PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=298583}

Planeta 51

Planet 51
6,3 25 985
ocen
6,3 10 1 25985
5,3 9
ocen krytyków
Planeta 51
powrót do forum filmu Planeta 51

otóż w pewnym momencie........................................................................ ...............................................................................m ożna zobaczyć CZESIA z Władców Moch :D

MrPlayLol

Że co ? Kiedy ? Gdzie ?
za krótki
za krótki

ocenił(a) film na 8
jetli22

Tam nie ma żadnego upośledzonego, daremnego Czesia! Po prostu kosmita przebrał się za... kosmitę :) i trochę przypominał postać z "Włatców much", ale nie porównujcie tego filmu do polskiego serialu emitowanego na tv4, bo to urąga godność twórców "Planety 51"

ocenił(a) film na 7
adamo0010

Mimo to można szukać nawiązań do Polski. Główny bohater-kosmita nazywa się Lem. Być może twórcy oddali hołd naszemu Rodakowi Stanisławowi Lemowi, który słynął właśnie z tego typu powieści.

ocenił(a) film na 4
ZawaL

To chyba jedyne nawiązanie do Polski. Jeśli w ogóle...bo być może to tylko przypadek ;]

matekfcb

Matko jacy z was patrioci :P Ja tam jeżeli chodzi o polski akcent to jestem pewna, że znowu damy czadu jeżeli chodzi o adaptację i teksty i będzie jak ze Shrekiem, że polska wersja przerosła angielski oryginał :)

ocenił(a) film na 5
suiiki

Lem to nawiązanie oczywiste - w tym filmie w ogóle są tony odniesień do historii SF.

suiiki

"i będzie jak ze Shrekiem, że polska wersja przerosła angielski oryginał"

proszę Cię...

matekfcb

To nie przypadek.

matekfcb

Polski w tej kreskówce, jest więcej niż myślicie. Ten Fafik , czyli mały robot to wypisz wymaluj polski łazik Magma White stworzony przez grupę ABM Space Education, Mars Society Polska, EPAR, oraz kilka innych polskich firm zajmujących się badaniami i produkcją dla przemysłu kosmicznego. Łazik Magma White był często pokazywany w telewizjach całego świata i wydaje mi się iż był wzorem przy projektowaniu Fafika.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones