PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627890}

Pocałunek potępionych

Kiss of the Damned
4,9 1 317
ocen
4,9 10 1 1317
Pocałunek potępionych
powrót do forum filmu Pocałunek potępionych

Niekoniecznie

ocenił(a) film na 4

Nieskomplikowany choć ciekawy scenariusz został niestety zniszczony przez nieudolny montaż.
Skąd opinia, że film to coś nowego, świeżego, i że pokazuje wampiryzm od ludzkiej strony? Nie
wiem. Być może ci dla których przygoda z wampirami zaczęła się od Zmierzchu. Była cała masa
filmów, które traktowały temat jako ludzki dramat. Zresztą czy Pocałunek potępionych w ogóle ma
jakąś głębię? To raczej prosta historia.
Widać wyraźnie, że reżyser jest zafascynowana giallo i w sumie nie było by w tym nic złego gdyby
nie to, że o ile w latach siedemdziesiątych miało to rację bytu to współczesny mix moim zdaniem
trąci kiczem. Reżyseria jest dość spójna, co być może wskazuje na fakt, że taki był zamysł filmu.
Niestety montaż jest do kitu, do tego dochodzi fatalny postsynchron i nieznośny akcent niektórych
bohaterów. Mnie film do gustu nie przypadł, jednak fani Zmierzchu na pewno dostrzegą coś
świeżego w ich ulubionym temacie. Ja dowiedziałem się, że Cassavetes chciałaby by być drugim
Argento. Kto wie, może kiedyś jej się to uda. Poczekamy, zobaczymy.
Na uwagę zasługuje stojąca na wysokim poziomie oprawa muzyczna.

ocenił(a) film na 9
Borys_17

Co dokładnie było do kitu w montażu? Fatalny postsynchron? może miałeś złą wersję filmu? albo techniczny w kinie dał ciała?
co do akcentu się zgodzę - francuska grająca Mimi się nie popisała.
Zupełnie jednak nie zgodzę z opinią, że film spodoba się fanom zmierzchu - na pewno go nie zrozumieją.

Widziałam mnóstwo filmów o wampirach (praktycznie większość z tego, co kiedykolwiek wyszło) i ten film raczej się pozytywnie wyróżnia. Nie jest to oczywiście nic zupełnie nowego, ale pewien powiew czegoś innego, powrotu do lepszych wzorców, wśród nawału nastoletniej ramansidłowej szmiry.

ocenił(a) film na 7
fallka

Fallka, zgodzę się z Twoją opinią :D Po obejrzeniu Pocałunku, OLLA i Bizancjum mogę napisać, że filmy wampiryczne wracają do swojego poziomu- nie są horrorami i generalnie opowiadają ciekawe historie.
Montaż, jakość i muzyka są na dobrym poziomie, narracja też jest ciekawa... Mnie się najbardziej podobał motyw szalonej siostry, jej manipulacji i tego, co się z nią stało :)
Pozdrawiam:)

kanari

Witaj kanari, można prosić o rozwinięcie skrótu OLLA, nie mogę skojarzyć.
Cześć.

ocenił(a) film na 7
numero_uno

Cześć Numero Uno :) OLLA to skrót od Only Lovers Left Alive :) Pozdrawiam serdecznie :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones