PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870243}

Pinokio

Pinocchio
5,0 4 191
ocen
5,0 10 1 4191
1,8 4
oceny krytyków
Pinokio
powrót do forum filmu Pinokio

Disney XD

ocenił(a) film na 3

Oczywiście że Błękitna Wróżka w nowej Disneyowskiej wersji klasycznej włoskiej bajki jest murzynką xD nie wiem czego się spodziewałem w sumie.

EvilMaster11

zapomniałeś dodać, że jest ogolona na łyso

ocenił(a) film na 1
rbartoszczuk

Odnoszę wrażenie, że dorabiacie ideologię, że musiała to zrobić z powodu "silne kobiety" czy coś.

Z tego, co się orientuję, to bardzo często czarne kobiety są łyse, lub mają krótkie włosy, lub warkoczyki/dredy, bo ponoć ich włosy są trudne do zadbania, zresztą raczej nie mieliby z nimi zrobić, by się wyróżnić, bo praktycznie mają tylko w jednym kolorze, poza tym w lecie chłodniej.
A jak chcą, to zawsze mogą założyć perukę.

Nie raz oglądałem jakiś serial i się za pierwszym razem zdziwiłem, jak jakaś czarna aktorka latała z krótkimi warkoczykami/dredami a chwilę później z pełnymi włosami i tak na zmianę, aż myślałem, że coś nie tak odcinki włączyłem, błąd w cięciach czy coś, ale potem pokazali, jak sobie do tych włosów dopina perukę i wszystko jasne.

EvilMaster11

i wygląda jak narkoman

EvilMaster11

i pewnie jest lesbijką jeszcze, bądź nie ma określonej płci - czyli po prostu: czarnoskóry, łysy człowiek w spódnicy

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
EvilMaster11

No i co to zmienia? W zasadzie to mogłaby być nawet zielona, to jest wróżka, może wróżki mają zupełnie inne rasy niż ludzie, czy coś to zmienia w historii?

ocenił(a) film na 3
PMRock

X'D

PMRock

hahahahaha

ocenił(a) film na 6
PMRock

A coś więcej macie do powiedzenia? Czy jest gdzieś w Pinokio jasno zaznaczone, że wróżki są tylko jasnej karnacji? Wytłumacznie to zamiast uciekania w "XD" i "hahhaha"

PMRock

Uwielbiam jak lewactwo zgrywa idiotów dziwiąc się zawsze i pisząc idiotyzmy typu - "Czy jest gdzieś w Pinokio jasno zaznaczone, że wróżki są tylko jasnej karnacji?". Czekam na nową wersje "Dumbo" gdzie zamiast słonia będzie żyrafa. Czy jest gdzieś jasno zaznaczone że Dumbo był słoniem???

Buker7

Tak, w oficjalnym opisie filmu główny bohater jest określany jako „słonik Dumbo".

RobertSolski

Tak jak w pierwotnej wersji Pinokina wróżka jest biała o blond włosach. Dziękuje

Buker7

Za co dziękujesz? Za swój głupi komentarz? To że ma blond włosy czy, że jest biała ma jakiekolwiek znaczenie dla fabuły?

leggendary_filmweb

Następny... :D Wy jesteście jak lewicowa hydra - "utnie" się jednemu łeb, to zaraz wychodzi dwóch następnych na jego miejsce :D i od nowa teksty - "jakie to ma znaczenie do fabuły" :D No właśnie, jakie ma to znaczenie? Skoro nie ma, to po co zmieniają? :D Mówię wam pogaście na kilka dni telefony, komputery, internety, tostery, kalkulatory, bo wam mózgi wyprało. ŁYSA MURZYNKA BŁĘKITNĄ WRÓŻKĄ - NIE MA W OGÓLE NIC W TYM DZIWNEGO :) Powiedz mi dlaczego nie Chinka? Dlaczego nie Meksykanka? Dlaczego nie Hinduska? Przecież to rasizm w czystej postaci, bo jak zwykle białą zamienili na Afroamerykankę srając na inne grupy etniczne.

Buker7

Ja nie jestem żadnym lewakiem, na pewno też nie takim prawakiem jak ty. Nikt nie jest tak wrażliwy jak prawica w polsce. Uznaj sobie, że ta wróżka jest czarna tak po prostu i oglądaj dalej, nic to nie zmienia jaki ma kolor a nie może mieć każdego koloru tak jakbyś chciał więc akurat jest czarna, to nie jest nic trudnego. To nie jest aż tak skomplikowane. Polacy są tak przewrażliwieni na temat innośći że najlepiej jakby każdy był biały, hetero, glupi i chodził w dżinsach i bluzie to wtedy świat byłby dobry.

leggendary_filmweb

Przewrażliwieni to wy jesteście. Nie przyjmujecie żadnych argumentów, w imię porąbanej poprawności politycznej. Godzicie się na największe gówno nie mając przy tym absolutnie własnego zdania. Twoje ostatnie zdanie - "Polacy są tak przewrażliwieni na temat innośći że najlepiej jakby każdy był biały, hetero, glupi i chodził w dżinsach i bluzie to wtedy świat byłby dobry." pokazuje że najnormalniej w świecie jesteś głupim człowiekiem.

ocenił(a) film na 1
Buker7

No wiesz, niby trochę nasrali na inne grupy etniczne, ale przynajmniej nie zrobili z nich tych złych/najgorszych.
Wszyscy źli w tym filmie to biali, w tym facet grubas i stereotypowo rudy lis.

W sumie to o tym grubym facecie dopiero sobie przypomniałem teraz, bo miałem mówić "hmm dziwne, że dali kogoś grubego, skoro by zostali wyzwanymi od fatfobów", ale po chwili sobie przypomniałem, że to facet i że faceci w przeciwieństwie do kobiet nie udają, że "plus size" jest super i nie wyzywają wszystkich od fatfobów.

Buker7

Uwielbiam jak prawactwo zgrywa idiotów dziwiąc się i pisząc idiotyzmy w stylu "Czekam na Dumbo gdzie zamiast słonia będzie żyrafa". Żałosne jak zawsze. No i rasizm w najczystszej postaci, jak zawsze. Polska Walcząca już wytatuowana? Czy żołnierze wyklęci? xD

dibdibon

i tak nie zrozumiesz ciasny umyśle, ale może za kilka lat ogarniesz jak lewactwo zje własny ogon

ocenił(a) film na 1
dibdibon

Zagrywanej kartą rasizmu oznacza tylko tyle, że nie masz już argumentów.
W dzisiejszym świecie jest to tak nadużywane, że nie znaczy już nic, a zagrywanej tą kartą znaczy tylko tyle, że ktoś cię w dyskusji pokonał i zabrakło ci argumentów.

ocenił(a) film na 1
dibdibon

Człowieku czy ty przeczytałeś to co napisałeś?

dibdibon

Zapoznaj się najpierw z definicją rasizmu.

Anna_Sandstorm

@Anna_Sandstorm
To ty ewidentnie tej definicji nie znasz i proponuję się zapoznać zanim zaczniesz się ośmieszać w internetach.
@black_vesper
tak czytałem, przekraczam granice absurdu jak mój rozmówca, to tutaj popularne
@BaniaPFDQ
tak trzeba nazywać rzeczy po imieniu, jeżeli komuś przeszkadza, że trzecioplanowa postać w ADAPTACJI jest grana przez murzynkę to jest to rasizm. i to nie mi brakuje argumentów lecz Tobie, bo żadnego nie wyraziłeś/łaś i każda myśląca istota to zauważy :-) (bez urazy)
@Buker7
Ciasny umyśle, prawactwo zeżarło swój własny ogon m.in. 8 maja 1945 r. Ale Ty i tak nie wyciągniesz z tego żadnych logicznych wniosków.

Ocenianie na 1 adaptacji bajki dla dzieci tylko dlatego, że jedna postać była grana przez czarnoskórą wpisuje się idealnie w dzisiejszą definicję rasizmu. Żadne dziecko nie zwróciło na to uwagi podczas seansu, ale każdy koślawy prawak będzie mieć z tym problem, co jest - ostatecznie - bardzo zabawne :-)

dibdibon

Rasizm to nienawiść do innych ras i uważanie ich za gorsze od własnej, podrzędne. To jedyna definicja rasizmu. Ośmieszanie się to pisanie, że rasizm jest, gdy komuś nie podoba się nieadekwatny do oryginalnego dzieła dobór aktorów. Nie ma to kompletnie nic z rasizmem wspólnego. Jakby w pierwowzorze byli Indianie i dali zamiast nich białych, byłoby identyczne niezadowolenie. Równie dobrze można napisać, że 2+ 2 to jest odejmowanie. Jesteś zwyczajnie ofensywny i szukasz zaczepki w necie, by poobrażać ludzi. 

Anna_Sandstorm

Debilowi chcesz to wytłumaczyć? Jesteś rasistką i koniec kropka. Bo jakiś dibond tak powiedział

dibdibon

Ja tylko wtrącę że Disney wrzuca murzynów gdzie popadnie, i sami murzyni często odnoszą się krytycznie do tego faktu, a potwierdzeniem nie zadowolenia społeczeństwa z tych praktyk jest spadek subów Disney+, spadek wartości akcji i oglądalności.

Buker7

Twój komentarz jest głupi, bo akurat w Dumbo jasno jest zaznaczone, że Dumbo jest słoniem. Przykład z dupy tak jak i sam komentarz. Nie bronię łysej wróżki, bo jest okropna, ale... twój komentarz jest bez sensu :)

ocenił(a) film na 4
PMRock

W oryginalnym Pinokiu owszem jest. Cytat: "Piękna dzieweczka o błękitnych włosach, a twarzyczce tak białej, jakby to była figurka woskowa, od tysiąca lat z górą mieszkała w pobliżu Wielkiego Dębu"

PMRock

Wów-
czas z okna wychyliła się Śliczna Dzieweczka o Błękitnych
Włosach i jasnej jak woskowy obrazek buzi. Warto przeczytać, ostatecznie poszukać w internecie. Coś jeszcze?

ocenił(a) film na 5
Maximus_13

To jest adaptacja. Adaptacja nigdy nie jest 1:1

ibs11

Chciałem napisać coś dłuższego ale jeżeli żyjesz w świecie usprawiedliwiania wkładania specjalnie i na siłę polityki, równości itp to szkoda, bardzo. Na szczęście ten świat to bardzo mały procent na świecie

ocenił(a) film na 1
ibs11

Haha. Oczywiście xD

ibs11

Jestem już po filmie i to jest wierne odzwierciedlenie Pinokia, nie adaptacja.

ocenił(a) film na 5
PMRock

Dokładnie, z tym, że dyskusja z rasistami jest bezcelowa.

ibs11

RASIŚCI UWAGA RASIŚCI! Bezcelowa to jest dyskusja z ludźmi ograniczonymi umysłowo.

ocenił(a) film na 5
Buker7

Czyli z rasistami

ibs11

Dokładnie tak. Z rasistami i ludźmi Twojego pokroju. Wszyscy jesteście zdrowo porąbani.

ibs11

Ja tutaj widzę prześmiewcze wyszydzanie propagandy ideologicznej Netfliksa. Wyskakiwanie z rasizmem nie świadczy najlepiej o twojej inteligencji bądź charakterze.

ocenił(a) film na 1
PMRock

No ja sie wystraszylem jak ja zobaczylem w trailerze, nie wiem jak dzieci...

PMRock

Nie wiesz nawet, gdzie tkwi problem!

PMRock

Gdyby to było nakręcone 30 lat temu, to byłoby OK, ale teraz to jest wbijanie idiotycznych, personalnych poglądów nawet do świata dzieci! Z premedytacją! TO JEST POLITYKA!

EvilMaster11

Oczywiście celowo zaniżanie oceny, bo twórcy mieli czelność zatrudnić w roli kogos innego niz biała blondynka xddddds Daily rasistowskie scierwo na filmwebie srajace po gaciach, bo widza czarna osoba w tv XD

ocenił(a) film na 3
dawid_gawrys3

ja jeszcze nie oceniłem zaraz obejrzę i tak jestem rasistą aż tak widać?

ocenił(a) film na 9
dawid_gawrys3

Tym komentarzem pokazujesz, ze na pewno dobrą osobą nie jesteś, tylko masz sporo nienawiści do innych. Dodatkowo w ogole nie rozumiesz o czym jest ten temat. Tutaj nie chodzi o kolor skory, tylko o to, ze nie szanuje sie tresci ksiazki i do bajki dla dzieci wplata sie obrzydliwa polityke współczesnych komunistów.

Daniel369

Komunizm wtedy gdy czarny gra w filmie

ocenił(a) film na 9
dawid_gawrys3

Komunizm to nie tylko gospodarka, to tez swiatopoglad i masa roznych technik wplywania na umysly ludzi opisane przez przed i po wojennych komunistow jak np. nowomowa itp... mozesz zapoznac sie z historia Lenina jakimi tanimi sztuczkami wplynal na umysly zwyklych ludzi, albo poczytac za co krytykowali bolszewikow europejscy komunisci i skad w ogole wziely sie takie hollywoodzkie wstawki jak w tym filmie.

Daniel369

Zapomniałeś napisac o Orwellu

ocenił(a) film na 9
dawid_gawrys3

Po prostu proboje powiedziec, ze podreczniki szkolene w ogole nie oddaja tego czym jest komunizm i aby dobrze zrozumiec czym komunizm jest to trzeba zapoznac sie z literatura starych komunistow, ktorzy sprawili, ze na przestrzeni kilkudziesiecu ostatnich lat w obecnym swiecie jest duzo komunistycznych rzeczy i nawet ludzie nie maja pojecia ze cos co jest komunistyczne to faktycznie jest komunistyczne, bo sa do tego przyzwyczajeni i w ogole tak o tym nie mysla. Tak w ogole to tez w tym filmie jest czarna osoba grajaca sluzaca.

ocenił(a) film na 1
dawid_gawrys3

Bez całej tej zasranej poprawności politycznej dałbym max 4/10, za okropne aktortwo i to pewnie tylko dlatego, że lubię aktorów T.H i J.G-L.

EvilMaster11

Wytrzymałem do momentu ukazania się tej czarnej wróżki. To już przestaje być śmieszne. Skąd u czarnych tyle kompleksów, że trzeba ich wszędzie wciskać na siłę? Tak samo jak oglądam w tv reklamy odzieży i kosmetyków - naprawdę k_rwa co druga osoba w Polsce jest czarnoskóra, że trzeba używać w reklamach tylu murzynów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones