PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=603930}

Pod skórą

Under the Skin
5,6 18 146
ocen
5,6 10 1 18146
7,3 30
ocen krytyków
Pod skórą
powrót do forum filmu Pod skórą

David Lynch

ocenił(a) film na 7

Mam nieodparte wrażenie że jeszcze w latach 80-tych widywałem tak piękne podejście do aktora właśnie u Lyncha. Muzyka, surrealizm, i przede wszystkim skupienie się na aktorze. dla mnie bomba :)

ocenił(a) film na 8
Moff_triphop

Zgadzam się z Tobą film w stylu Dawida i to naprawdę dobry.

ocenił(a) film na 8
Moff_triphop

Podobne wrażenie odnoszę, choć nie ograniczałbym się w porównaniu tylko do Lyncha z lat 80-tych. Ponadto jest kilku innych współczesnych reżyserów, którzy robią niezłą robotę, kładąc nacisk na aktora, całą resztę spychając na nieco dalszy plan (Von Trier trochę mi tu na myśl przychodzi). Z surrealizmem można polemizować, choć niewątpliwie w formie film nawiązuje do sztuki abstrakcyjnej. Osobiście uważam, że bliżej Under the Skin do niemieckiego ekspresjonizmu, choć, jak mówiłem, to rzecz podlegająca dyskusji.

użytkownik usunięty
gharou

Raczej podróbka Człowieka który spadł na ziemię Roego.
http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek%2C+kt%C3%B3ry+spad%C5%82+na+ziemi%C4%99 -1976-30639

ocenił(a) film na 7
gharou

no nie trawię niemieckij dialektyki.... choć ichniejsze kino ZAWSZE omijam to oglądam

użytkownik usunięty
Moff_triphop

Mnie ciągle po głowie chodziło Lśnienie.

ocenił(a) film na 1

Jakie Lśnienie? Ten film to kawałek gówna, kompletnie o niczym. Tylko kompletny grafika może pisać peany na temat tej szmiry.

użytkownik usunięty
pawulon1_2

No Lśnienie to dość dalekie skojarzenie; taki powiew niepewności w tematach muzycznych. Natomiast filmu nie sposób raczej nazywać szmirą, gdyż wydaje się właśnie jej przeciwieństwem, burzącym krew masie filmwebowych krytyków przyzwyczajonym do pewnych rozwiązań.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

A mógłbyś to uzasadnić logiką, a nie wyzwiskami? :)

ocenił(a) film na 4
hyrkan

nikt nie prosił.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Wśród ludzi kulturalnych domyślną opcją jest merytoryczne uzasadnienie, a obelgi pojawiają się tylko wyjątkowo.

Mógłbyś uzasadnić logiką, a nie wyzwiskami, czy u Ciebie to wyzwiska są domyślną opcją?

ocenił(a) film na 4
hyrkan

wybierz sobie.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Wybrałem logikę, ale nie dałeś rady.

A tak na poważnie, to jest jakaś dziedzina, z którą sobie lepiej radzisz? W której nie odpowiadałbyś, że wiesz wszystko lepiej od ekspertów "bo tak"? :)

ocenił(a) film na 4
Moff_triphop

W tym filmie jest skupienie na aktorze na poziomie kamery w toalecie publicznej.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

A mógłbyś to uzasadnić logiką, a nie obelgami? :)

ocenił(a) film na 4
hyrkan

znajdz te obelgi.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Choćby uwaga o toalecie publicznej.

Mógłbyś uzasadnić logiką, czy się boisz, że znów będziesz przyłapany na niekompetencji? :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Wejdę między wódkę a zakąskę i podpowiem, że gustów logicznie nie tłumaczymy. Mi KOMPLETNIE nie podobał się. Połowa filmu, może więcej, ciemna i mroczna, od czasu do czasu rozjaśniona gołą Scarlett. Ciut za mało jak na Lyncha. Ścieżka dzwiękowa .... może po dopalaczach spodobałaby się, ale one only dla kamikadze, ja odpadam.

ocenił(a) film na 8
lulea

Jeśli piszemy, że aktorzy źle grają, to mówimy nie o guście, ale o aktorach.

Albo muzyka "się nie podoba", albo "jest zła", w pierwszym przypadku gust, w drugim jakość obiektywna.

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Przekombinowałeś, logika piętrowa. O grze aktorskiej nic nie pisałam, poza tym, że wykorzystana została Scarlett, która zapewne tu nic do gadania nie miała. Dzwiękowo żałosne , "kompozytora" brak .

ocenił(a) film na 8
lulea

A kto mówi, że Ty? :) Czytasz czasem rozmowy, do których się włączasz, czy tak sobie losowo?

I wszystko, czego nie rozumiesz, to piętrowe i przekombinowane, czy jeszcze jakiś miernik jakości poza wrażeniem ignorantki masz? :)

ocenił(a) film na 1
hyrkan

Szkoda prądu

ocenił(a) film na 8
lulea

Na Twój komentarz, jak widać, nie szkoda. Na sensowny szkoda, na odpowiedzi na pytania szkoda i na argumenty szkoda?

ocenił(a) film na 1
Moff_triphop

Jaka muzyka, chyba oglądałam inny film ! Tu z instrumentów może wykorzystano piłę, ogólnie obraz to niestrawna psychodela, zmarnowany mój czas.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones