PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=124432}

Podgatunek

Subspecies
4,5 485
ocen
4,5 10 1 485
Podgatunek
powrót do forum filmu Podgatunek

Miałem możliwość zobaczenia tego filmu kilka dni temu na programie Puls 2. Z pewnością nie
jest to kino najwyższych czy choćby wysokich lotów. Niemniej gdybym miał obejrzeć film o
wampirach i do wyboru dostał "Podgatunek" lub "Zmierzch", bez minuty zastanowienia
sięgnąłbym po ten pierwszy. Całość wspomaga niezaprzeczalny klimat starego dobrego VHS,
początek lat 90 i seryjnie produkowane amerykańskie horrory różnych klas, to też nieskrywany
sentyment, coś co pozostaje w pamięci na długo, nawet jeśli momentami aż za bardzo ociekało
kiczem.

poland7

Taki wampir Rado z pewnością był straszniejszy od tych chłopców ze "Zmierzchu".Niezła charakteryzacja plus te ruiny zamku i podziemia które dawały dobry klimat i niepokój że gdzieś tam czaji się Rado :)

pawelski1989

w Zmierzchu wampiry świecą na słońcu :) Jak tylko zobaczyłem Radu to pomyślałem że to jest wampir z prawdziwego zdarzenia-kły,ta bladość,spojrzenie i ogólny wygląd i zachowania do mnie przemawiały że takie są wampiry które mają przerażać i miejsce gdzie się czai Radu -tak sobie wyobrażam miejsce spoczynku takich istot ,a nie fajny dom w lesie .gdyby wycięli z tego Stefana i daliby samego Radu film byłby świetny

ocenił(a) film na 6
poland7

Pamiętam jak w dzieciństwie w wypożyczalni vhs był Krwawnik - 4cz. podgatunku.
Pamiętam że film zrobił na mnie wrażenie głównie przez design Radu i jego matki.
Do dziś uważam że Radu to zaraz po Nosferatu Klausa Kinskiego najlepiej ucharakteryzowany wampir.
Z tego co pamiętam gdyż było to dawno temu ;) Krwawnik jakichś wysokich lotów nie był bo Radu cały czas biegał za tą laską, ale obejrzałem go z 3x chyba.
Wczoraj miałem wkońcu okazję zobaczyć 1cz.
Co mogę powiedzieć.
Zdj. otoczenie i widoki (wszędzie ruiny, mgła itd) sprawiają mega wrażenie. No już pomijam w tym wypadku Radu który robi mega wyczes wrażenie.
Fabuła, no może być. Sam ten kamień krwi i walka taka typowa pod dawne horrory, żeby akcję nakręcać.
Sam Stefan rzeczywiście taki przychlaścik.
Dziwił mnie tylko fakt, dlaczego obydwaj bracia mogli wychodzić wczesnym rankiem i późnym popołudniem na zewnątrz.
Może słońce nie przyświecało, ale było dostatecznie jasno.
Tak samo zastanawiający był fakt tych podgatunków.
Na początku jak się zmorfowały z krwi i skoczyły na fotel były małe. potem uruchomiły jakąś maleńką dżwignię i dobyły maleńkiego kamienia, który w rękach Radu co ? urósł ???
No tego nie pojmuję wgl. Czy te stworki stawały się raz male, raz duże czy jak. Jak podeszły do tej skutej laski to sięgały jej do kolan. Aż takie małe nie były, ale nawet jeśli do kolan to kamień krwi w ich rączkach wyglądałby dość potężnie.
No ale cóż, to stare kino więc nie bd czepiał się jakichś dziwnych przedstawień.
Dam solidną 6 gdyż kocham horrorki z ery VHS i kocham Radu ;)

ocenił(a) film na 5
settokaiba

Film nie jest jakimś horrorem wysokich lotów, ale wygląd Radu, scenografia miasteczka i zamku oraz
klimat robią pozytywne wrażenie. Stworki niepotrzebne dodane.

Najlepszy wygląd wampira był w Nosferatu 1922, Nosferatu 1979, Twins of Evil 1971, Miasteczko Salem 1979.
Ewentualnie też w Horror Draculi 1958 z Christopherem Lee oraz Podgatunek 1991 :)
Przypominam, że aktor odgrywający rolę z Nosferatu z 1922 roku tak dobrze się spisał,
że wielu ludzi myślało, że to wręcz prawdziwy wampir :)

Najwyżej cenione horrory o wampirach:
Nosferatu 1922 imdb 8,0
Nosferatu 1979 imdb 7,6 remake
Dracula 1931 imdb 7,6
Horror Draculi 1957 imdb 7,4 remake - brytyjska wersja Draculi
Dracula 1992 imdb 7,5 remake
Twins of Evil 1971 imdb 6,6 - niesamowity klimat ma ten brytyjski film
Miasteczko Salem 1979 imdb 6,8 (obowiązkowo wersja 3 godzinna)

Dla porównania oceny Podgatunku:
Podgatunek 1 1991 imdb 5,7
Podgatunek 2 1993 imdb 6,0
Podgatunek 3 1994 imdb 5,9
Podgatunek 4 1998 imdb 5,5
Dziwne, że 2 i 3 część ma wyższą ocenę od 1 co rzadko się zdarza.
Nie widziałem jeszcze sequeli.

ocenił(a) film na 5
poland7

dobre kino klasy B - wampiry, cycki i miłość :). Wszystko to ma logiczną całość i nie najgorsze efekty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones