PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8636}
7,3 3 632
oceny
7,3 10 1 3632
Pieczone gołąbki
powrót do forum filmu Pieczone gołąbki

Dobry

użytkownik usunięty

Niezły film będący satyrą na PRL-lowską rzeczywistość lat 60-tych.
Film zawiera kilka subtelnych aluzji pod adresem ustroju socjalistycznego tamtych czasów np"w razie czego to uderzyć pięścia w stół i krzyknąć albo będzie porządek i ta....-demokracja...JA BYM TEJ DEMOKRACJI NIE RUSZAŁ..."
Komedia ta warta jest obejrzenia ,mimo iż dużo ludzi sądzi,że filmy gomułkowskich lat 60-tych są ocenzurowanymi przez system ....cytuje ...FILMAMI O NICZYM.
Moim zdaniem nie jest to do końca prawdą ,filmik oglada się dobrze nawet nie zwracajac uwagi na komunistyczną cenzure.
"Panie poeto znajdź mi pan rym do biskupa !..."

tak, a poza tym można zobaczyć jak naprawdę wyglądała Polska (Warszawa) w latach 60-tych, myślę że to bezcenne. a właściwie to film się ogląda bardzo dobrze.

migawka

film bardzo dobry ;)
nie jest nudny a przy tym ukazuje Warszawe z dawnych lat, prawdziwa polska komedia bezcenne.

Warto go obejrzeć dla polepszenia humoru. Mimo jego naiwnego przesłania (boć to przecież komedia) film pozytywnie nastraja. Dodatkowy plus za wspaniałą obsadę.

ocenił(a) film na 8

również polecam, właśnie obejrzałem sobie go tak dla przypomnienia bo widziałem go już dość dawno i nadal ogląda się go z przyjemnością :]

zdzisiu0607

Film jest poprostu lekki i przyjemny - to jego największy atut!

ocenił(a) film na 7

Jak dla mnie film rewelacja, oczywiście w swojej ograniczonej skali. Szczególnie podoba mi się uchwycenie entuzjazmu majstrów :-) "My to się nigdy nie śpieszymy".

okmarek

Przeuroczy film! Co prawda tamtych czasów nie pamiętam, ale wydaje mi się, że świetnie zostało pokazane podejście ówczesnych tzw. fachowców do ich pracy. No, czyż komentarze lokatorów na temat uprzejmości wodociągowców nie są słodkie? :) Do tego świetne teksty Młynarskiego i cudowna Zawadzka :)

ocenił(a) film na 7

Dobry film, śmieszne dialogi, znakomita obsada. Typowa komedia z lat 60. No i świetna pioseneczka o "trzech takich jak my trzej".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones