PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31366}

Piękna i Bestia

Beauty and the Beast
7,6 164 302
oceny
7,6 10 1 164302
7,4 25
ocen krytyków
Piękna i Bestia
powrót do forum filmu Piękna i Bestia

Oglądalem tą bajkę dzisiaj, po raz pierwszy od 10 lat i tak samo jak wtedy tak i dziś jestem pod ogromnym wrażeniem. Według mnie jest to najpiępniejsza bajka Disneya.

ocenił(a) film na 10
fredscutlle

To jedna z ukochanych bajek mojego dzieciństwa. Oglądałam ja wiele razy i dziś znów :) Dla mnie nigdy się nie zestarzeje (tak jak i "Mała syrenka")

Cudowna animacja, wzruszajaca historia i melodie, które sie zapamiętuje.

Polecam wszystkim :)

ocenił(a) film na 10
Mirabilisa

A moja najukochańsza. "Małą Syrenkę" w dzieciństwie oglądałam z podobną częstotliowścią, jednak teraz po latach stwierdzam, żę "Bestia..." przewyższa ją pod każdym względem.

Mirabilisa

ja właśnie oglądam :) uwielbiam Disneya!

fredscutlle

Moim zdaniem "Piękna i Bestia" jest najlepszą bajką Disney'a...A scena tańca Belli i Bestii jest cudowna ;) Z tej bajki trudno wyrosnąć-wracam do niej zawsze, kiedy jest mi smutno (pomimo, że t e o r e t y c z n i e jestem 'za stara' na takie historie):D Czasem lepiej pozwolić sobie na bycie dzieckiem ^_^

ocenił(a) film na 10
NimlothFinarwen

Ja mam podobnie - nic mi tak nie pomaga na chandrę. W zeszłym roku kupiłam sobie na 21 (sic!) urodziny nową kasetę, bo starą przez wcześniejsze kilkanaście lat i co najmniej kilkadziesiąt seansów strasznie zjechałam :)

pyza1985

To moja ulubiona bajka Disneya i jeszcze "Król Lew", ale niestety nie mogę jej już nigdzie zdobyć na DVD :(, a kasety nie kupię, bo nie toleruję polskiego dubbingu. Wychowałam się na oryginalnej ścieżce dźwiękowej z lektorem, więc co nieco pod spodem słyszałam ;).

Kaine

Też nie znoszę polskiego dubbingu, bo również wychowałam się na wersji z lektorem:) Kiedyś zaryzykowałam obejrzenie wersji dubbingowanej, ale jak tylko usłyszałam głosy polskich aktorów, to natychmiast wyłączyłam telewizor:/ Na szczęście dostałam na urodziny nowiutką płytę DVD, więc mogę oglądać ten film tak jak lubię najbardziej-z napisami i odtwarzać w nieskończoność scenę pierwszego tańca Belli i Bestii :D:D:D

NimlothFinarwen

Dla mnie prawie wszystkie bajki Disney'a (ale oczywiście te starsze) są świetne, a "Piękna i Bestia" w szczególności. Z takich bajek jak ta nie da się wyrosnąć, bo one coś z sobą niosą. :)

ocenił(a) film na 10
fredscutlle

a wiecie moze gdzie mozna znalezc wersje z polskim LEKTOREM, bo dubbingu
tez nie moge zcierpiec. pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
dizel91

Poszukuje wersji nie z Disney'a, ale wydawnistwo z cass film.
Tytuł piosenki w tej baje to Znów słyszę głos dobiega z oddali. Może ma ktoś ten film lub wie gdzie go znaleźć?

ocenił(a) film na 10
fredscutlle

Poszukuje wersji nie z Disney'a, ale wydawnistwo z cass film.
Tytuł piosenki w tej baje to Znów słyszę głos dobiega z oddali. Może ma ktoś ten film lub wie gdzie go znaleźć?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones