PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8686}
7,3 35 073
oceny
7,3 10 1 35073
7,4 8
ocen krytyków
Piłkarski poker
powrót do forum filmu Piłkarski poker

"Dziewięć na dziesięć".

użytkownik usunięty

Jak bardzo prawdziwy... Świetny Gajos, ale i pozostali aktorzy. Jeden z najlepszych polskich filmów, bez wątpienia. Dla każdego piłkarskiego entuzjasty.

ocenił(a) film na 6

"Dziewięć na dziesięć" to ja daje najlepszym filmom w brando czy de niro. Najlepsze polskie filmy jak Vabank czy Ziemia Obiecana to 8/10.
Piłkarski poker moim zdaniem 5.5/10.
No ale oczywiscie mozesz dac i 10/10, kazdy ma swój gust. :))

ocenił(a) film na 8
Kokainowy_Joe

Filmy akurat nie zawsze ocenia się za najważniejsze elementy czyli grę aktorską, dokładność, scenariusz. Piłkarski Poker nie jest dopracowany i wiedzą o tym doskonale wszyscy :) Ale ma taki klimat, że nie sposób nie oglądać. A akurat Gajos i Opania zagrali genialnie :)

ocenił(a) film na 8
ohjehr

Odgrzeję ponownie starego kotleta ale potwierdzam zdanie Ohjehr.

ocenił(a) film na 9
itaar

Wśród światowych filmów, owszem, nie jest to czołówka, ale wśród polskich - zdecydowane top 10.
Uwielbiam ten film i dziś ponownie obejrzę.

ocenił(a) film na 8
itaar

Kurczę, oglądam i oglądam i dalej się śmieję i cieszę :) I to jest film! Do którego nieważne ile razy wrócisz, zawsze będzie ta sama reakcja. Mimo, że znasz wszystkie kwestie na pamięć.

ocenił(a) film na 9
Kokainowy_Joe

A ja wystawiam dychy filmom zarówno polskim i amerykańskim bo nie jestem uprzedzony.Czyli polskie filmy oceniasz tylko od 1do 8 ?
a amerykańskie od 1 do 10? mimo że przy wszystkich obowiązuje skala 1-10....

ocenił(a) film na 9
Kokainowy_Joe

Gdybym wcześniej zobaczył,że Avatara oceniasz na 10 to bym nawet nie próbował wchodzić w dyskusję....

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

Ja też dałem Avatarowi 10/10 ;P
Wiadomo, że polskie filmy trzeba inaczej traktować, bo w świetle Holyłudu i Bolyłudu prezentują się zupełnie inaczej. "P. poker" nie jest filmem genialnym, jeśli chodzi o standardy światowe, ale swój urok ma. Trzeba też pamiętać o kwestii minionych lat, budżetu filmu i specyficznej, polskiej rzeczywistości. Niedawno gdzieś czytałem o publicznej prezentacji "Dom zły' widzom z Japonii. Flm spotkał się ze skrajnym brakiem zrozumienia polskiej sytuacji politycznej, kultury (i jej braku itp.) i wcale się nie dziwię. Gdyby tak pokazać z napisami najlepsze polskie filmy (w moim skromnym mniemaniu byłyby to "Żółty szalik", "Sztos", "Psy", "Miś", "Kiler", "Wesele") to obcokrajowcy mieliby o nas o wiele gorsze zdanie, niż obecnie :D

ocenił(a) film na 9
Krytykant

Te polskie filmy które wymieniasz to dla mnie też czołówka polskiego kina.

"Wiadomo, że polskie filmy trzeba inaczej traktować, bo w świetle Holyłudu i Bolyłudu prezentują się zupełnie inaczej."

Co to znaczy inaczej traktować?Zaniżać oceny?Ja oceniam te filmy jako Polak a nie przez pryzmat Holywudu.

Na temat Avatara powiem tylko tyle,że nie będę przyznawał najwyższej oceny tylko dlatego,że film ma rekordowy budżet.Obiektywnie oceniłem ten film na 7.Nie mogę dać więcej takiej bajeczce...

ocenił(a) film na 10
Znawca kina

Walnąłeś sobie taki nick że aż strach dyskutować :D

ocenił(a) film na 9
andre_

bo wszystkie inne byłe zajęte więc sobie taki wymyśliłem,jestem znawcą kina ale nie jakimś tam wielkim znawcą czy wybitnym znawcą tylko takim zwykłym znawcą,możesz śmiało dyskutować !

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

Inaczej traktować niekoniecznie znaczy zaniżać, chodziło mi o to, aby ich nie porównywać do filmów z Holyłud.
Co do Avatara: wiadomo, że to bajka, ale mnie ta bajka porwała totalnie, dałem się wciagnąć fabule. Jakbym znów czytał Winnetou :)

ocenił(a) film na 9
Krytykant

"chodziło mi o to, aby ich nie porównywać do filmów z Holyłud"

Dla mnie film np"Chłopaki nie płaczą" jest lepszy od wszystkich amerykańskich filmów bo dla mnie teksty i dialogi są ważniejsze niż wysoki budżet i efekty specjalne a przez to że w polskich filmach zawarta jest nasza kultura,obyczaje itp.to dzięki temu polski film jest mi bliższy.

użytkownik usunięty
Znawca kina

A kto tu mówi że budżet jest najważniejszy? ;)

ocenił(a) film na 9

nikt nie mówi,ja sobie taką wersję wymyśliłem bo jeśli ktoś ocenia najlepsze według niego filmy polskie tylko na 8 to ja się pytam dlaczego?

ocenił(a) film na 9

Chodzi mi dokładnie o to:
"Dziewięć na dziesięć" to ja daje najlepszym filmom w brando czy de niro. Najlepsze polskie filmy jak Vabank czy Ziemia Obiecana to 8/10.
Piłkarski poker moim zdaniem 5.5/10."

użytkownik usunięty
Znawca kina

Każdy ma swoją skalę ocen, niektórzy wolą filmy zagraniczne.

ocenił(a) film na 9

zgadzam się,że każdy ma swoją skalę ale żeby żadnemu polskiemu filmowi nie dać dychy to dla mnie jest trochę dziwne...ja sprawdziłem przed chwilą swoje oceny i mam 40 filmów ocenionych na 10 z czego 20 czyli równo połowa jest polskich...

użytkownik usunięty
Znawca kina

U mnie trochę mniej, 5 filmów polskich (w tym 2 dokumenty) na 21 ocenionych na dziesiątkę. Dla mnie też stwierdzenie "polskich filmów nie oceniam na 9,10" było dziwne. Ale cóż, są takie osobniki, które plują na wszystko co polskie, tylko dla zasady.

ocenił(a) film na 8
Krytykant

Ja bym jeszcze dodał Gniew,Strefa Ciszy i Samowolkę

ocenił(a) film na 9
giovanni50

i Operacja Koza !

ocenił(a) film na 8
zbawiony

Ale dowciapny jesteś

ocenił(a) film na 9
zbawiony

hehe na trzeźwo ciężko to obejrzeć...

ocenił(a) film na 9
Znawca kina

"Łzy księcia ciemności" są najlepsze stwierdzam po kilku latach. Rola Stockingera była inspiracja dla Bruca Willisa przed kreacją w "Last sprawiedliwym".

ocenił(a) film na 10
Kokainowy_Joe

Ciekawe co to są swoją drogą te "filmy w brando czy de niro" ?

Jakieś nowe techniki czy co ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones