PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34621}

Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła

Jason Goes to Hell: The Final Friday
4,2 4 798
ocen
4,2 10 1 4798
Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła
powrót do forum filmu Piątek trzynastego IX: Jason idzie do piekła

Ten film to obraza dla całej serii Piątek 13-go.
Jedna wielka kpina i bzdura!!! Jestem bardzo oburzony, że wogóle coś takiego powstało!
Piątek 13-go warto oglądać do części siódmej, dwie ostatnie a szczególnie tą lepiej sobie
odpuścić.

ocenił(a) film na 4
sss_111

ostatnio oceniałem że J zdobywa manhattan było najsłabsze - błąd, cofam te słowa, to jest dopiero najsłabsza cz.
takie dziadostwo żę naprawdę aż ciary idą że to oglądałem, brrrrr.
najgłupsza, najbardziej idiotyczna i popieprzona.
praktycznie Jason bez Jasona. kto chce oglądać jakiś ludzi bez sensu zabijających kogo popadnie. oglądam piątek bo chcę Jasona a tu...
słabe animacje krwi. już wcześniej lepsze były.
motyw strzelenia ze strzelby w twarz spowodował pojawienie się jakiegoś makaronu na ryju :D
stuknięcie głowami o siebie dało efekt czerwonego budyniu na czole z podpitym wyrazem oczu.
kurna no :D
zdecydowanie odradzam bo szok totalny

ocenił(a) film na 4
settokaiba

aha jeszcze dodam:
dodatkowo moja zajebista wersja z lektorem:
...to Jason Horhiis...
xD zrobili z Jasona Hiszpana , brawo :P

ocenił(a) film na 3
settokaiba

Hehe makaron na ryju hala dobre:-) ale masz rację, kompletnie nieudana część. Twórcy powinni się wstydzić, że stworzyli takie g...wno. calkowita kompromitacja i pośmiewisko. Mnie też lektor czytał horhiis, wtedy się już na maksa wkurzylem. Od razu jak obejrzałem, to usunąłem,, ten pozal się Boże horror, który śmie się nazywać piątek 13go

ocenił(a) film na 4
sss_111

makaron nie makaron ale taką ciapkę miał na gębie :D zamiast mu urwać pół twarzy hehe.
najlepsza scena z całego filmu to jak ten gliniarz się rozkładał. i tylko ona.
bo nawet początek popieprzony.
skąd wgl Jason z manhattanu przybył z powrotem nad CL.?
skoro wszyzstkie poprzednie cz. są chronologiczne.

ocenił(a) film na 3
settokaiba

Noo to z gliniarzem było dobre he:D
Wiesz nie mam pojęcia jak on wrócił, ten jason już praktycznie w części czwartej zrobił się nieśmiertelny także nic mnie już nie dziwi, a kiedy rozpoczął swoją krucjate na manhattan to już wogóle zrozumiałem że to jakiś cyborg chyba he:-)
Poza dwiema ostatnimi częściami to cała seria jest nawet fajna, dla mnie najlepsze są jednak trzy pierwsze części:-)

ocenił(a) film na 4
sss_111

Jason podobnie jak Myers to istoty takie hmm pół śmiertelne. niby zabijesz a żyją.
Jason dostał w głowę maczetą, siekierą, powieszono go, dostał maczetą w kark, nie raZ dźgano go w tętnicę i żył. i to te początkowe cz.
dlatego jak widać to nie był typowy Billy z Krzyku. tylko jednak osoba podchodząca trochu pod gatunek SF.

ocenił(a) film na 3
settokaiba

No dokładnie, choć ja osobiście dużo bardziej lubie Myersa i serię halloween. Według mnie pod wieloma względami przewyższa Piątki, np. muzyka czyli piękny soundtrack carpentera, gra aktorska, klimat w halloweenach jest o niebo lepszy, praca kamer i że tak powiem nie ma tam aż tak nieprawdopodobnych scen jak u Jasona.

ocenił(a) film na 4
sss_111

Co prawda to prawda. Choć mnie tam bardziej interesowała postać Jasona - nie dość że maska to pod nią zdeformowana morda ;)
a Myers miał zwykłą twarzyczkę. i u niego to praktycznie dziugu nożem. a tu majchra miałeś większego :P też Jason chędożył ludzi nie tylko maczetą ale i innymi wynalazkami.
urozmaicenie :P

ocenił(a) film na 3
settokaiba

He no ja się zawsze zastanawiałem skąd on bierze te wszystkie zabawki ha:-) chyba miał gdzieś w lesie sklep hala

ocenił(a) film na 4
sss_111

w jednej cz. w tej co dziewoja miała nadprzyrodzone zdolności - chyba 7.
to Jason zabił wpierw dziwną halabardą, a zaraz potem miał piłę tarczową.
już to komentowałem.
co on stwierdził że eee tym już dźgałem pójdę po inne :D

ocenił(a) film na 3
settokaiba

He no właśnie ta piła tarczowa mnie najbardziej rozwaliła haha;)
A oglądałeś tą nową wersję Piątku- kompletne dno jak dla mnie

ocenił(a) film na 4
sss_111

też już oceniona.
najgorsze że Jason taki koksu przypakowany i wgl.
biegał sprintem :P

ocenił(a) film na 3
settokaiba

Dokładnie. Nie no ja wogóle to jestem wielkim wrogiem remaków i tym podobnych podrób;)

ocenił(a) film na 4
sss_111

ooo to dokładnie jak ja :)
ostatnio rozwalił mnie nowy the Thing.
jest to remake remaku :D powinszować

ocenił(a) film na 3
settokaiba

oo, tego nowego cuda jeszcze nie widziałem i nie zamierzam he:D

ocenił(a) film na 4
sss_111

ja też nie, ale kumpel oglądał i mówił żę hała.
a nowy Freddy? jakiś chłopaczek zamiast Englunda :/
sss_111 Ty chyba poczty nie opuszczasz XD
non stop tu jesteś hehe

ocenił(a) film na 3
settokaiba

A o freddym to juz nawet nie wspomnę, tragedia.
To tak jak Ty settokaiba hehe;)
Nie no zdarza mi się opuścić he:D

ocenił(a) film na 4
sss_111

no mi też zdarza XD może nie non stop tu, ale poczta otworzona przez cały czas ;)
i chyba fart siedzenia na poczcie w tym samym czasie :P

ocenił(a) film na 3
settokaiba

No mozliwe he;) zawsze jak ja jestem, to i Ty tez haha:D
Ej właśnie chciałem Cię zaprosic do znajomych, ale mnie wyprzedziłeś ha;D

ocenił(a) film na 4
sss_111

haha :D
lecę zaraz ogladać maraton fan made filmu Fallout 3 New Vegas :D

ocenił(a) film na 3
settokaiba

He to fajnie:D

ocenił(a) film na 3
settokaiba

Gwoli ścisłości ...."Thing" z 2011 roku to nie jest remake tylko prequel :)

ocenił(a) film na 2
returner

A czym to się różni?

ocenił(a) film na 3
arieljarosz

Serio zadajesz takie pytania ?

Remake to odświeżona ta sama historia 1 do 1 dla młodszego pokolenia. W 99% przypadków słabsza od pierwowzoru.
Zwykłe żerowanie na popularności.

Prequel - historia dziejąca się przed wydarzeniami oryginału np: "Prometeusz" 2012 i "Obcy przymierze" 2017 są prequelami filmu "Obcy" 1979, a "The Thing" 2011 jest prequelem "The Thing 1982". Dzieją się tam wydarzenia o których były wzmianki w filmie z 1982 i mamy pokazany statek obcych.

Co ciekawe "The Thing" 1982 jest remakiem.
Pierwowzór powstał w 1951.
The Thing from Another World 1951

W sumie prawie wszystko co teraz powstaje jest kalką dla kogoś kto zna dobrze kino, bo mamy już 400 tysięcy filmów nakręconych przez ostatnie 120 lat i prawie każdy film jest kopią starszego filmu lub zlepkiem starszych filmów.
Czasem zdarzy się jakaś oryginalna historia, ale jest bliźniaczo podobna do innych. Jedynie ekranizacje książek potrafią czasem zaskoczyć.

Co do remaków zdarzyło się ich kilka, które dorównały/przebiły pierwowzór:
Człowiek z blizną 1983
The Thing 1982
Mucha 1986
Gorączka 1995
Pewnie jeszcze coś bym znalazł

ocenił(a) film na 2
returner

Po prostu zdziwiłem się że Tys Thing z 2011 to remake ;)

sss_111

Jesli chodzi o te starsze klasyki to Halloween ogladalem 5 czesci bez 3 co nie na temat. Piatek 13 ogladne chyba 6 seri, w 7 pewnie i tak Jasona ,,zabija,, tyle gdyz 5 seria to nasladowca Jasona. Teksańską masakre 3 serie bez komediowej 4. Koszmar z ulicy wiazow 7 części ma chyba nie kombinowanych wiec mysle ze 3,5, 6,7 serie to takie najlepsze rozwiazanie. Który z tych czterech klasyków lubicie najbardziej? Nie chce ogladac wszystkich gdyz za duzo czytałem o nich i mysle ze nie potrzebne .

ocenił(a) film na 1
sss_111

prawdziwa kpina i parodia......

ocenił(a) film na 9
sss_111

swietna czesc inna niz reszta jest to pierwsza czesc ktora widzialem i do dzisiaj mi sie podoba kolejne czesci to straszne gnioty ale ta mnie zauroczyla :)uwazam ze czesc 1 jest najlepsza a tam nie ma Jasona 23 sa swietne a 45 sa ok 678 tosredniak - rozczaroeanie - 9 natomiast wniosla swiezoisc x fvsj i nowy to badziew i nic mnie w nich nie ujelo. wiem ze inne studio przejelo jasona w 9 czesci i wprowdzilo fantasy ale tu to dziala w nastepnych nic nie dziala nara

użytkownik usunięty
sss_111

A mi tam podobają się wszystkie części, chociaż fakt VIII, ta i X są najgorsze, jednak w porównaniu do tego co się produkcję obecnie to przynajmniej ma jakiś tam sens. Swoją drogą ciekawe czy już wtedy wiedzieli, że zrobią Freddy vs Jason? Wg mnie najgłupszym pomysłem był swatowiec o nazwisku Mahonney; skojarzenie jest oczywiste.

ocenił(a) film na 4
sss_111

Niestety prawda.Bardzo lubię piątek 13,ale ta część to była czysta komedia,a nie żaden horror.Do tego kiepskie dialogi i ogólnie całościowo amatorka.Daje 4 bo na niektórych scenach można było się nawet pośmiać

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones