PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463050}

Pokój śmierci

The Killing Room
5,8 7 899
ocen
5,8 10 1 7899
Pokój śmierci
powrót do forum filmu Pokój śmierci

świetny film

ocenił(a) film na 9

Ciekawe tylko czemu zastrzelili jako drugą osobę, która podała cyfrę siedem, a równie dobrze mógł zginąć ten brodaty w czapce? W ogóle zakonczenie nie było przewidywalne, a wyjaśnienie eksperymentu całkiem logiczne i do przyjęcia. I myślałam, ze postać grana przez Chloë Sevigny w końcu się sypnie - ucieknie albo pomoże skutecznie kandydatom. Świetna rola pod względem psychologicznym - emocje wymalowane na twarzy przez cały film, a potem ta kamienna, bez wyrazu twarz kiedy ten czarny dobijał się do drzwi!

golkas0

Bo wcale nie trzeba było podać dobrej odpowiedzi tak mi się wydaje. Ten murzyn specjalnie podał złą odpowiedź a nie tamci dwaj, chodziło o to, że on się chciał poświęcić i dlatego nie zginął.

użytkownik usunięty
EnchanteCarniole

Dokładnie - ten eksperyment polegał na znalezieniu osoby którą da się manipulować i która jest gotowa poświęcić się dla sprawy - czyli zamachowca-samobójcy... A że murzyn się chciał poświęcić - wygrał etap. Kolejnym etapem przecież była Indoktrynacja, o ile dobrze pamiętam...

ocenił(a) film na 5
EnchanteCarniole

Z tego co ja zrozumiałam oni mieli już wytypowaną drugą ofiarę zanim tamci podali liczbę. Odpowiedzi nie miały znaczenia.

MK2

No, nie...prawidłową odpowiedzia było chyba 17. A wyselekcjonowanie typa w czapeczce zamiast poprzednika to chyba kolejność poprawnych odpowiedzi. Dlatego wyelimonowano kolegę...

ocenił(a) film na 5
julianna555

muszę się nie zgodzić, chodziło tu o czysto psychologiczną zagrywkę, cała reszta była tylko zmyłką. Z tego co pamiętam, to zanim udzielili odpowiedzi głos z głośników (oczywiście ten na zewnątrz pokoju) oznajmił "matka, wytypowała kolejnego". Dokładnie nie pamiętam słowa, którego użyli. Niemniej sens był ten sam.

użytkownik usunięty
MK2

Bo chodziło o to, że oni po tych odpowiedziach i po ich zachowaniu JUŻ wiedzieli kto będzie w stanie poświęcić życie... dlatego tak zrobili... Zauważcie, że na samym początku tylko ten murzyn, który przeżył nie miał rodziny ani osób do powiadomienia - czyli był osobą która może "zniknąć"

Jak widać wszyscy mogli "zniknąć" skoro ich pozabijali.

użytkownik usunięty
TheNaturat_2

No tak... ale z psychologicznego punktu widzenia, ten kto nie ma rodziny, bliskich itp itd, jest bardziej skłonny do poświęceń. Nie ma dla kogo żyć, więc może zostać łatwo zmanipulowany do osiągnięcia celów.

ocenił(a) film na 8

Błąd: to nie murzyn a ten facet w czapce nie miał nikogo do powiadomienia

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones