PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8579}
6,5 2 543
oceny
6,5 10 1 2543
5,0 4
oceny krytyków
Patrzę na ciebie, Marysiu
powrót do forum filmu Patrzę na ciebie, Marysiu

No może trochę przesada, ale tylko trochę, bo naprawdę b. dobry. Nie zawsze jestem fanem "dogmackiej" estetyki, ale tutaj jest ona jedynie dodatkiem do ciekawej, życiowej historii i dobrego aktorstwa.
Świetnie i subtelnie nakreślone metamorfozy głównych bohaterów. Jej, od niewinnej, słodkiej dziewczyny do kobiety o dojrzałym spojrzeniu i jego, od rozdającego karty faceta, uznanego lekarza, do wystraszonego swoją przyszłą rolą dzieciaka.
Podoba mi się to, że nie jest to krytyka ani naszego bohatera, ani instytucji małżeństwa (choć to przecież zawsze takie modne). Nikt tu nie jest wprost negatywny (poza agentem oślepionego gwiazdora ;) ), ale jednocześnie nikt nie jest też plastikowy. Film ten widzę, jako ciepłe, pełne humanizmu pochylenie się nad losem człowieka – coś co w dzisiejszym, politycznie sk…wionym, kinie zdarza się niezwykle rzadko.
Jeśli do tego dodamy trudne, ale mimo wszystko pozytywne zakończenie, to chyba jednak mamy mały fantastyczny film.

Germi

W tym filmie nie ma żadnej przesady. Wszyscy w miarę świadomi boją się ślubu. Ja też bałam się strasznie. W mojej rodzinie w tym roku dwoje ludzi zbiliżających się do czterdziestki pobierało się i oni także byli bardzo zdenerwowani. Dodam, że od wielu lat mieszkają razem i po kameralnym ślubie wracali do swojego dotychczasowego życia. Wrażenie większej odpowiedzialności człowieka paraliżuje. Wracając do filmu: w dzisiejszych czasach mnóstwo jest takich Piotrusiów Panów.

duzami

Pisząc, że to "może trochę przesada" miałem na myśli tytuł tej notki - "fantastyczny film".

Germi

Rzeczywiście, nie ma to jak "czytać ze zrozumieniem".

Germi

wartościowy film, udana polska DOGMA, świetna Ostaszewska, poruszony istotny problem. Trochę słabszy wątek aktora w depresji. Ocena - mocne 7 (lub 8, żeby zachęcić innych miłośników filmu obyczajowego wbrew opinii, że polskie kino tego okresu to barachło).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones