PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98249}
7,9 18 236
ocen
7,9 10 1 18236
7,8 12
ocen krytyków
Perfect Blue
powrót do forum filmu Perfect Blue

Absolutny geniusz

ocenił(a) film na 10

Zasiadając do tego filmu nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobry. Zdecydowanie jest to najlepszy thriller jaki miałem okazję widzieć w swoim życiu. Jest to niesamowicie sugestywne i hipnotyzujące kino, ociekające perwersją i posiadające niezwykle fascynującą fabułę.

ocenił(a) film na 8
Wostock

Geniusz to byłby gdyby wszystko jakoś ułożyło się w kupę a tu każda interpretacja ma jakieś dziury bo zawsze coś się nie zgadza.

Obejrzyj sobie "Primer". Bardzo zagmatwany i trudny ale koniec końców nie ma w sobie ani odrobiny braku logiki jeśli sam do tego dojdziesz albo przeczytasz dobre opracowanie.

ocenił(a) film na 9
Rockman92

Co Ci się nie zgadza? Chora Rumi prowadziła bloga "Pokój Mimy" konwersując z psychofanem. Obraz Mimy za czasów zespołu to uosobiony wpływ Rumi na Mimę i fana. Bomba i zabójstwo scenarzysty oraz własciciela agencji to sprawka Rumi, zabójstwo fotografa to sprawką Mimy w fazie psychozy (czy jak wolisz "opętania") wywołanego przez wizję, poczucie winy, derealizacji. Fan także zostaje zabity przez Mimę w samoobronie. Po zamknięciu i zdiagnozowaniu Rumi zostaje jej przypisane także morderstwo fotografa przez co Mima pozostaje na wolności, wolna od poczucia winy, stalkingu i nękania. W tym momencie Mima pogodziła się ze zmianą kariery i odniosła sukces/nadal jest znana (nie wiemy ile czasu minęło od zakończenia produkcji do sceny w szpitalu psychiatrycznym) co wiemy z dialogu pielęgniarek. Diagnozować Rumi nie będę bo nie od tego jestem, poza tym nie wiemy o niej wiele poza tym że miała obsesję na punkcie Mimy (identyczny pokój, prowadzenie strony) i jest w stanie psychozy wywołanej bliżej nieokreśloną chorobą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones