor wołający z nikąd, robiąc niecną, nieco szaloną minę, "ołowiu, ołowiu!". Trochę to
wszystko pomylone.
Mi na prawdę nie chodzi o to, że film odbiega od oryginału. Mam na myśli to, że wiele scen jest zagranych i
wklejonych kompletnie bez sensu i składu. Pourywane dialogi bez właściwego początku i końca. Bez znajomości
książki, ciężko było by się domyślić o co w tym wszystkim chodzi.

Sunwet

O, o, właśnie. Ostatnie zdanie podsumowuje jakoby całość. Różnica między ekranizacjami naszemi, a cudzemi jest właśnie taka, że u nas się wysyła dzieciaki tabunami, bo "wielkim poetą był", a poza tym, to nikt normalny nie ma pojęcia, co się dzieje i w jakim celu. A za tzw. granicą powstają wielkie dzieła, które ogląda się z zapartym tchem.

ocenił(a) film na 6
kruck

Quo Vadis na przykład - napisał Sienkiewicz, a i tak to Amerykanie zrobili hit, a nie my. I to taki hit, który uchronił studio przed bankructwem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones