PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31366}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,6 164 365
ocen
7,6 10 1 164365
7,4 25
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

Cudo

ocenił(a) film na 7

Żaden film nie jest w stanie oddać baśniowości i piękna Disney'owskich produkcji. Ta jest naprawdę zachwycająca. Ma w sobie mnóstwo ciepła, ( chociaż i trochę grozy), którego brakuje dzisiejszym filmom. Gorąco polecam.

ocenił(a) film na 10
Sturm

Poszukuje wersji nie z Disney'a, ale wydawnistwo z cass film.
Tytuł piosenki w tej baje to Znów słyszę głos dobiega z oddali. Może ma ktoś ten film lub wie gdzie go znaleźć?

ocenił(a) film na 10
Sturm

Jeden z moich ulubionych filmów Disneya, obok Króla Lwa, Fantazji, Piotrusia Pana i Małej Syrenki. Ciekawe tylko, dlaczego podczas całego filmu ani razu nie pada imię tego księcia zamienionego w bestię. Ani imię tego karzełka służącego Gastonowi.

Trojden

Imię karzełka pada i to wiele razy: Le'Fou. Co do Bestii to podobno miał na imię Adam.

ocenił(a) film na 10
bartekbasista

Niedawno dla przypomnienia obejrzałem znowu "Piękną i Bestię" i jakoś ani razu nie usłyszałem frazy "Le'Fou". Może to dlatego, że lektor zagłuszał. A Ty oglądałeś to w jakiej wersji? Oryginalnej angielskiej, z lektorem, czy z polskim dubbingiem? Ja mam to na kasecie VHS z lektorem. Nie widziałem wersji z dubbingiem.

Trojden

We wszystkich wersjach :D

ocenił(a) film na 10
bartekbasista

ja tak trochę z innej beczki... można gdzieś znaleźć po polsku filmy z serii Disney Princess Enchanted Tales? na youtube są fragmenty ale tylko po angielsku:(

a_guminiak

Na Disney Channel na większe święta (Wielkanocne, Bożego Narodzenia) leci o Aurorze i Jasmine. Więcej chyba nie przetłumaczyli. Pozdrawaim :)

bartekbasista

Mi akurat ten film Disneya nie przypadł do gustu. Mam wersję z lektorem, chyba z Knapikiem, który tłumaczy piosenki w dziwny sposób - niektórych nie tłumaczy wcale, a w innych tylko kilka pierwszych zdań. Lektor strasznie niewyraźny i ciężko zrozumieć, co mówi, może dlatego, że oglądałem to z dość mocno wysłużonej kasety.
W filmie jest sporo piosenek, które jakoś nie wpadają w ucho. Zawsze irytowały mnie sceny typu główna bohaterka tańczy sobie na mieście, a wszyscy mieszkańcy śpiewają. Postać Gastona bardzo sztampowa - całe miasto się w nim kocha, tylko główna bohaterka nie. Wiem, to bajka, ale już w kilku innych bajkach widziałem te dwa motywy i zawsze mnie denerwowały. Sceny z Bestią są dość ciekawe, jak na początku łatwo się wścieka, a z czasem łagodnieje, ale jakoś ta bajka niezbyt mi podeszła. Obejrzę ją sobie jeszcze raz, może zmienię zdanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones