PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=490878}

Paul

6,6 35 158
ocen
6,6 10 1 35158
6,0 6
ocen krytyków
Paul
powrót do forum filmu Paul

Film dobry, jest kilka śmiesznych momentów, jednak dla mnie najistotniejsze były nawiązania do filmów fantastycznonaukowych.
Czyli tak:
Star Trek (anemiczna walka na pustyni)
Star Wars (nie klejąca się rozmowa i strzał w radio)
E.T. (porady Paula Spielbergowi)
Predator (teks Paula w furgonie)
Aliens (zostaw ją ty dziwko)
Back To The Future (Zęby?Tam gdzie jedziemy nie potrzeba zębów)
Dlatego film zasługuje na solidną 7 :)

Zabor85

Racja, dużo nieprzypadkowych nawiązań :)

ocenił(a) film na 7
Zabor85

Jeszcze "Bliskie spotkania trzeciego stopnia" (Devils Tower i melodyjka przy fajerwerkach) :)

ocenił(a) film na 7
mota

Ja jeszcze znalazłem jak oni weszli do tego klubu i tam grała muzyczka taka sama jak w którejś ze starszych części Gwiezdnych Wojen.
Film fajny 7/10

ocenił(a) film na 6
kupa330

moze nie jest to nawiazanie stricte do SF, ale Zoil mowi do Paula na odchodne, "to na razie Short Round" (nawiazanie do Indiany Jonesa).

ocenił(a) film na 9
Zabor85

Ogólnie można by się jeszcze dopatrywać delikatnych nawiązań do całego nurtu specyficznej< "niskobudżetowej", dzisiaj już bardzo naiwnej literatury i komiksu SF jakie kwitły jeszcze od lat przedwojennych. Stylistyka rysunku na okładce książki pisanej przez jednego z naszych bohaterów wprost przywodzi na myśl taką twórczość. No i może przesadzam, ale kwestia biustu tej bohaterki może być nawiązaniem do sławetnej sceny z "Pamięci Absolutnej" ze Schwarzeneggerem. :)

Zabor85

O ile się nie mylę zaobserwowałem jeszcze motyw uzdrawiania z "Zielonej Mili".

Zabor85

Mi najbardziej podobała się bójka w barze tu mamy nawiązanie do Kantyny Mosa Eisleya z Nowej Nadziei. Oceniam Paula na 7/10 dobry film, a te wszystkie filmowe smaczki dodają tylko uroku temu filmowi. Zgrabna komedia sf.

dYDelf

Mnie rozwaliła scena jak naśladowali tą walkę http://www.youtube.com/watch?v=Z1eFdUSnaQM

ocenił(a) film na 5
Zabor85

Były jeszcze nawiązania do "Spaceballs" i "Mac and me".

ocenił(a) film na 9
Zabor85

Oprócz powyższych:
"Smile, you son of a bitch" - Szczęki
Big F...ckin Gun - BFG - Doom
dzwonek przy drzwiach w sklepie z komiksami - dźwięk z "Bliskie spotkania trzeciego stopnia"
podczas uzdrawiania Paul wykonywał ruchy rękoma jak Pan Miyagi z "Karate kid"

ocenił(a) film na 9
killei

Pomyłka ;)
monofoniczna melodyjka w sklepie z fajerwerkami - dźwięk z "Bliskie spotkania trzeciego stopnia"

Zabor85

Mnie jeszcze rozbawił agent Lorenzo Zoil i podobieństwo jego imienia do tytułu filmu "Lorenzo's oil" (PL: "Olej Lorenza") :)

ocenił(a) film na 7
Zabor85

Sigourney Weaver walcząca z Obcym.

ocenił(a) film na 4
Zabor85

Muzyka w barze identyczna jak ta w scenie w barze w Gwiezdnych Wojnach ;)

mario_ka

Mam pytanie ten miś co jest na końcu podczas rozdania nagród z jakiego jest filmu Sci Fi bo szukam go od dawna i nie mogę znależć

majkel8550

ewok z star wars: powrot jedi

majkeld

Wielkie dzięki za naprowadzenie a chodziło mi dokładnie o ten film http://www.filmweb.pl/film/Ewoki%3A+Bitwa+o+Endor-1985-4203

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones