PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034351}
7,5 12 037
ocen
7,5 10 1 12037
7,2 32
oceny krytyków
Perfect Days
powrót do forum filmu Perfect Days

Piękny film o życiu ze sobą w harmonii. Nie oszukujmy się też co do postaci, że to jest jakiś parias. Mimo, że sprząta toalety, to stać go aby:

- jeść codziennie w knajpie
- chodzić co tydzień do pubu gdzie ma występ live "House Of The Rising Sun" po japońsku,
- ma gdzie mieszkać z książkami za 100 jenów jedna (niecałe 3 zł)
- mieszka w pięknym Tokio :-) ( Naprawdę można chłonąć w czasie seansu jak imponujące jest to miasto)


PS. Dobra,a po filmie Patty Smith czy wspomniane "House of the Rising Sun" ?? Ktoś kto nie odpalił sobie jakiegoś utworu z tego filmu, to chyba duszy nie ma:)

ocenił(a) film na 8
hapek88

Na jakimś profilu na insta mi się wyświetliła już rolka z odwiedzanymi już miejscami w tym filmie przez bohatera :) Pomysł z toaletami zabawny , ale nie całkiem głupi :D

ocenił(a) film na 8
TheSusie

Za mną chodzi tytułowa piosenka . W szary kolejny deszczowy dzień - może być bardzo uwalniająca.

ocenił(a) film na 8
TheSusie

W końcu inna atrakcja, a nie tylko Shibuya :)

hapek88

Dobra, zagram z tobą w kiblowe kółko i krzyżyk.

ocenił(a) film na 9
hapek88

W Japonii zwykle się jada głównie na mieście gdyż wychodzi to tam znacznie taniej niż samemu gotować. Zresztą standardy mieszkań nie pozwalają na wiele, to nie Europa, tam ubrania pierze się w pralniach, samochód będziesz miał prawo kupić dopiero gdy będziesz posiadać własne miejsce parkingowe a jedzenie jesz na mieście, w domu jedynie czytasz książkę i śpisz.

ocenił(a) film na 8
mariowsad

z tym miejscem parkingowym to wyśmienity pomysł

ocenił(a) film na 8
thc86

podobnie jest w niektórych miastach w USA

hapek88

ładny, uroczy post wariacie pozytywny :)
a gdyby tak... pomysł fajny :)

hapek88

Mam pewien problem z tym filmem. Niby wszystko fajnie i och ach, ale nasuwa się kilka wniosków:

junior303

- właściwie to film o tym jak to Japoniec myje sobie kibel i się cieszy

junior303

- i co najciekawsze w/ w kibel jest bardziej zaawansowany niż najlepsze wytwory polskich programistów i inżynierów. No i poza tym to film o tym jak sobie salonowy reżyserek wyobraża "proste" życie. Tyle, że jak to reżyser, zamiast wziąć sie po prostu do szorowania kibla postanawia sobie nakręcić o tym film. Dorzuci się orientalizm, trochę książek i klasycznego rocka, no i aparat i kliszę i voila, udało się dokleić metafizyczną głębie do niby przeciętnej codzienności. Tyle, że no kurde, chyba właśnie nie do końca udało

junior303

no nie? jeszcze nie widziałam filmu, ale już mam podobne obawy po opisach. no ale zobaczymy

ocenił(a) film na 3
junior303

Ważne jest żeby było egzotycznie i tak plebejsko. A sprzątanie kibli swietnie to pokazuje.

ocenił(a) film na 3
hapek88

Fakt standard życia bohatera fiku powala. W końcu to stopień wyżej od garkuchni z japońskiego MOPSa.

ocenił(a) film na 8
tomasz_zabka_lenartowicz

Troll jesteś?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones