PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670592}

Paranormal Activity: Naznaczeni

Paranormal Activity: The Marked Ones
5,0 19 081
ocen
5,0 10 1 19081
2,8 4
oceny krytyków
Paranormal Activity: Naznaczeni
powrót do forum filmu Paranormal Activity: Naznaczeni

O c chodzilo na koncu kiedy kumpel jessiego widzi ta kobiete<ona chyba jest z wczesniejszych czesci> dziewczya zaczyna krzyczec i wolac jakeigos goscia jakis facet zbiega na dol a ona rzuca sie na niego nie czaje tego

ocenił(a) film na 8
Dante87

a tak wogole uwazam ze jest to jeden z lepszych horrorow jakie powstaly ostatnimi czasy owszem pewne sceny byly przekombinowane ale mnei tzrymal w napieciu jesli ktos uwaza ze film nei byl straszny niech poda kontr-tytul ktory byl lepszy w ostatnich 5 latach....

ocenił(a) film na 8
Dante87

Na końcu pierwszej części ta właśnie babka zabija swojego męża. W pierwszej części jest to pokazane z innej perspektywy - mąż słyszy krzyki.

ocenił(a) film na 4
Dante87

A choćby sinister, naznaczony i obecność też są całkiem dobre, a już na pewno lepsze od tej telenoweli.

ocenił(a) film na 8
conti01

o sinisterze nawet sie nie wypowiadam bo jest nudny jak flaki z olejem...

conti01

Obecnosc jest chuyowa, nie bylo tam nic strasznego. Tego filmu jeszcze nie widzialem wiec sie nie wypowiem.

ocenił(a) film na 5
HAPPY_CHLOE_819

to jeśli w obecności nie było nic strasznego to ten film jest produkcją disneya w porównaniu do obecności ;p

DarkBartek

To niedobrze.

ocenił(a) film na 5
Dante87

The Tunnel, Grave Encounters, The Grudge, Insidious, Rec - najstraszniejsze horrory ever.

ocenił(a) film na 8
Marieka

rec????aha spoko.....

ocenił(a) film na 6
Marieka

Insidious jest świetny,The Grudge nudnawy,a Rec jest śmieszny :P Nie mówie tu teraz o ''straszności'' :P

ocenił(a) film na 6
Dante87

Nie mówie ze film nie trzymał w napięciu bo były miejsca gdzie bałem sie mrugnąć, a i nie raz sie wzdrygnąłem ale obejrz sobie naznaczony 1 i 2 i Shutter - Widmo ( tylko wersje japonską z 2004 roku koniecznie) to zobaczysz co to znaczy bac sie wyjsc z pokoju po zakonczonym seansie a nawet siegnąc po pilota by zrobić stop albo pauze w celu odetchnięcia. O sinisterze sie nie wypowiadam bo nie widziałem, ale obecnosc polecam, demon historia prawdziwa też trzyma poziom, choc trzem pierwszym tytułom które napisałem raczej nie dorównują. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 6
muran_maciek

aha gdybys zdecydował sie obejrzec daj znac jak było :)

ocenił(a) film na 5
Dante87

Grave Encounters, Obecność, Naznaczony, Sinister, Jako W Piekle Tak I Na Ziemi, Tunel..

Dante87

Ta kobieta na koncu to ali z 1 czesci czy 2 nie pamietam dokladnie podejrzewam ze ona jest zwiazana jak matka z synem w tym rytuale ciekawe co bd w pazdzierniku czyli czesci 5 :)

ocenił(a) film na 6
Dante87

Końcówka tej części jest połączona z końcówką jedynki. Pod koniec jedynki była scena w której ta dziewczyna (Katie) opętana przez demona schodzi na dół, po chwili zaczyna krzyczeć i wołać swojego chłopaka, on wybiega z pokoju, słychać jakieś hałasy (kamera w jedynce była cały czas w sypialni na piętrze więc nie widać co się tam działo). Potem Katie wraca do sypialni z nożem w ręce, cała zakrwawiona, po jakimś czasie przyjeżdża policja, słychać jak mówią że chłopak nie żyje, wychodzą na piętro, każą dziewczynie rzucić nóż a kiedy ich nie słucha strzelają do niej.

Moim zdaniem wygląda to tak: Katie zeszła do kuchni po nóż nieświadomie kierowana przez tego demona co było widać kiedy Hektor pytał gdzie jest itd. Kiedy szturchnął ją w ramie na chwilę odzyskała świadomość, zobaczyła obcego faceta (Hektora) w domu to zaczęła krzyczeć, a kiedy jej chłopak zbiegł na dół, ponownie pokierowana przez demona zabiła go.
To tylko moja interpretacja tego zakończenia, ale myślę że trochę wyjaśnia.

Co do samego filmu, nie jest to najlepsza z części, ale mimo to film mi się podobał i czekam na kolejną cześć, tylko dla tego żeby zobaczyć jak się dalej historia potoczy, bo jak na razie wszystkie 5 części układa się w logiczną całość.

ocenił(a) film na 7
murka_91_2

W pierwszej części, na końcu filmu, Katie nie wraca z żadnym nożem... Po tym, jak jej facet zbiega na dół, słychać krzyki, a potem kroki po schodach. Katie rzuca swoim facetem w kamerę.

Tylko jak to wszystko ma się sensownie i logicznie tłumaczyć? Te wiedźmy, mafiosi z giwerami itp. biegali im po domu, a oni tego nie słyszeli wcześniej? Nic prócz demona tam nie było, więc o co chodzi? No i dom też wyglądał TROCHĘ inaczej :P...

Pomoże ktoś?

ocenił(a) film na 6
joanna_kosmowska

Zapomniałem doda

ocenił(a) film na 6
murka_91_2

Zapomniałem dodać że jedynka ma dwa alternatywne zakończenia.

Wiedźmy i cała reszta nie biegała po ich domu. Wydaje mi się że to był dom babci Katie pokazany w trójce. Po prostu Hektor przeszedł przez te dziwne drzwi i przeniósł się w czasie do ich domu. Gdzieś w tym zeszycie który zabrali z mieszkania zabitej wiedźmy była wzmianka o tych drzwiach.

ocenił(a) film na 7
murka_91_2

Faktycznie, było coś o drzwiach... W takim razie, cały film "Naznaczeni" rozgrywa się po wydarzeniach z pierwszej części i Hector cofa się w czasie? No bo jeśli tak, to w jedynce Katie z jakiegoś powodu się tam wydziera ;), ale chyba nic nie było o tym, że znaleźli inne ciało niż Micah...

ocenił(a) film na 8
murka_91_2

Jedynka ma TRZY zakończenia;) Pierwsze - gdy Katie ginie od policyjnych strzałów. Drugie - kiedy rzuca mężem w kamerę, a na koniec rzuca się na nią z twarzą demona. Trzecie - kiedy patrząc w kamerę podcina sobie gardło.

ocenił(a) film na 7
ghostwriter87

Ale tylko w jednym Katie przeżywa... To jak to się ma do drugiej części? Co było najpierw? Jeśli wydarzenia z części drugiej były wcześniej, to gdzie jest w jedynce Hunter?

ocenił(a) film na 6
joanna_kosmowska

Przyznam się że nie widziałem tego zakończenia z podcięciem gardła.
Co do wydarzeń to rozpiszę może całą serię żeby było wszystko w miarę jasne:
(Jeżeli ktoś nie widział wszystkich poprzednich części to ostrzegam przed masą spoilerów)
Na początku była część 3, lata 80 kiedy Katie i jej siostra Kristi były dziećmi. W tym filmie dowiadujemy się że babcia dziewczynek była wiedźmą, przekonała dziewczynki żeby zawarły jakiś pakt z demonem. Dom babci jest pokazany potem w Naznaczonych (ten dom w którym miał odbyć się ten rytuał).
Następne wydarzenia były pokazane w części 2 (rok 2006). Kiedy Kristi rodzi syna Huntera, demon zaczyna nawiedzać jej dom, w końcu opętuje samą Kristi, dzięki pomocy byłej gosposi rodzina przenosi demona na Katie (można było przenieść demona tylko na najbliższą rodzinę).
Następna w kolejności jest część 1 (rok 2006 parę dni po wydarzeniach z części 2). Demon nawiedza dom Katie i jej chłopaka, na koniec Katie zostaje opętana.
Tu następują wydarzenia z ostatnich paru minut części 2: opętana Katie idzie do domu siostry, zabija ją i jej męża, bierze Huntera i odchodzi.
Potem część 4 (rok 2011). Jest pokazana historia dziewczyny, która ma przyrodniego brata którym jest Hunter (rodzina nazywa go inaczej, nie jest chyba świadoma jego prawdziwego imienia). Sąsiadką tej dziewczyny okazuje się Katie która mieszka z chłopcem w wieku Huntera (nie wiemy kim on jest) który sprawia wrażenie że wie o obecności demona.
Ostatnią chronologicznie częścią są Naznaczeni (rok 2012), gdzie pokazana jest zupełnie oddzielna historia. Na końcu Hektor przechodzi przez drzwi do podróży w czasie i ląduje w domu Katie pod koniec części 1.

Tak więc podsumowując wasze pytania:

Tak - film Naznaczeni rozgrywa się po części 1, Hektor cofa się w czasie i tak jak pisałem wyżej, moim zdaniem Katie krzyczała właśnie przez to że zobaczyła Hektora.

Co do ciała Hektora:
1. Widzimy że zabija go Jessie, więc on mógł zabrać jego ciało z powrotem do ich teraźniejszości.
2. Pojawia się jakaś kobieta która wyłącza kamerę Hektora, ona również mogła pozbyć się ciała.

Huntera nie było w jedynce bo był jeszcze w domu Kristi razem z rodziną.

Co do zakończeń jedynki to tu jest trochę zamieszania ponieważ:
Zakończenie nr 1 gdzie wpada policja pasuje do wydarzeń z Naznaczonych ale nie pasuje do 2 bo Katie ginie.
Zakończenie nr 2 gdzie Katie rzuca chłopakiem o kamerę i podchodzi do niej z twarzą demona pasuje do zakończenia dwójki, ale nie pasuje do zakończenia Naznaczonych (no chyba że Katie zabiła chłopaka nożem a potem już martwym ciałem rzuciła o kamerę)
Zakończenie nr 3 gdzie Katie podcina sobie gardło w żaden sposób nie pasuje do następnych części

ocenił(a) film na 7
murka_91_2

Wooow :) dzięki wielkie za tak wyczerpującą odpowiedź! :)

ocenił(a) film na 8
murka_91_2

Tak dla porównania - wszystkie 3 zakończenia: https://www.youtube.com/watch?v=qeRzM0NdshA

ocenił(a) film na 6
ghostwriter87

Oglądałem all części i nie mam pojęcia skąd to zakończenie z policją i z podciętym gardłem gdzie one są, w których częściach?

ocenił(a) film na 6
murka_91_2

Dobrze to wyjaśnione, ale odnośnie zakończenia części ostatniej 'Naznaczonych' była mowa wyżej że Hektor się cofnął w czasie, to też mogło zmienić bieg wydarzeń, najbardziej mi pasuje w 1 części że Katie rzuca swoim mężem w kamerę i później zostaje uznana za zaginioną. I wracając do części ostatniej, Hunter przeniósł się w czasie do wydarzeń z 1 części i budząc Katie z transu, oprzytomniała wystraszona zawołała męża, ale Hector swoim przybyciem zmienił zakończenie bo mąż katie został zarżnięty nożem w kuchni,przybycie Hectora zmieniło plany opętanej Katie .

ocenił(a) film na 8
murka_91_2

nie zdawałam sobie sprawy, ze są inne zakończenia od tej, że Katie rzuca się na kamerę... :O
i to by pasowało w sumie do tej części naznaczeni najbardziej - od razu połączyłam fakty...
nie mogę doczekać się kolejnej części

ocenił(a) film na 7
murka_91_2

Dzięki za super wyczerpującą, logiczną i spójną odpowiedź. :) Tego chyba wielu osobom brakowało choć przyznam się, że ja w miarę nadążam. W miarę. ;)

ocenił(a) film na 6
murka_91_2

Przecież w 2 Katie nie ginie, zabiera dziecko i wychodzi.

murka_91_2

Jeżeli chodzi o 3 zakończenia pierwszej części, to zwrócę uwagę na fakt, iż w każdej z tych owych 3 części Katie wychodzi w białej czystej koszulce, a wraca zakrwawionej. Moim skromnym zdaniem najlepsze zakończenie pasujące do całej serii to to, gdzie Katie rzuca swoim mężem w kamerę i znika bez śladu, można zauważyć, że po rzucie ciałem w kamerę jest jej koszulka we krwi, więc logicznie myśląc można stwierdzić, że na początku go zamordowała, pewnie nożem, a potem nie wiadomo w jakim celu rzuciła w sypialni w stronę kamery. A potem ciąg dalszy można zobaczyć w 2 części filmu.

ocenił(a) film na 6
murka_91_2

Wielkie dzięki za to podsumowanie, tego właśnie szukałem.

joanna_kosmowska

Najlepsze w tym jest to, że ORYGINALNĄ wersją (uznaną przez Paramount itd.) jest ta z policją, w której Katie ginie.. Podejrzewam, że jeśli mają się tego trzymać, to to się wyjaśni w kolejnej części. Aczkolwiek póki co, najwięcej sensu ma to, w którym Katie rzuca ciałem w kamerę, a na końcu jest napis "Katie is still missing".

ocenił(a) film na 2
Luecille

moim zdaniem Kate nie ginie od strzałow, w ktorejs czesci paranormal jest pokazana w bialej koszulce z krwia na brzuchu i sladami strzalow

monika951

Wydaje mi się że to jest krew jej męża a nie jej :D a śladu po kulach to ja tam nie widziałem.

ocenił(a) film na 6
Luecille

To dlaczego w filmie jest wersja z rzuceniem w kamere ( myslałem ze 2 pozostałe sa własnie dodatkowe i były ewentualnie dostepne w materiałach dodatkowych albo w internecie), ale okazuje sie ze może w zaleznosci od kopii filmu, mają po innym zakonczeniu??????

joanna_kosmowska

jest kilka wersji zakonczenia ja ogladałam z nozem , inni jak go rzucała w kamere .Ta seria jest juz pozbawiona logiki i sensu

ocenił(a) film na 3
joanna_kosmowska

nie zapominaj że są trzy zakończenia w normalnym nie wersja dla durnych amerykanów dziewczyna wraca na górę z nożem

ocenił(a) film na 8
joanna_kosmowska

On był co chwilę pod koniec przenoszony w czasie i był w każdym z domów z każdej poprzedniej części.

ocenił(a) film na 5
Berith7777

Właśnie się zastanawiałem.Dlatego najpierw był w domu tej czarownicy,a potem w domu Kate,i była pokazana scena końcowa z jedynki tylko z innej perspektywy?

ocenił(a) film na 8
kacperowski20

Było mówione,że dzięki tym złym siłą,można było naginać czasoprzestreń,zresztą jest jedna scena gdy rodzina głównego bohatera widzi to na własne oczy.

ocenił(a) film na 6
joanna_kosmowska

Joanna i murka macie macie obydwie racje tylko że są dwie wersje części pierwszej istnieją pogłoski że ta wersja z tym nożem na końcu została napisana przez Stevena Spielberga ale ja w to jakoś nie wierze.Część 4 i chyba 2 też ma dwie wersje.

michal2003

Prawda dotycz. 2 wersji zakończenia częsci 1 jest banalna! Po nakręceniu filmu nikomu z twórców nawet się nie śniło, że powstanie 5 kolejnych sequeli. Stąd zamknęli temat usmiercając Kate. Wersja z policją różni sie nie tylko samym zakonczeniem ale też drobnymi detalami w całym filmie (jest ich naprawde niewiele i nie mają większego znaczenia) od wersji, w której Kate rzuca cialem męza w kamerę. Trzeba było nakręcic alternatywne zakonczenie aby pozostawic Kate przy zyciu i żeby zdoic "dojną krowę" jeszcze 5 razy!! Tak sie "robi" filmy w Hollywood :-) Po tym jak wyszla wersja z Kate pozostającą przy zyciu, próżno było szukac w sieci wczesniejszej wersji z policją. W jakim celu powstala wersja z 3 zakonczeniem (podcięciem gardła) nie mam pojęcia. Moze byla alternatywnym zakonczeniem dla wersji oryginalnej z policją i dodawana do wydań płytowych jako "extras". Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
blackreaper27

Również pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones